Siekiant pritraukti tvarias vietos ir užsienio investicijas bei sukurti naujas darbo vietas regionuose, Akmenės, Jonavos ir Mažeikių savivaldybėms bus paskirstyta 67 mln. eurų Europos Sąjungos (ES) investicijų.

„Aktyviai skatiname tvarias investicijas Lietuvos regionuose, šiuo kvietimu  tikimės proveržio Akmenėje, Mažeikiuose ir Jonavoje. Kviečiame verslininkus išnaudoti puikią progą investuoti, plėsti verslą, kurti naujas darbo vietas bei prisidėti prie šių savivaldybių augimo“, – Inovacijų agentūros pranešime teigė ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė.

Nurodoma, kad pritraukiant tvarias investicijas gali būti finansuojamos su statyba, inžinerinių tinklų įrengimu, tam reikiamos įrangos, baldų ar patentų įsigijimu susijusios išlaidos.

Be to, finansuojami į gamybą ar paslaugas investuojančių įmonių darbuotojų mokymai, kvalifikacijos kėlimo kursai ir su tuo susijusios išlaidos, pavyzdžiui, patalpų ir įrangos nuoma ir kita.

Anot pranešimo, minimali finansavimo, į kurį gali pretenduoti kvietimo sąlygas atitinkantys pareiškėjai, suma siekia 2,05 mln. eurų, o maksimali  – iki 8,5 mln. eurų.

Priklausomai nuo įmonės dydžio ir veiklos, gali būti finansuojama nuo 60 proc. iki 80 proc. tinkamų išlaidų.

Kvietime dalyvauti kviečiamos labai mažos, mažos ir vidutinės įmonės (MVĮ).

Projekto įgyvendinimo metu ir bent trejus metus po projekto įgyvendinimo pabaigos turi būti sukurta ir išlaikoma ne mažiau kaip 20 tvarių darbo vietų.

ELTA

(Jonavos TIC nuotr.)