Kėdainių liberalai: „Mažiau pažadų, daugiau darbų“

Juozas Baniota (sąraše Nr. 9)

Tikiuosi, kad manęs nepamiršo tie, kurie atidavė man savo balsą dar 1993-iais ir vėlesniais metais vietos savivaldos rinkimuose. Kėdainių rajono savivaldybės taryboje rinkėjams atstovavau ne vieną kadenciją. Nors jau esu senjoras, tačiau manau, kad Lietuvos liberalų sąjūdžio kandidatų sąraše į rajono tarybą mano patirtis derės prie vadovavimo patirtį turinčių kandidatų ir jaunatviškai veržlių debiutantų.

 Mums visiems norisi, kad gyventi Kėdainiuose būtų patogu ir gera, Vietos valdžia yra tiesiogiai atsakinga už tai. Eidamas prie balsadėžės vietos rinkimuose visada rinkausi tuos, kurie nesišvaistė pažadais, bet darbais įrodinėjo savo pasiryžimą dirbti.

Lietuvos liberalų sąjūdžio programa šiuose rinkimuose nėra ilga ir prikaišiota lozungų, tačiau konkreti ir pamatuota. Tokia ji buvo ir prieš užpraėjusius – 2015–2019 metų – savivaldos rinkimus. Ir padaryta per tą kadenciją buvo daug: pėsčiųjų tiltas, kaimo kelių žvyravimo programa, parko sutvarkymas, bibliotekos išplėtimas ir daugybė kitų darbų.

Dalis 2015-2019 m. kadencijos ilgalaikių programų liko baigti įgyvendinti šiandieninei rajono vadovybei. Deja ne visi jie buvo atlikti sėkmingai.


Violeta Tamulienė (sąraše Nr. 18)

Žinau, kad visų problemų išspęsti neįmonama, bet labai svarbu, kad ir mažais žingsneliais, judėti pirmyn. Esu pasirengusi spręsti ne tik moterų sveikatos problemas, bet ir skatinti vaikus, jaunimą ir senjorus dalyvauti įvairiose veiklose, prisidėti prie savanorystės, padėti įgyvendinti savo idėjas ir kartu ugdyti meilę savo miestui.

Esu gydytoja akušerė-ginekologė. Jau devynerius metus rūpinuosi Kėdainių moterų sveikata. Į Kėdainius atvykau dirbti, vėliau pažinau ir patį miestą, o galiausiai tapau jo gyventoja.

Pirmas objektas, kurį aplankiau šiame mieste – VšĮ Kėdainių ligoninė, akušerijos-ginekologijos skyrius, atvykau tiesiai į budėjimą. Vėliau ėmiau domėtis Kėdainių istorija, aplankiau senamiestį, muziejus, bažnyčias, miesto parkus.

Akušerijos-ginekologijos sk. vedėjui patekus į LR seimą, reikėjo užtikrinti skyriaus darbą ir bet kuriuo paros metu padėti budintiems kolegoms teikti ūmią akušerinę pagalbą, todėl su šeima teko skubiai iš Kauno persikelti į Kėdainius.

Nors visi jautėme nerimą, bet buvome sužavėti miesto darželiais ir mokyklomis, siūlomų būrelių gausa. Nustebome sužinoję, kad čia ir baseinas yra. Ir pati pradėjau lankyti suaugusiųjų tapybos būrelį Dailės mokykloje. Kasdien atrasdavome vis kažką naujo: nuostabią, pilną veiklos biblioteką, dviračių ir pėsčiųjų takus. Kėdainiai tapo vis artimesni ir mylimesni.

Dirbdama gydytoja susiduriu ne tik su džiugiomis naujienomis, neretai teko spręsti socialines problemas, bendrauti su vaiko teisių apsaugos skyriaus atstovėmis, net su policijos pareigūnais.

Nors Kėdainių miestas yra be galo gražus, tvarkingas ir turtingas savo istorija, bet kėdainiečiai, kaip ir visi kiti Lietuvos žmonės, susiduria su problemomis: vis prastėjanti sveikatos sistema, nepriteklius, jaunimo ir senjorų pasyvumas dalyvaujant įvairiose veiklose.


Antanas Mikalauskas (sąraše Nr. 19)

Man patinka mintis ,,Mažiau kalbų – daugiau darbų“ – todėl nedaugžodžiausiu – mano veikla ir toliau bus susieta su tuo, ką veikiu – palaikysiu kūrybiškas idėjas, veiklas ir kūrybingus žmones, neskirstydamas kultūros į (ne)prioritetines sritis, o žmonių – pagal amžiaus grupes.

