Artėja pasirinkimų, kurie nulems mažiausiai ketverius artimiausius mūsų rajono metus, laikas. Jau kovą rinksime savivaldybių tarybas.

O visų mūsų, rinkėjų, lauks galvosopis – kaip nepaskęsti politikų pažadų jūroje“, – teigė Beinaičių kaime gyvenanti prekybininkė ir ūkininkė Edita Urbonienė.

Edita Urbonienė.

Prie balsadėžės – tik atlikus namų darbus

Vienoje Pelėdnagių seniūnijos parduotuvėje už prekystalio stovinti Edita pasakojo, kad apsipirkti užsukantys klientai nevengia papolitikuoti, ypač – artėjant savivaldos rinkimams. Pirkėjų nuotaikos, pasak Editos, nuteikia ne per geriausiai.

„Suprantama, kad rinkėjai yra nusivylę valdininkais. Tačiau ką gi daryti – juk reikia bandyti iš naujo. Galim pykti ir spardytis, tačiau realybė tokia, kad politika mūsų gyvenimui daro milžinišką įtaką.

Sprendimai valstybiniu ir savivaldos lygiu lemia tai, kaip gyvename šiandien, kokia ateitis laukia mūsų vaikų ir anūkų. Negalime stovėti nuošalyje, kol kiti žmonės žongliruos mūsų ateitimi“, – sakė E. Urbonienė.

„Svarbiausia – atlikti namų darbus ir neateiti nepasiruošus. Dažnai nutinka, kad rinkėjai, tik pasiėmę balsavimo biuletenius ir už savęs užstumdami užuolaidą, apskritai pirmą kartą akyse mato kandidatų sąrašus. Argi sunku pasigilinti, pasižiūrėti į tuos žmonės, pasiskaityti apie juos, peržvelgti programas, susidaryti asmeninę nuomonę iš anksto?“ – stabėjosi E. Urbonienė.

Anot Pelėdnagių gyventojos, paradoksalu tai, kad garsiausiai dėl valdžios skundžiasi tai, kurie apskirtai… nė nebalsuoja.

„Ar dar pamenate, kaip pykome ant tų, kurie nėjo į Seimo rinkimus? Jeigu jie būtų ėję, situacija Lietuvoje, šiandien, tikėtina būtų kardinaliai kitokia, – nelikti apolitiškais linkėjo E. Urbonienė. – Ir būtent tie žmonės, kurie į rinkimų apylinkes neateina, dėl viso piktinasi labiausiai.“

Edita Urbonienė.

Reikalauti rezultato

Pasak prekybininkės, praūžus savivaldos rinkimams, svarbu nepamiršti, kad tarybos nariai yra tiesiogiai atskaitingi savo darbdaviams – Kėdainių miesto ir rajono rinkėjams. Dėl to E. Urbonienė ragina kraštiečius nesibaiminti kontaktavimo su tarybos nariais.

„Nuo kiekvieno žmogaus, be jokios abejonės, priklauso, kiek jis nori bendrauti ir kiek nori žinoti apie tarybos narių veiklą, jų sprendimus. Jeigu tik yra noro gilintis, visos sąlygos tam sudarytos: yra priėmimo dienos, skelbiami narių kontaktai, galima ir nuotoliniu būdu stebėti tarybos posėdžius.

Vis tik būtų labai jauku gyventi tokioje visuomenėje, kurioje rinkėjai aktyviai dalyvautų krašto politikoje, reaguotų į sprendimus, reikštų savo nuomonę, o tarybos nariai palaikytų su rinkėjais ryšį“, – teigė E. Urbonienė.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 98.

Titulinė nuotrauka: Edita Urbonienė.