Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose įsigali emocijos ir netolerancija oponuoti ar tiesiog išsiaiškinti rūpimus klausimus siekiantiems tarybos nariams. Diskusijos gesinamos, į kai kuriuos klausimus nematoma reikalo atsakyti, tarybos narių siūlymas – ignoruojamas.

„Pirmasis po vasaros pertraukos tarybos posėdis rugsėjo 25 d. vyko nuotoliniu būdu. Ko gero, dėl epidemiologinės situacijos ilgokai dar taip rinksimės ir dirbsime, nepaisant kylančių nepatogumų. Vienas jų – tai laikas, nes elementarios procedūros ir elementarių klausimų svarstymas, nesant galimybės balsuoti elektroniniu būdu, trunka labai ilgai“, – atkreipė dėmesį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys, kadenciją baigęs rajono meras Saulius Grinkevičius.

Pasak jo, kai tarybos posėdis vyksta 7 valandas, dabartinė rajono valdžia turėtų pagalvoti, kaip optimizuoti visą šį procesą. Tarybos nario siūlymu, tokius techninius klausimus kaip ašinių linijų tvirtinimas galima būtų sutraukti į vieną ir, atsiklausus tarybos narių, ar nėra prieštaraujančių, bendru sutarimu priimti ir taip sutaupyti laiko.

Pagrindinis klausimas rekordiškai ilgai trukusiame tarybos posėdyje buvo strateginio plano koregavimas. „Dar kartą pakartosiu tai, ką sakiau šį planą tvirtinant, nors tai valdantiesiems ir labai nepatinka – jis labai atitolęs nuo realybės. Taip ir yra, šis koregavimas įrodė:  labai daug nepadarytų darbų ir nukrypimų nuo strateginio plano. Tikiuosi, kad metų pabaigoje, kai tvirtinsime kitų metų planą, tų neatitikimų bus mažiau, – vylėsi opozicinės frakcijos lyderis S. Grinkevičius.

Įtakos strateginio plano keitimui, žinoma, turėjo ir koronaviruso ekonominių pasekmių mažinimui iš Vyriausybės visoms savivaldybėms paskirstyti pinigai. Mūsų savivaldybė gavo apie 900 tūkst. eurų, kuriuos panaudoja kelių ir gatvių remontui. Deja, pažiūrėjus į darbų kokybę, ji man kelia abejonių ir kvepia veikiau pinigų pašvaistymu nei ilgalaike investicija.“

Ilgametį tarybos narį, pirmąjį rajono žmonių išrinktą merą nuvylė kai kurių tarybos narių, o ypač rajono vadovų elgesys, kai neišsiaiškinus aplinkybių buvo užsipulta ir kenkimu savivaldybei gauti 4 mln. eurų LEZ‘o plėtrai apkaltinta tarybos narė. „Jeigu mes ir toliau šitaip elgsimės, kur atsidursime? Vadinasi, nelieka pagarbos, diskusijų?“ – retoriškai klausė S. Grinkevičius.

Jei yra pasitikėjimas savo jėgomis ir kompetencija, turi nebijoti nei vieno klausimo“, – įsitikinęs pirmasis tiesioginiuose rinkimuose išrinktas rajono meras Saulius Grinkevičius.

Apgailestauti tenka ir dėl to, kad tarybos posėdžių organizavimo tvarkos nesilaiko pats rajono vadovas Valentinas Tamulis, kuris praėjusio Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu, išgirdęs siūlymą įtraukti projekto sprendimo papildymą dėl triukšmo ir taršos ribojimo, net nepasiūlė tarybos nariams to padaryti.

Pasak jo, apskritai keistai atrodo priekaištai tarybos nariams, kad šie neva per daug klausinėjantys, valdžios nenoras atsakyti į klausimus. „Matau tik vieną tokio valdančiųjų elgesio paaiškinimą – silpnumą. Jei yra pasitikėjimas savo jėgomis ir kompetencija, turi nebijoti nei vieno klausimo, – įsitikinęs praėjusios kadencijos rajono vadovas. – Todėl noriu palinkėti, kad rudens-pavasario tarybos posėdžių sesija vyktų korektiškiau. Dirbkime Kėdainiams ir kėdainiečiams.“

Panašios naujienos