Pirmoji pažintis su kultūra įvyksta šeimoje ir toliau tęsiasi ugdymo įstaigose, todėl, manau, labai svarbu, kad Kėdainių rajone būtų puoselėjamos ir įgyvendinamos idėjos, susijusios su šeimų laisvalaikiu ir pramogomis, kad nebūtų mažinamos savivaldybės skiriamos lėšos papildomam ugdymui, kad pakankamas dėmesys būtų skiriamas tiek jaunimo, tiek vyresnio amžiaus žmonių kūrybiškumo apraiškoms skleistis. Tik kurdamas žmogus gali sukurti sveiką aplinką savo krašte.


Steponas Navajauskas (sąraše Nr. 6)

Daugiau kaip 30 metų, praleistų ugdant jaunąją kartą, padėjo gerai pažinti švietimo sistemą, o trys rajono savivaldybės tarybos nario kadencijos leido prisidėti tiesiogiai priimant svarbius sprendimus, susijusius su įvairiomis rajono problemomis.

Taip pat planuose – dėmesys kaimų vandentiekio ir nuotekų plėtrai bei prieinamumui, įrengiant vietinius valymo įrenginius.

Esu gimęs 1960 metais. Tuometinėje Lietuvos žemės ūkio akademijoje įgijau inžinieriaus elektriko kvalifikaciją. Nuo 1987 m. dirbau profesinio ugdymo srityje gamybinio mokymo meistru, vėliau – dėstytoju, direktoriaus pavaduotoju. Dabar – inžinierius Kėdainių Mikalojaus Daukšos viešojoje bibliotekoje.


Saulius Sinickis (sąraše Nr. 8)

Didelį dėmesį taryboje skiriu tam, kad rajono gyventojai oriai gyventų ne tik mieste, bet ir kaime.

Man yra svarbu išgirsti kiekvieną žmogų, įsigilinti į jo problemas ir dėti visas pastangas jas išspręsti. Visą savo gyvenimą gyvenau Kėdainių krašte, todėl man jis yra ypač brangus.

Gimiau Kėdainių raj. Labūnavoje. Vidurinę mokyklą baigiau Kėdainių raj. Akademijoje. Vėliau teisės magistro studijas baigiau Mykolo Romerio universitete. 23 metus dirbau Kėdainių policijos komisariate tirdamas įvairiausius nusikaltimus. 2015 ir 2019 metais buvau išrinktas į Kėdainių rajono savivaldybės tarybą.


Vilma Šnurevičiūtė (sąraše Nr. 10)

Būnant savivaldybės tarybos nare tenka gilintis į visas sritis, ieškoti kompleksinių sprendimų. Tiek darbe, tiek gyvenime vadovaujuosi nuostata: ne ką man kažkas gali duoti, o ką aš pirmiausia galiu padaryti ar pakeisti.

Su motyvuota bendraminčių komanda tai padaryti visada lengviau, todėl norisi tęsti pradėtus darbus, kad rajonas taptų patrauklus jaunimui, verslui, kad būtų užtikrinta ori senatvė senjorams. 

Esu medikė, tad, be abejo, pirmiausia man rūpi mūsų rajono gyventojų sveikata, sveikos gyvensenos skatinimas, saugios aplinkos užtikrinimas, socialinių paslaugų išplėtimas, darbo sąlygų gerinimas medikams. Tikslas – kad kuo daugiau kokybiškų sveikatos paslaugų gautų gyventojai mūsų rajone, bet lėšos atsižvelgiant į poreikius turi būti skirstomos racionaliai.

Esu, kaip sakoma, kėdainietė iš prigimties. Čia gimiau, užaugau, baigiau vidurinę mokyklą, iš šio krašto kilę mano tėvai, seneliai. Po studijų baigimo net nekilo abejonių, kur dirbsiu. Norėjosi veiklos, bet ne tokio įtempto gyvenimo tempo kaip didmiesčiuose. Manau, nedideliame rajone yra pakankamai galimybių, tik reikia tinkamai jomis pasinaudoti. 
Esu šeimos gydytoja, tad mano pacientai su visomis problemomis pirmiausia kreipiasi į mane. Vis dar tenka spręsti nemažai tiesiogiai su medicina nesusijusių problemų, ypač socialinių.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš Liberalų sąjūdžio Politinės kampanijos sąskaitos. Užs. Nr. 55.