Pandemija atleidžia savo gniaužtus ir kėdainiečiai vėl ryžtąsi įgyvendinti savo idėjas. Bendradarbystės centro „Spie­čius“ Kėdainiuose koordinatorė Sandra Barzdienė pripažįsta, kad norinčių kurti verslą kasdien kreipiasi vis daugiau.

Didžiosios Rinkos aikštėje prie M. Daukšos viešosios bibliotekos jaunimo skyriaus įsikūręs „Spiečius“ – tai VŠĮ „Versli Lietuva“ sukurtos aktyvaus verslo erdvės, pritaikytos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams auginti ir plėsti savo verslus, stiprinti verslumo kompetencijas, bendradarbiauti tarpusavyje ir taip rasti naujus verslo partnerius.

„Spiečiaus” paslaugomis – patalpomis susitikimams su klientais, darbuotojais, darbo vietomis, mokymais, konsultacijomis šiuo metu naudojasi 15 jauno (iki 5 m.) „Spiečiaus“ narių, bei netrūksta ir tiesiog ateinančių pasikonsultuoti verslo atstovų.

„Spiečius“ – tai VĮ „Versli Lietuva“ sukurtos aktyvaus verslo erdvės, pritaikytos smulkiesiems ir vidutiniams verslininkams.

„Aš kaip šeimos daktaras: išklausau, patariu, suvedu su mentoriumi, pagal narių poreikius organizuojame įvairias programas, konsultacijas, – sako koordinantorė S. Barzdienė. – Praėjusių metų pabaigoje turėjome dvi tikrai didelio dėmesio susilaukusias programas – verslo akseleravimo programą, kurios metu ne tik vyko teoriniai ir praktiniai mokymai, tačiau kiek­vienas dalyvis turėjo 5 val. individualių konsultacijų su žinomais verslo ekspertais. Taip pat turėjome el. komercijos mokymus, kuriais skatinome verslus tobulinti turimas e. parduotuves arba kurti naujas.“

Virtualios naujienos

Norintiems kurti verslą yra siūlomos ir virtualios paslaugos. Naujiena – „Verslo e. gidas“.

„Virtulaus įrankis sukurtas žmogui, kuris dar tik turi įdėją, bet neturi kitų žinių, o gal jis dar ir dirba, negali darbo metu vaikščioti po institucijas, – paslaugą pristato S. Barzdienė. – Žmogus užsiregistruoja į „e.gidą“ ir paeiliui yra vedamas pagrindinėmis temomis, kurios yra aktualios tam verslui.“

Be teorinės dalies šioje programoje didžioji dalis – praktinės užduotys ir verslo ekspertų video patarimai. „Pravartu būtų ir prieš einant gyvai konsultacijai pasipraktikuoti „e.gide”, – pataria konsultantė. – Tai puikus virtulus patariamasis įrankis“. „Verslo e. gidas“ mokymai buvo parengti išanalizavus „Verslios Lietuvos“ bendradarbystės centrų „Spiečius“ narių – smulkiųjų regionų verslininkų ir kitų smulkiųjų Lietuvos verslininkų – profilius, identifikavus jiems dažniausiai kylančius klausimus bei iššūkius.

Mokytis norintys verslininkai visą „Verslo e. gidas“ mokymų programą pilnai pereis per maždaug 5–6 valandas. Verslininkai savo įgytas žinias galės pasitikrinti baigiamojo testo metu, o jį išlaikę gaus tai patvirtinantį pažymėjimą. „Verslo e. gidas“ mokymai verslininkams prieinami adresu: https://versloegidas.verslilietuva.lt/

S. Barzdienė atskleidė informacijos ir apie būsimas naujienas – kuriamus paslaugų „e.vedlius“. „Pavyzdžiui, norėsite atsidaryti autoservisą, bet nežinote, ką toliau daryti, kur eiti, – vaizdžiai greitai atsirasiančią dar vieną elektroninę paslaugą pristato S. Barzdienė. – Vedlyje pasirinksite „Autoservisas“, ir vedlys smulkiai pateiks visą informaciją, kokius veiksmus turėsite atlikti ir kur kreiptis, norint įregistruoti verslą, kokius, kur ir kaip gauti leidimus ir t. t.”

Atsigauna

„Dabar jau stipriai atsigauname, – po beveik metų dėl pandemijos be gyvo kontakto su klientais sako S. Barzdienė. – Žmonės ateina į „Spiečių“ konsultuotis, jie turi idėjų, nori dirbti, kurti savo verslus.“

„Spiečiai” veikia trylikoje Lietuvos miestų: Alytuje, Ukmergėje, Visagine, Birštone, Plungėje, Šiauliuose, Tauragėje, Panevėžyje, Rokiškyje, Utenoje, Klaipėdoje, Kėdainiuose ir Marijampolėje.

Panašios naujienos