Nuo šių metų gruodis nėra šaltas, visgi, be šildymo neapsieinama. Vieni kūrena krosnis ar katilus, kiti naudoja elektrinius arba dujinius įrenginius. Ugniagesiai primena, kad šildantis būstą, labai svarbu laikytis nustatytų reikalavimų, kad būtų išvengta nelaimių. Gaisrai ne tik nuniokoja pastatus, bet ir pareikalauja žmonių žūčių.

Pagrindinė taisyklė – nuolat prižiūrėti, kad šildymo įrenginiai būtų tvarkingi ir nepalikti jų be priežiūros.

Svarbiausi patarimai:

– neperkaitinkite krosnių, nedžiovinkite arti jų skalbinių, malkų bei kitų degių medžiagų, bet kokie namų apyvokos reikmenys, baldai turi būti nuo krosnies ne arčiau kaip per 1 metrą. Nedirbkite su degiais skysčiais arba dažais patalpoje, kur kūrenasi krosnis;

– nenaudokite krosniai pakurti lengvai užsidegančių skysčių (benzino, žibalo, acetono ir kt.) – tai labai pavojinga;

– neišeikite iš namų, kai kūrenasi krosnis, nepalikite jos prižiūrėti mažamečiams vaikams; nelaikykite pravirų durelių. Baikite krosnį kūrenti ne vėliau kaip prieš dvi valandas iki išvykdami iš namų arba eidami miegoti;

– baigę kūrenti krosnį, jos kaištį uždarykite tik gerai įsitikinę, kad kuras visiškai sudegęs. Uždarę per anksti, galite apsinuodyti smalkėmis.

Kelia grėsmę ir šildytuvai

Šildymo sezonas grėsmingas ne tik tiems gyventojams, kurie šildosi kūrendami krosnį. Ne ką mažiau pavojingi ir elektriniai šildytuvai, kurie naudojami gyvenamuosiuose būstuose bei įstaigose. Svarbiausia taisyklė, kurią turi atminti asmenys, naudojantys elektros šildytuvus, jog šis prietaisas privalo būti sertifikuotas. Jokiu būdu nenaudokite savadarbių šildymo prietaisų.

Ant elektrinių prietaisų nedžiaukite skalbinių, nes elektra ir vanduo – tai pavojingi kaimynai. Be to, kiekviena medžiaga, veikiama šilumos, turi savą užsiliepsnojimo temperatūrą, tad nemažai gaisrų kyla dėl to, kad šildytuvai paliekami per arti įvairių daiktų: spintų, minkštasuolių, užuolaidų. Šildytuvą statykite erdvioje vietoje, atokiau nuo baldų ir sienų.

Nepalikite šildytuvo be priežiūros. Atminkite, jog ir tepaliniai elektriniai šildytuvai nėra apsaugoti nuo gamyklinio broko, tad ir jais negalima pasitikėti šimtu procentų. Trūkus tepalo skyriui ir tepalams išsiliejus ant kaistančio šildytuvo, gali kilti gaisras. Elektriniai prietaisai pavojingi, nes gali sukelti trumpąjį jungimą. Norėdami to išvengti, nejunkite šildytuvo į vieną elektros lizdą kartu su kitais prietaisais.

Ugniagesiai pastebi, kad nemažai gyventojų dar nėra įsirengę dūmų detektorių, kas yra privalu, tad ragina kuo skubiau tuo pasirūpinti.

Parengta pagal PAGD inf.