Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžiuose įsigali emocijos ir netolerancija oponuoti ar tiesiog išsiaiškinti rūpimus klausimus siekiantiems tarybos nariams. Diskusijos gesinamos, į kai kuriuos klausimus nematoma reikalo atsakyti, tarybos narių siūlymas – ignoruojamas.

„Pirmasis po vasaros pertraukos tarybos posėdis rugsėjo 25 d. vyko nuotoliniu būdu. Ko gero, dėl epidemiologinės situacijos ilgokai dar taip rinksimės ir dirbsime, nepaisant kylančių nepatogumų. Vienas jų – tai laikas, nes elementarios procedūros ir elementarių klausimų svarstymas, nesant galimybės balsuoti elektroniniu būdu, trunka labai ilgai“, – atkreipė dėmesį Kėdainių rajono savivaldybės tarybos narys, kadenciją baigęs rajono meras Saulius Grinkevičius.

Pasak jo, kai tarybos posėdis vyksta 7 valandas, dabartinė rajono valdžia turėtų pagalvoti, kaip optimizuoti visą šį procesą. Tarybos nario siūlymu, tokius techninius klausimus kaip ašinių linijų tvirtinimas galima būtų sutraukti į vieną ir, atsiklausus tarybos narių, ar nėra prieštaraujančių, bendru sutarimu priimti ir taip sutaupyti laiko.

Pagrindinis klausimas rekordiškai ilgai trukusiame tarybos posėdyje buvo strateginio plano koregavimas. „Dar kartą pakartosiu tai, ką sakiau šį planą tvirtinant, nors tai valdantiesiems ir labai nepatinka – jis labai atitolęs nuo realybės. Taip ir yra, šis koregavimas įrodė:  labai daug nepadarytų darbų ir nukrypimų nuo strateginio plano. Tikiuosi, kad metų pabaigoje, kai tvirtinsime kitų metų planą, tų neatitikimų bus mažiau, – vylėsi opozicinės frakcijos lyderis S. Grinkevičius.

Įtakos strateginio plano keitimui, žinoma, turėjo ir koronaviruso ekonominių pasekmių mažinimui iš Vyriausybės visoms savivaldybėms paskirstyti pinigai. Mūsų savivaldybė gavo apie 900 tūkst. eurų, kuriuos panaudoja kelių ir gatvių remontui. Deja, pažiūrėjus į darbų kokybę, ji man kelia abejonių ir kvepia veikiau pinigų pašvaistymu nei ilgalaike investicija.“

Ilgametį tarybos narį, pirmąjį rajono žmonių išrinktą merą nuvylė kai kurių tarybos narių, o ypač rajono vadovų elgesys, kai neišsiaiškinus aplinkybių buvo užsipulta ir kenkimu savivaldybei gauti 4 mln. eurų LEZ‘o plėtrai apkaltinta tarybos narė. „Jeigu mes ir toliau šitaip elgsimės, kur atsidursime? Vadinasi, nelieka pagarbos, diskusijų?“ – retoriškai klausė S. Grinkevičius.

Jei yra pasitikėjimas savo jėgomis ir kompetencija, turi nebijoti nei vieno klausimo“, – įsitikinęs pirmasis tiesioginiuose rinkimuose išrinktas rajono meras Saulius Grinkevičius.

Apgailestauti tenka ir dėl to, kad tarybos posėdžių organizavimo tvarkos nesilaiko pats rajono vadovas Valentinas Tamulis, kuris praėjusio Kėdainių rajono savivaldybės tarybos posėdžio metu, išgirdęs siūlymą įtraukti projekto sprendimo papildymą dėl triukšmo ir taršos ribojimo, net nepasiūlė tarybos nariams to padaryti.

Pasak jo, apskritai keistai atrodo priekaištai tarybos nariams, kad šie neva per daug klausinėjantys, valdžios nenoras atsakyti į klausimus. „Matau tik vieną tokio valdančiųjų elgesio paaiškinimą – silpnumą. Jei yra pasitikėjimas savo jėgomis ir kompetencija, turi nebijoti nei vieno klausimo, – įsitikinęs praėjusios kadencijos rajono vadovas. – Todėl noriu palinkėti, kad rudens-pavasario tarybos posėdžių sesija vyktų korektiškiau. Dirbkime Kėdainiams ir kėdainiečiams.“

Panašios naujienos

9 Responses

 1. Nuo

  šio tarybos posėdžio buvau pakraupęs. Teisingos Sauliaus Grinkevičiaus mintys. Opozicija taryboje tikrai labai stipri. Todėl turite reikalauti visos jums reikalingos informacijos. Diskutuoti komitetuose.Turi būti aišku viskas iki smulkmenų ir tik tada pradėti tarybos posėdį.Ką gali suprasti kėdainiečiai, paprasti žmonės, jei nariams gal net daug pirma kartą girdimas dalykas.
  Todėl prašau pagarbos tiems, kas žiūri posėdžius. O dabar tarybos posėdis panašus į vaikų darželį.
  Pone Sauliau, aš vis laukiu kada išseks jūsų tolerancija šitiem valdančiųjų apsimetinėjimams rūpesčiu žmogumi.

  Atsakyti
 2. Jorune

  Irmina, jus tikrsi zinote, kad turejote leisti valdantisiems atsakyti i Grinkeviciaus mestus kaltinimus. Straipsniai taip nesiraso, nes turima isgirsti abi nuomones. Jei jus paduos i etikos komisija privalesit stsiprasyti

  Atsakyti
  • Tik

   nereikia mūsų gazdinti poniute.Taigi,, rinkoj,, parašysit rašinėli ar kokius penkis komentarus ta pačia tema ir iš karto palengvės.

   Atsakyti
  • Jorūnei

   Nesuprantu , kas pati esi per asaba, čia dirbai Grinkevičiui, čia Tamuliui, žodžiu figaro šen, figaro ten, žinokyra posakis, nuvarytusarklius nušauna, tuoj tave pakeis darbietė, nors lendi ženteliui ir Nijolei be muilo net į s——ę.Mažiau aiškinkis, o tai sėdėsi ant suskilusios geldos.

   Atsakyti
 3. Sigita

  Tamulis paspaustas Nijoles, žinojo su kuom susidėjo, dabar tegul visi DP joja ant jo,ko norejo, to turėjo,Pažiūrėkit nuotraukose, Fiodorovas šalia, Uspaskis, Nijolė.Žmones sakė, renki Tamulį, išrenki Nijole su DP.Tamuli, apgavai kėdainiečius, po dviejų metų tapsi niekam nereikalingas,

  Atsakyti
 4. Karolis

  Žmonės nepamirš išdavystės, gėda, kad Valentinas parsidavė.

  Atsakyti
 5. Pencinykas

  Taip nuobodžiai parašyta, kad net tiesmuka Grinkevičiaus reklama nesunervino, nes nepriskaičiau. Netalentinga, valdiška, be ugnelės….

  Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.