LR Liberalų sąjūdžio kandidatė į Seimo narius Kėdainių rinkimų apygardoje Nr. 43 Vilma Živatkauskienė šią savaitę pradėjo susitikimus su gyventojais, kuriuose pristato rinkimų programą „Galimybių Lietuva“, aptaria bendruomenėse kylančius iššūkius ir siūlo galimybes juos įveikti.

Trečiadienį Truskavoje į susitikimą atvykę žmonės išsakė kaimiškųjų vietovių problemas: tai visuomenės senėjimas, socialinė atskirtis, dalies žmonių pripratimas gyventi „iš pašalpų“ ir nenoras dirbti, mokyklų naikinimas, niekaip nederantis su deklaruojamais valdininkų siekiais didinti regionų patrauklumą jaunoms šeimoms. Taip pat kalbėta apie biurokratinius barjerus, stabdančius bendruomenių ryžtą rašyti projektus ir kurti socialinius verslus.

V. Živatkauskienė teigė, jog sieks sudaryti bendruomenėms sąlygas kurti ir plėtoti socialinį verslą, kurti naujas darbo vietas regionuose, kaimiškose vietovėse, siekiant užtikrinti kaimo gyventojų poreikius, pagerinti gyvenimo kokybę. „Tam reikia perduoti daugiau funkcijų ir suteikti daugiau laisvės savivaldybėms pačioms spręsti apie galimybę panaudoti turimas lėšas sprendžiant regionines problemas. Reikia skatinti privačius asmenis ar bendruomenes užsiimti paslaugų, reikalingų negalintiems savimi pasirūpinti kaimo gyventojams, teikimu“, – teigė kandidatė.

Ji taip pat žada siekti, kad patrauklesnė taptų ES parama verslo pradžiai kaime.

Susitikime su truskaviečiais V. Živatkauskienė sakė puikiai žinanti kaimo žmonių ir smulkiųjų ūkininkų problemas, nes pati gyvena ir ūkininkauja kaime, dirba Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyboje.

Kandidatės pristatytoje programoje daug dėmesio skiriama kokybiškam vaikų ugdymui, užimtumui, ikimokykliniam ugdymui; siekiama, kad būreliai būtų prieinami kiekvienam vaikui.

„Žmonės turi idėjų, reikia sudaryti sąlygas jas įgyvendinti. Apie tai ir kalba liberalai, pagrindinį dėmesį telkdami į kuriantį žmogų. Kviečiu atvykti į susitikimus, rinkimų debatus ir patiems išgirsti, kokias galimybes Lietuvai siūlome“, – sakė V. Živatkauskienė.

Kandidatė šį mėnesį lankysis bendruomenėse ir darbo kolektyvuose. „Labai laukiau susitikimų su mokyklų ir darželių bendruomenėmis, nes švietimas yra viena mano pristatomos programos prioritetinių sričių,– teigė kandidatė, ilgą laiką dirbusi pedagoginį darbą ir žinanti, su kokiomis problemomis susiduria mokytojai. – Tačiau, atsižvelgdama į COVID-19 infekcijos grėsmes, nusprendžiau nuo susitikimų ugdymo įstaigose susilaikyti. Manau, kad šiuo atveju svarbu saugoti vaikų, mokytojų ir tėvelių sveikatą bei nekelti nereikalingos rizikos, netrikdyti ugdymo proceso paliekant mokytojus „po pamokų“ išklausyti kandidatų programų. Kviečiu stebėti rinkimų debatus per televiziją ir internetu, aktyviai klausti, domėtis, siekiant priimti tinkamą pasirinkimą. Esu pasirengusi atsakyti į jūsų klausimus.“

Politinė reklama bus apmokėta iš LR Liberalų sąjūdžio rinkiminės sąskaitos. Užs. Nr. 71

Panašios naujienos

5 Responses

 1. Roma

  Mieloji Vilmute,
  Jus matote ir girdite kiekvieną, siekiate bendro tikslo.
  Dėkojame už puoselėjamą žemę, už pasodintą medį, gėlę ir už tai, kad savo kūrybinės dvasios pastangomis spalvinate laiką. Stiprybės ir sveikatos. Sėkmės rinkimuose. Mes už jus.

  Atsakyti
 2. Truskavietė

  Dėkui už gražias susitikimo akimirkas.
  Jūsų kelias kiekvieną iš mūsų veda į tikslą.
  Štai tokių žmonių reikia mūsų tautos atstovybėje.

  Atsakyti
 3. Marytė

  Jus viską atiduodate savo kraštui, ką tik gali atiduoti tėviškę mylintis žmogus.
  Tegul užtenka laiko rinktis gryniausius žodžius, geriausius pakeleivius į savo gyvenimą. Tegul užtenka laiko pakelti akis į Dangų ir pamatyti spindinčią žvaigždelę.
  Mūsų bendruomenė savo balsus atiduoda už jus.

  Atsakyti
  • Ana

   Jau tas pažadas „Ji taip pat žada siekti, kad patrauklesnė taptų ES parama verslo pradžiai kaime“ yra nonsesas, tegul sieka, nepasieks. O pažadais tegul maitina tokias moterytes, kurios meldžiasi už Vilmutę „Tegul užtenka laiko pakelti akis į Dangų ir pamatyti spindinčią žvaigždelę“ …amen. Kaip sakoma, nevaryk Dievo į medį….

   Atsakyti

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.