Sausio 30-oji – Kruasanų diena.

Sausio trisdešimtoji, antradienis, (antroji 5-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 335 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Banga, Bangas, Bangius, Bangys, Banguolė, Banguolis, Milgauda, Milgaudas, Milgaudė, Milius;

rytoj: Budvilas, Budvilė, Budvyda, Budvydas, Judra, Judrė, Skirma, Skirmantas, Skirmantė, Skirmis;

poryt: Gita, Jovaida, Jovaidas, Jovaidė, Jovainas, Jovainė, Sigibertas, Vasarė, Vasaris.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.15, leidžiasi 16.50. Dienos ilgumas – 8.35. Šiandien – penktoji mėnulio pilnaties diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Kiekviena krizė – tai naujos galimybės“ (V. Čerčilis).


Astrologinė prognozė sausio 30-ajai, antradieniui

AVINAS. Šiandien iš jūsų gali būti pareikalauta svarių veiklos rezultatų. Regis, nerimo sukels konkurentų aktyvumas. Visur remkitės sveiku protu ir nesiprogramuokite nesėkmėms. Turite potencialą sėkmei, tereikia pastangų.

JAUTIS. Šiandien nepavyks išvengti nelengvų darbų. Net jei sirguliuojate, turbūt nelabai galėsite sau leisti nusišalinti nuo darbinių aktualijų, interviu, egzamino ar kitos pareigos.

DVYNIAI. Regis, nestokosite darbštumo, kūrybingumo, komercinio apsukrumo. Vis dėlto kažkas gali vykti ne pagal jūsų planą. Galbūt rūpesčių kels vaikai, artimieji.

VĖŽYS. Jausitės neblogai, jei nereikės niekur skubėti, būti viešumoje, įtemptai dirbti. Šiandien mieliau pabūtumėte asmeninėje erdvėje, pasirūpintumėte šeima.

LIŪTAS. Šiandien nieko nepraleiskite pro ausis. Net nemalonios kritikos ir apkalbų. Nors ir nejauku, tokiu būdu išgirsite nemažai jums aktualios informacijos ir galėsite ja pasinaudoti ruošdami atsakymus, pasisakymus ir pan.

MERGELĖ. Galimi sprendimai, susiję su nekilnojamuoju turtu, nuoma, tiekimu, prekyba. Arba labai įniksite į prekių rinką, naršysite, pirksite, parduosite, domėsitės pasiūla ir paklausa. Tai turėtų išeiti į naudą.

SVARSTYKLĖS. Šiandien galite pernelyg emocionaliai mąstyti ir elgtis. Jūsų keistų juokelių kiti žmonės gali nesuprasti, o į vėlavimus, išsisukinėjimus reaguos nepalankiai.

SKORPIONAS. Tikriausiai rūpinsitės likimo nuskriaustų žmonių reikalais, turėsite reikalų su socialinėmis, sveikatos apsaugos tarnybomis. Galbūt ką nors lankysite ligoninėje, izoliacijos vietoje. Gana lengva pasigauti infekciją. Saugokite save.

ŠAULYS. Jus gali pasiekti naujienos iš toli, susijusios su pažįstamu asmeniu, draugu. Gali atsinaujinti senas pomėgis arba įtrauks naujas hobis, bendraminčių grupė.

OŽIARAGIS. Nuo pat ryto turėsite rimtų reikalų. Galite teikti dalykines ataskaitas, sudaryti sutartis. Regis, neišvengsite įtampos tiek vidinės, tiek savo aplinkoje.

VANDENIS. Veikli diena tiems, kurie laiko egzaminus, rašo mokslinius darbus, turi planų išvykti į užsienį ar pradėti bendrą veiklą su užsieniečiais. Visgi tolimoms kelionėms tai nelabai palanki diena.

ŽUVYS. Jeigu išvakarėse vartojote svaigalus, savijauta arba santykiai gali ne itin džiuginti. Kita vertus, įdienojus pavyks nuveikti nemažai darbų. Galite gauti pranešimą apie numatomą permainą ar įvykusį incidentą.

Lietuva sausio 30-ąją

1433 m. Livonijos magistras paskelbė karą Lietuvos didžiajam kunigaikščiui Žygimantui Kęstutaičiui ir įsiveržė į Lietuvos žemes.

1667 m. tarp Abiejų Tautų Respublikos ir Rusijos sudarytos Andrusovo paliaubos. Abiejų Tautų Respublika atidavė Rusijai Smolenską ir pripažino kairiakrantės Ukrainos su Kijevu įjungimą į rusų valstybę.

1889 m. Mažojoje Lietuvoje pradėtas leisti Vinco Kudirkos redaguojamas visuomeninis politinis literatūros ir mokslo žurnalas „Varpas“. Jis buvo leidžiamas iki 1905 m.

1918 m. Lietuvos Taryba pareikalavo, kad Rusija grąžintų išvežtas kultūros vertybes. Tarybos nutarimą pasirašė Jonas Basanavičius.

1981 m. Vilniaus televizijos bokštas pradėjo siųsti radijo ir televizijos signalus šalies gyventojams. Aukščiausio Lietuvoje ir vieno aukščiausių Rytų Europoje statinių aukštis – 326,5 metro.

1995 m. Stokholme, dalyvaujant Švedijos karaliui Karlui XVI Gustavui ir karalienei Silvijai, Vilniaus universiteto Skandinavistikos katedrai įteiktas apdovanojimas už puikius rezultatus mokant studentus švedų kalbos.

1997 m. ministras pirmininkas Gediminas Vagnorius pirmą kartą oficialiai priėmė Lietuvos vyskupų konferencijos tarybos narius, aptarė galimo bendradarbiavimo perspektyvas.

2005 m. Klaipėdoje penktą kartą apdovanoti labiausiai nusipelnę jūros ir uosto verslo žmonės, jūrininkai bei žiniasklaidos atstovai. Pagrindinis prizas atiteko susisiekimo ministrui Zigmantui Balčyčiui, pripažintam jūros ir transporto industrijos metų asmenybe.

2008 m. eidamas 93-iuosius metus Vilniuje mirė lietuvių literatūros tyrinėtojas, rašytojas, publicistas Viktoras Alekna.

2015 m. sulaukusi 69-erių metų mirė Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo 1990–1992 kadencijos narė Rūta Gajauskaitė.

2017 m. Nacionalinio operos ir baleto teatro generalinis direktorius Gintautas Kėvišas apdovanotas Prancūzijos prezidento skiriamu Nacionaliniu ordinu už nuopelnus (Chevalier dans l’Ordre National du Merit).

2019 m. Klaipėdos merui Vytautui Grubliauskui įteiktas Tekančios saulės ordinas su aukso spinduliais ir rozete. Šį apdovanojimą miesto vadovui Klaipėdos piliavietėje vykusioje ceremonijoje įteikė Japonijos ambasadorius Shiro Yamasaki. Tekančios saulės ordinas Klaipėdos merui skirtas už nuopelnus kuriant draugiškus Japonijos ir Lietuvos santykius, ypač kultūros bei gynybos srityse. V. Grubliauskas yra septintasis lietuvis, įvertintas tokio aukšto rango Japonijos Vyriausybės apdovanojimu.

2020 m. eidamas 66-uosius metus Palangoje mirė kompozitorius Vidmantas Bartulis.

ELTA