Rugpjūčio dvidešimt antroji, antradienis – 234-oji metų diena (antroji 34-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 131 diena.

Savo vardadienius šiandien švenčia: Ipolitas, Karijotas, Laura, Rimantė, Siga, Sigis, Sigita, Sigitas, Zigfrida, Zygfridas;

rytoj: Dovainis, Dovainė, Giriotas, Giriotė, Girkanta, Girkantė, Girma, Girmantas, Girmantė, Pilypa, Pilypas, Taučius, Tautgailas, Tautgailė;

poryt: Baltramiejus, Baltras, Baltrus, Leonidas, Raimundas, Rimgaudas, Vilmantas, Vieštautas, Vieštautė, Viešvilas, Viešvilė, Viešvina, Viešvinas, Viešvinė.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 06.05 leidžiasi 20.39. Dienos ilgumas – 14.34.Šiandien – paskutinė Mėnulio jaunaties diena.Saulė Liūto ženkle.

**************

Protingos mintys: „Iš visų vagių kvailiai patys blogiausi: jie grobia iš mūsų laiką ir nuotaiką“ (J. V. Gėtė).

**************

Astrologinė prognozė rugpjūčio 22-ajai, antradieniui

AVINAS. Numatoma nemažai kalbų apie pinigus, skolas, finansines krizes. Iliuzijų ir finansinėje, ir meilės srityje bus žymiai daugiau nei realių galimybių. Galite patirti kažką, kas bus neįprasta ir pavojinga.

JAUTIS. Tikėtini ne vien malonūs išgyvenimai. Asmeniniuose santykiuose pasireikš nepastovumas, jausmų svyravimai į kraštutinumus. Vidinės audros skatins kautis su tariamais ar tikrais priešais.

DVYNIAI. Regis, patirsite įtampą santykiuose arba sveikatos pablogėjimą, nervinius sutrikimus. Nesistenkite nudirbti visų susikaupusių darbų ir nereikalaukite to iš kitų, jei matote, kad tai neįmanoma. Venkite agresyvių žmonių, konfliktų.

VĖŽYS. Ši diena gali pažerti pavojingų įvykių ir pagundų. Vis dar nesaugu kelyje, kelionėse, Rūpesčių gali sukelti ir vaikai, giminaičiai ar kaimynai. Kita vertus, būsite nusiteikę smagiai leisti laiką, lepinti save ir kitus maloniais dalykais.

LIŪTAS. Šiandien galite išgirsti nekokią naujieną, patirti nuostolį. Kai kurios jūsų viltys gali pašlyti. Apskritai palankiausia užsiimti buitine ruoša, ramiai ilsėtis sodyboje ar pan. Verčiau neužsiimkite jokiais finansiniais reikalais, nedarykite bankinių operacijų.

MERGELĖ. Visa diena bus kupina rūpesčių ir pavojų. Ginčams, diskusijoms eikvosite daug energijos ir dar daugiau emocijų. Būtų geriau, kad neįgytumėte blogos patirties, nepažeistumėte įstatymų, nekerštautumėte ir per klaidą nepadėtumėte aferistams.

SVARSTYKLĖS. Tam tikra prasme pasirodysite neteisūs. Galite patirti materialinę žalą arba problemų dėl netinkamai iššvaistytų pinigų. Pasisaugokite traumų, apsinuodijimo ir pavojų vandenyje.

SKORPIONAS. Diena gali atnešti krizės nuojautą. Paaštrės kai kurios problemos. Jausitės žymiai geriau, jeigu turite į ką atsiremti ir kuo pasikliauti. Įvertinkite savo galimybes. Labiau rūpinkitės vaikais.

ŠAULYS. Gali būti, kad išgirsite įvairių paskalų apie jums artimus žmones. Būtų geriau, jei išvadas darytumėte tik pasikalbėję akis į akį, išsiaiškinę painias detales, o ne aklai pasikliaudami piktais liežuviais. Atsakingai elkitės vandenyje bei su ugnimi, dujomis.

OŽIARAGIS. Tikėtinos nepigios pramogos, malonumai. Kai kurie draugai, pažįstami griaus jūsų pastangas būti taupiems bei praktiškiems ir vilios į avantiūras. Šiandien nederėtų niekuo rizikuoti, žadėti.

VANDENIS. Regis, nejausite apribojimų ir nepaisysite jokių autoritetų. Būtų geriau, kad nenurodinėtumėte kitiems, kaip jiems gyventi ir mąstyti. Nepalanku investuoti ir išlaidauti brangioms prekėms. Saugokitės avarinių situacijų, traumų, nuostolių.

ŽUVYS. Tikėtini konfliktai dėl išlaidumo, neatsakingumo, arba emocijas audrins jums nepritariantys asmenys. Regis, patys provokuosite rizikingus nuotykius, aršias pavydo scenas. Elkitės atsargiai, nes galite būti užpulti. Venkite svaigalų ir rizikos vandenyje.

Lietuva rugpjūčio 24-ąją:

1962 m. Los Andžele savo 80-ojo gimtadienio dieną mirė 1918 metų Vasario 16-osios Nepriklausomybės akto signataras, literatūros ir kultūros istorikas Mykolas Biržiška.

1991 m. Lietuvos Respublikos nepriklausomybę pripažino Danija, Norvegija ir Vengrija.

1992 m. Vilniuje atidarytas Žydų kultūros centras.

1999 m. Vilniaus pasienio policijos užkarda, esanti Šalčininkų rajono Poškonių kaime, pavadinta 1991-aisiais metais žuvusio pasieniečio Gintaro Žagunio vardu.

2000 m. Vilniuje Katalikų Bažnyčios atstovų, žinomų visuomenės veikėjų iniciatyva įsteigtas Valdovų rūmų paramos fondas.

2007 m. eidamas 88-uosius metus mirė žinomas visuomenės veikėjas, mokslininkas, pedagogas, nusipelnęs agronomas profesorius Antanas Stancevičius.

2013 m. Lietuvos penkiakovininkai – 29-erių Laura Asadauskaitė ir 26-erių Justinas Kinderis – Taivane vykusiame pasaulio šiuolaikinės penkiakovės čempionate iškovojo aukso medalius.

2014 m. 17-metė olimpinė ir pasaulio čempionė Rūta Meilutytė Berlyne (Vokietija) Europos plaukimo čempionato moterų 50 m plaukimo krūtine varžybose iškovojo aukso medalį.

2014 m. Nandzinge (Kinija) antrųjų jaunimo (iki 18 metų) vasaros olimpinių žaidynių vaikinų vienviečių kanojų sprinto varžybose 17-metis Vadimas Korobovas iškovojo sidabro medalį, o šiuolaikinės penkiakovės varžybose 17-metis Dovydas Vaivada – bronzos medalį.

2018 m. Vilniuje, Latvių gatvėje, atidarytas Boriso Nemcovo vardu pavadintas skveras. Kovos už demokratiją Rusijoje simboliu tapusi asmenybė, aktyviai demokratijos vertybes puoselėjęs ir už savo įsitikinimus nužudytas opozicijos narys įamžintas priešais Rusijos ambasadą. Atidarymo iškilmėse dalyvavo B. Nemcovo dukra Žana Nemcova.

2019 m. savo gimimo dieną mirė žymus saksofonininkas Rimantas Brazaitis. Rugpjūčio 24-ąją jam būtų sukakę 71-eri.

Kai kuriuos įvairių metų rugpjūčio 24 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!

(Viršelio nuotr. – „K. m.” archyvo / fotografas Rolanas Valionis)