Pastarosiomis dienomis Janinos Monkutės-Marks muziejuje-galerijoje apsilankę kraštiečiai ilgai nepamirš kvapą gniaužusių įspūdžių. Paroda „Azija – Europa 2“ sujungia dviejų žemynų, skirtingų kultūrų kūrybą ir parodo, kokia originali yra šiuolaikinė tekstilė. 

Japonė Kakuko Ishii antrą kartą atvykusi į Kėdainius atvežė darbus iš japoniškos popierinės virvelės.

Japonė Kakuko Ishii antrą kartą atvykusi į Kėdainius atvežė darbus iš japoniškos popierinės virvelės.

Parodoje dalyvauja 17 menininkų iš Japonijos ir tiek pat kūrėjų iš Europos. Jie eksponuoja 46 įvairių medžiagų kūrinius, kurie gimė iš skirtingų technikų: nėrimo, mezgimo, vėlimo, audimo, shibori, siuvimo.
Pasak galerijos direktorės Dalios Minkevičienės -Jazdauskienės, Azijos ir Europos menai akivaizdžiai skirtingi: „Labai džiaugiamės turėdami unikalią galimybę eksponuoti šią tarptautinę parodą. Ji po debiuto Prancūzijoje, aplankė Vokietiją ir atkeliavo į mūsų galeriją. Po viešnagės Lietuvoje darbai keliaus atgal pas kūrėjus. Tad norintieji pamatyti, kuo kvėpuoja šiuolaikinė dviejų skirtingų pasaulių tekstilė, drąsiai užsuka į mūsų galeriją ir susipažįsta su tradicijų bei naujovių harmoningu susijungimu.“

Kėdainiečiai negaili dėmesio tarptautinei parodai.

Kėdainiečiai negaili dėmesio tarptautinei parodai.

Vieni žaidė spalvomis, kiti – technikomis
Parodos kuratorės prancūzų menininkės Enry Piret teigimu, autoriai savo darbuose suformavo konkrečią ir šiuolaikišką kūrybos viziją. „Tikrai verta pamatyti dviejų skirtingų žemynų alsavimą, atsispindintį mene. Visa ši paroda yra savotiškas meno kūrinys. Menininkai išreiškė save pasitelkę gimtosios šalies kultūrą. Vieni kūrėjai saviraiškai rinkosi spalvas, kiti – išbandytą bei naujų technikų galią. Europiečiai negali likti abejingi Japonijos šiuolaikiniam menui, kuris harmoningai sujungia originalumą ir tradicijas. Europos tekstilininkams tokia ekspozicija – puikus tramplinas į pasaulinį pripažinimą, kurio dažnas yra nusipelnęs ir dar nesulaukęs. Ateikite, pamatykite, įvertinkite, kritikuokite“, – aplankyti parodą kvietė jos kuratorė E. Piret.

Kumiko Kuroda darbas „Man patinka mišrus pasaulis“ pagamintas iš laikraščių, žemės riešutų, virvelių ir dar daugybės buitinių priedų.

Kumiko Kuroda darbas „Man patinka mišrus pasaulis“ pagamintas iš laikraščių, žemės riešutų, virvelių ir dar daugybės buitinių priedų.

Sugrįžo po trejų metų
Azijos ir Europos menininkų bendradarbiavimą kėdainiečiai mato jau antrąjį kartą. Pirmąsyk tokia pa­roda, tik pristačiusi mažąjį dviejų žemynų meną, buvo surengta 2012 metais. „Maždaug prieš šešerius metus Kaune užmezgėme pažintį su keliais garsiais Europos ir Azijos kūrėjais, kurie svajojo apie jungtinę parodą. Mes pasiūlėme tokią ekspoziciją priglausti savo galerijoje.
Užsimezgus šiltiems ryšiams su aktyviomis menininkėmis, Janinos Monkutės-Marks muziejaus-galerijos erdvėms prieš trejus metus buvo suformuota ir pristatyta tarptautinė paroda „Netradicinis mini menas iš Azijos ir Europos“. Kėdainiuose buvo demonstruoti devyniasdešimties menininkų 147 kūriniai iš 22 Azijos ir Europos šalių. Smagu, kad anuometinis projektas netapo vienkartiniu ir dabar vėl turime panašią parodą, tik gerokai kitokią – mažuosius kūrinius pakeitė iškilūs ir unikalūs darbai“, – tarptautinės parodos atkeliavimą į Kėdainius priminė D. Minkevičienė-Jazdauskienė.

Užburiantis paprastumas
Antrąją jungtinę Azijos ir Europos kūrėjų parodą pristatyti atvykusi japonė Kakuko Ishii sakė, kad su menu draugauja jau keturiasdešimt metų: „Mano kūryba prasidėjo nuo popieriaus sukimo, pynimo ir mazgų rišimo. Stengiuosi iš paprastų medžiagų padaryti užburiančiai išskirtinį vaizdą. Mano kūryba dažniausiai sužavi iškalbingumu, nes ji ne rėksminga, o harmoningai paprasta. Džiaugiuosi galėdama draugauti su Lietuvos menininkais. Smagu, kad galime pasikeisti patirtimi ir savo kūrybiniais matymais. Labai noriu į Lietuvą atvažiuoti vasarą ir pamatyti jos grožį šiltuoju metu. Tikiu, kad toks vizitas įkvėptų naujiems darbams.“

Panašios naujienos