Kėdainių rajono mero Valentino Tamulio kreipimasis į Lietuvos savivaldybių asociaciją ir visų kaimiškųjų šalies rajonų savivaldybių tarybas bei merus jau sulaukia kitų savivaldybių pritarimo.

Kėdainių rajono savivaldybės taryba gegužės 26 d. posėdyje sprendimu įpareigojo Kėdainių rajono merą Valentiną Tamulį kreiptis į Savivaldybių asociaciją (LSA) ir šalies savivaldybių merus bei tarybas dėl bendro reikalavimo Lietuvos Respublikos Seimui ir Lietuvos Respublikos švietimo, mokslo ir sporto ministerijai peržiūrėti numatytus savivaldybių bendrojo ugdymo mokykloms taikomus bendruosius ir specialiuosius kriterijus, siekiant išsaugoti kaimiškąsias gimnazijas, užtikrinti, kad visi rajono 1–10 klasių ir I–IV gimnazijos klasių mokiniai galėtų mokytis kuo arčiau savo gyvenamosios vietos.

Kaip „Kėdainių mugę“ informavo savivaldybės tarybos sekretorius Steponas Navajauskas, mero pasirašytas kreipimasis jau gegužės 30 d. pasiekė LSA ir 53-jų savivaldybių tarybas ir merus.

Merai pritaria

Lietuvos Respublikos Seimo narys Tomas Bičiūnas, buvęs Kėdainių šviesiosios gimnazijos mokytojas, teigia, kad į Kėdainių rajono mero kreipimąsi palankiai sureagavo kitų šalies rajonų merai.

Pasak T. Bičiūno, Kauno, Vilniaus ir Panevėžio rajonų, Prienų, Birštono, Alytaus, Jonavos, Akmenės, Biržų merai, su kuriais Seimo nariui jau teko kalbėti, sveikina tokį Kėdainių rajono mero žingsnį, idėjai pritaria ir ją palaiko.

Seimo nario žiniomis, netrukus kėdainiečių „išjudintas“ klausimas bus svarstomas Lietuvos savivaldybių asociacijoje.

T. Bičiūnas savo ruožtu kreipėsi į LR Vyriausybę su pasiūlymu nepatvirtinti įstatymo pataisų dėl minimalaus mokinių skaičiaus klasėse, pasmerkiančių kaimų mokyklas uždarymui, ir siūlo palikti galioti iki šiol galiojančias tvarkas.

T. Bičiūnas „Kėdainių mugei“ sakė asmeniškai paraginęs šalies kaimiškųjų savivaldybių merus, gavusius Kėdainių mero kreipimąsi, prisijungti prie iniciatyvos sustabdyti kaimo mokyklų naikinimą.

Kaimiškų mokyklų išsaugojimu rajone suinteresuoti ne visi

Ne visi mūsų savivaldybės tarybos nariai buvo linkę pritarti šalies savivaldybes telkiančiam Kėdainių rajono savivaldybės žingsniui.

„Darbietis“ Arnas Argustas ir praėjusios kadencijos vicemero vedama frakcija – Paulius Aukštikalnis su Arūnu Kacevičiumi bei du konservatoriai balsavo, kad klausimas būtų „išimtas“ iš gegužės 26 d. posėdžio darbotvarkės. Kiti „darbiečiai” balsuodami „susilaikė”.

Nors delsti nebuvo galima – praėjusią savaitę LR Seimo Švietimo komitetas jau svarstė antikonstituciniu pripažinto mokyklų pertvarkos plano detales ir dar šį mėnesį sprendimai bus priimami Seimo plenariniuose posėdžiuose.

Iniciatyva – kelerių metų senumo

Kėdainių rajono savivaldybės taryba tik šioje kadencijoje apsisprendė imtis flagmano vaidmens sujungiant visų šalies kaimiškųjų savivaldybių jėgas dėl kaimiškųjų rajonų mokyklų išsaugojimo.

Idėją – kreiptis į kitų rajonų tarybas ir merus dėl bendros pozicijos suformavimo, siekiant išsaugoti kaimiškąsias mokyklas – dar nuo praėjusios savivaldybės tarybos kadencijos vis siūlė Kėdainių liberalų frakcijos lyderis Saulius Grinkevičius.

Tačiau praėjusios kadencijos rajono valdantieji, turėję balsų daugumą rajono taryboje, nepadarė nieko, kad Kėdainių krašto vaikai galėtų mokytis kuo arčiau namų.

(LSA archyvo nuotr.)

Panašios naujienos