Kai bendruomenė kūrėsi, visi tikėjo, kad bus kartu, kad suteiks sau ir kitiems gražių gyvenimo akimirkų. Taip ir nutiko: per dvidešimt bendruomenės gyvavimo metų nuveikta nemažai darbų. Per šį laikotarpį buvo parengti daugiau kaip 22 projektai, kurių vertė sudaro virš 150 000 Eur.

Rugpjūčio 12 d. Lančiūnavos bendruomenė šventė tradicinę savo kaimo šventę ir kartu minėjo gražią sukaktį – 20-ties metų gyvavimo bei veiklos jubiliejų.

(Šventės organizatorių nuotr.)

Turininga programa, šaunūs atlikėjai suteikė gausiai susirinkusiems žiūrovams daugybę smagių akimirkų: šventė prasidėjo krepšinio 3×3 varžybomis, kuriose dalyvavo komandos ir iš Kauno, o turnyro organizatorius ir teisėjas Aras Petraitis vakaro programos metu paskelbė rezultatus bei įteikė apdovanojimus.

Šventėje dalyvavo ir bendruomenę sveikino Kėdainių rajono savivaldybės meras Valentinas Tamulis, Vilainių seniūnas Antanas Bružas. Meras, sveikindamas visus su švente, dėkojo bendruomenei už aktyvią ir pavyzdinę veiklą, džiaugėsi, kad bendruomenė nestokoja naujų idėjų ir sumanymų.

Visą vakarą susirinkusiuosius džiugino muzikiniai kūriniai, kuriuos dovanojo Kėdainių kultūros centro kolektyvai – vaikų popchoras PERLIUKAI ir SKAMBANTIS PERLIUKAS, Vilainių skyriaus Lančiūnavos folkloro grupė GINTARAI ir vokalinis ansamblis SVAJA, atlikėja Raminta Klevinšaitė, Krekenavos kultūros centro kapela BE CVIEKA, tikros muzikos fabrikėlis NEŠPĖTNI BERNAI ir atlikėjas RADŽI.

O kokia gi šventė be torto! Su pasigardžiavimu visi ragavo keturių aukštų keksiukų tortą, kurį iškepė Daiva Svirskienė. O dekoracijas ruošė Aušra Muznikienė ir Valerija Šimkevičienė.

Bulviniais blynais ir sriuba visus vaišino Kvedarų ūkis, o šiupiniu – nuolatinės švenčių šeimininkės Vitalija Pečeliūnienė ir Natalija Sadzevičienė.

Šventė sukvietė daugiau kaip 250 dalyvių – sulaukėme svečių ne tik iš Lančiūnavos, bet ir iš aplinkinių kaimų, Truskavos, Pavermenio, Pernaravos, Josvainių, Kėdainių miesto.

Lančiūnavos bendruomenės aktyvas sveikino visus narius ir gyventojus bei dėkojo už buvimą kartu visus tuos ilgus 20 metų, linkėjo apkabinti kuo dažniau vieniems kitus ne tik rankomis, bet ir švelniu, palaikančiu žodžiu, šiltu žvilgsniu, gerumu, supratimu, pasitikėjimu ir viltimi.

Prie šventės organizavimo prisijungė ir Kėdainių kultūros centro renginių organizatorė Lančiūnavoje Irena Paragienė. Lėšas projektui įgyvendinti skyrė Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerija ir Kėdainių rajono savivaldybė.

Lančiūnavos bendruomenės projektų vadovė Jolanta Vasilienė

(Viršelio nuotr. – „K. m.” archyvo)