Dar liepos mėnesį savivaldybės Kontrolės komitetas atkreipė savivaldybės administracijos dėmesį į neprižiūrimas miesto viešąsias erdves. Tačiau ir šiandien, vykstant miesto jubiliejui skirtiems šventiniams renginiams, poilsio aikštelėje senamiesčio vidury – netvarka.

„Ar jūs matėte, kaip  atrodo poilsio zona Radvilų gatvėje šalia Šv. Juozapo bažnyčios, VMI ir Krašto muziejaus kieme? – liepą Kėdainių savivaldybės administracijos direktoriaus Arūno Kacevičiaus klausė Kontrolės komiteto narė. – Dar nepraėję nė penkeri metai, kuomet projekte už ES lėšas nieko negalima keisti, bet ten jau beveik viskas išardyta: pavėsinių kupolų likę tik rėmai, kitų – net rėmų nebėra, Kneipo takeliai išardyti, grindys išlaužytos. Ši vieta senamiesčio centre, šalia turistų lankomų objektų krašto muziejaus kieme, mėgiama ir kėdainiečių. Taryba yra paskyrusi lėšų viešųjų erdvių plotų priežiūrai. Tačiau dabar ten – šiukšlynas.“

A. Kacevičius tada, prieš du mėnesius, pripažino, kad poilsio zona (esanti Radvilų g 8C), vandalų nuniokota ir pažadėjo, kad seniūnija suremontuos pavėsinių grindis bei Kneipo takelį. „Pirkimai“ jau esą įvykę. Direktorius taip pat teigė, jog toje vietoje yra numatyta pastatyti nuolatinę vaizdo stebėjimo kamerą. 

Po savivaldybės Kontrolės komiteto, kuriam vadovauja frakcijos „Liberalai Kėdainių krašto žmogui“ seniūnas Saulius Grinkevičius, išsakytos kritikos praėjus porai savaičių, Kėdainių miesto seniūnas konstatavo, kad į pastabas sureaguota ir viskas sutvarkyta.

„Grindys jau sutaisytos, staliukai, suoliukai pritvirtinti, kupolai uždengti. Viskas, baigta“, – rugpjūčio pradžioje „Kėdainių mugei“ sakė miesto seniūnijos seniūnas Algirdas Krivičius. Pastebėjus, kad ne viskas, kas buvo įrengta, atstatyta, seniūnas pareiškė: „Nepasiteisino“. Pasak jo, „nepasiteisino“ stilizuotos raudonos pavėsinės, kurias jaunimas sulaužęs, Kneipo takelis. „Nematau tam tikslo, – dėl Kneipo takelio sakė A. Krivičius. – Ten viskas – savaitei. O po to viską išspardo.“

Šios pavėsinės, pasak seniūno, nepasiteisino. Todėl seniūnija jas nuėmė ir neketina grąžinti į vietą. (2020 m. nuotr.)
Kur iškeliavo pavėsinės? (2022 . m. rugsėjo 1 d.)

Tačiau, pasidairius po prieš porą metų už Europos Sąjungos ir savivaldybės lėšas įrengtą poilsiavietę vaizdingame Kėdainių senamiestyje, joje nematyti nei tvarkos, nei šeimininko rankos. Po išsakytų pastabų ir savivaldybės administracijos direktoriaus pažadų iš tiesų buvo tik kai kur paremontuotos pavėsinių grindys ir nepermatomu kupolu uždengtos dvi pavėsinės. Rugsėjo 1-ąją moksleiviai ten laiką leido dar didesniame šiukšlyne nei iki tol.

Jau šį šeštadienį šioje poilsio aikštelėje numatytas ir vienas miesto šventės renginys.

Titulinė nuotrauka: Kontrolės komitetas atkreipė savivaldybės administracijos dėmesį į neprižiūrimas miesto viešąsias erdves.