Vasarį, burnos vėžio prevencijos mėnesį VšĮ Kėdainių PSPC pacientai buvo kviečiami atvykti į Odontologijos skyrių profilaktiškai pasitikrinti dėl burnos vėžio. Į kvietimą atsiliepė ir atvyko pasitikrinti 4 pacientai – 3 moterys ir 1 vyras.

Gydytojams odontologams profilaktiškai apžiūrint pacientus, buvo atkreipiamas dėmesys į burnos gleivinės, liežuvio, poliežuvinės srities, lūpų išorės ir vidinės srities, dantenų būklę, seilių liaukų sekreciją, išklausomi pacientų nusiskundimai.

Apžiūros metu vienai pacientei rastos neaiškios kilmės dėmelės ant skruostų, liežuvio ir lūpų. Pacientei išaiškinta, jog reikia atstatyti sąkandį, todėl išrašytas siuntimas protezavimui iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

Dėl pokyčių burnos gleivinėje, liežuvyje ir lūpose, išrašytas siuntimas periodontologo konsultacijai, patarta atlikti profesionalią burnos higieną (PBH). Pacientė buvo labai dėkinga.

Kitai pacientei, atlikus burnos apžiūrą bei išklausius jos nusiskundimus, išduotas siuntimas burnos chirurgo konsultacijai. Ji liko dėkinga, nes pagaliau burnos chirurgas rado ligą. Pacientei iki tol kurį laiką nebuvo nustatyta tiksli diagnozė dėl esamų nusiskundimų.

Dar vienam pacientui po apžiūros patarta atlikti profesionalią burnos higieną, atkreiptas dėmesys į rūkymo žalą. Atlikus profesionalią burnos higieną, patarta dar kartą atvykti burnos profilaktinei apžiūrai.

,,Mūsų Įstaigos pacientams linkime sveikatos ir pavasariškos nuotaikos ir patariame rūpintis savo burnos sveikata ir pasibaigus burnos vėžio prevencijos mėnesiui. Įtarus ar atsiradus burnoje, gleivinėje, lupose, liežuvyje dariniams, negyjančioms opelėms, nedelsiant kreiptis į Odontologijos skyrių profilaktinei apžiūrai,“ – teigia gydytoja odontologė Ina Gargasienė.

VšĮ Kėdainių PSPC inform.

Viršelio nuotr.: Rūpinantis savo burnos sveikata, būtina reguliariai atlikti profesionalią burnos higieną. Kėdainių PSPC Odontologijos skyriaus burnos higienistė Vilma Švelnikienė atlieka profesionalią burnos higieną. (A. Raicevičienės nuotr.)