Kitą savaitę, spalio 2-ąją, atveriamos atnaujinto Pašilių stumbryno durys. Anot VMU, Pašilių stumbryno atnaujinimas atliktas siekiant išspręsti stumbrų, gyvenančių netinkamoje teritorijoje (Kėdainių, Panevėžio r. sav.), populiacijos apsaugos ir valdymo klausimus.

Anot Valstybinių miškų urėdijos (VMU), atnaujintame stumbryne sukurtos geresnės sąlygos tiek gyvūnams, tiek lankytojams, taip pat padidintos galimybės šių žinduolių populiacijos valdymui Lietuvoje ir moksliniams tyrimams.

„(…) Šiuo metu prižiūrime 1 126 rekreacinius objektus ir vien per pirmąjį šių metų pusmetį dotacijomis ir VMU lėšomis 763 rekreaciniuose objektuose buvo vykdyti įvairūs atnaujinimo ir tvarkymo darbai. Pašilių stumbrynas yra vienas iš daugiausiai lankytojų dėmesio sulaukiančių objektų, tad džiaugiuosi, kad jo atnaujinimo darbus pavyko atlikti laiku ir tinkamai“, – pranešime teigė VMU generalinis direktorius Valdas Kaubrė.

(Pašilių stumbryno video)

Objekto rekonstrukcijos metu pakeista aptvaro tvora, kadangi ankstesnė jau buvo pavojingai susidėvėjusi, renovuotas stumbryno administracinis pastatas ir kiti infrastruktūros objektai. Įrengti valymo įrenginiai, stumbrų stebėjimo bokštelis, girdyklos, pavėsinės gyvūnams, įrengtos teritorijos stebėjimo kameros, aptvaras suskirstytas į 4 atskiras dalis skirtingoms stumbrų bandoms. Vienas iš suskirstytų aptvarų pritaikytas moksliniams tyrimams.  

Projektas finansuotas Aplinkos projektų valdymo agentūros. Į stumbryno atnaujinimą investuota 1 111 533 eurai (be PVM).

ELTA

(Viršelio nuotr. – Krekenavos regioninio parko)