Eltos užsakymu atlikta reprezentatyvi apklausa rodo, kad daugėja tvirtinančių, jog reikalai Lietuvoje pastaruoju metu iš esmės krypsta į gerąją pusę – taip teigusių žmonių praeitų metų gruodžio mėnesį buvo 27 proc., o kiek daugiau nei septyni iš dešimties (72 proc.) nurodė, kad reikalai šalyje blogėja. 1 proc. respondentų neturėjo nuomonės šiuo klausimu.

Per paskutinį mėnesį (lyginant su 2023 m. lapkričio tyrimu) 6 procentiniais punktais padidėjo gyventojų dalis, teigiančių, kad reikalai Lietuvoje gerėja, o lyginant su apklausa prieš daugiau nei metus (2022 m. lapkritį), sakančių, kad situacija šalyje pastaruoju metu blogėja, sumažėjo 15 procentinių punktų.

Labiau teigiamai situaciją vertina jaunimas, vadovai, neigiamai – pensininkai, kairieji

Kad reikalai Lietuvoje iš esmės krypsta į gerąją pusę, dažniau mini jaunimas iki 30 metų (41 proc. nurodė, kad gerėja), didmiesčių gyventojai (36 proc.), respondentai su aukštuoju išsilavinimu (39 proc.) ir su didžiausiomis (virš 1800 eurų) šeimos pajamomis per mėnesį (39 proc.).

Taip pat labiau optimistiškai į situaciją šalyje žiūri vadovai (47 proc.) bei besimokantis jaunimas (52 proc.), dešiniųjų pažiūrų gyventojai (42 proc.) bei respondentai, kurie savo šeimos finansinę padėtį vertina gerai (35 proc.).

Kad reikalai šalyje blogėja, dažniau už kitus mano vyresni nei 50 metų žmonės (77 proc. mano, kad reikalai blogėja), kaimo ir mažesnių miestų gyventojai (78 proc.), darbininkai ir ūkininkai (80 proc.) bei pensininkai (75 proc.).

Taip pat lenkų tautybės gyventojai (84 proc.), kairiųjų pažiūrų respondentai (78 proc.) ir respondentai, kurie savo šeimos finansinę padėtį apibūdina kaip blogą (85 proc.).

Bendra Lietuvos ir Didžiosios Britanijos rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų kompanija „Baltijos Tyrimai“ Eltos užsakymu 2023 m. gruodžio 15–30 dienomis atliko reprezentatyvią Lietuvos gyventojų apklausą.

Tyrimo metu asmeninio interviu būdu apklausta 1017 Lietuvos gyventojų (18 metų ir vyresnių), apklausa vyko 110 atrankos taškų. Apklaustųjų sudėtis atitinka suaugusių Lietuvos gyventojų sudėtį pagal lytį, amžių, tautybę, gyvenvietės tipą. Apklaustų žmonių nuomonė rodo 18 metų ir vyresnių Lietuvos gyventojų nuomonę. Tyrimų rezultatų paklaida iki 3,1 proc.

ELTA