Tėvai dažnai sako, kad jų vaikas turi per daug žaislų. Tad kaip išrinkti tinkamą dovaną gimtadieniui ar kitai progai ir nepadidinti nereikalingų daiktų skaičiaus namuose? Norėdami įsigyti patvarią, kokybišką ir naudingą dovaną vadovaukitės keliais patarimais.

Atsižvelkite į vaikų amžių ir išsivystymo lygį.

Pirmiausia patikrinkite etiketę – dabar žaislai priskiriami konkrečiai tam tikrai vaikų amžiaus grupei. Antra, vadovaukitės savo nuožiūra. Tai, kad jūsų mažyliui ketveri, nebūtinai reiškia, kad jis yra pasirengęs važiuoti dviračiu. Ir trečia, pagalvokite, iš kokių medžiagų pagaminti žaislai.

Žaislai pagal amžių

Pagalvokite apie savo vaiką. Ką jis mėgsta veikti? Ar jis lankosi parke, baseine ar apskritai mėgsta keliauti į lauką? Ar jam patinka lankytis muziejuje ar bibliotekoje? Ar jis žavisi dinozaurais ar kitais superherojais? Pagalvokite apie dovaną, kuri galėtų paskatinti jo susidomėjimą.

Apsvarstykite dovanas, kuriomis vaikai gali dalytis. Tai dovanos, kurias vaikai gali panaudoti žaisdami su kitais vaikais (ar net jų šeimomis), pavyzdžiui, stalo žaidimai ar galvosūkiai. Jie bus naudingi daugelį metų ir gali padėti skatinti sveiką, linksmą sveikos konkurencijos jausmą vyresniems vaikams.

Atminkite, kad žaislai padeda vaikams mokytis. Ir dažnai žaislai yra pagrindinis vaikų mokymosi būdas. Rinkitės žaislus, kurie ugdo kūrybiškumą ir laisvą žaidimą, taip pat tokius, kurie moko daugiau „formalių“ įgūdžių, tokių kaip skaičiavimo ir raštingumo.

Jei dovana skirta ne savo vaikui, prieš pirkdami pasitarkite su tėvais. Vaikas jau gali turėti tą daiktą arba tėvai gali prieštarauti tokiai dovanai.

Rinkitės dovanas, kurios ilgai tarnaus. Mūsų iš esmės švaistomame pasaulyje žaislas, kurį galima naudoti daugelį metų, yra labai vertinamas. Tokie daiktai kaip „Lego“, dviračiai ir lentos gali būti naudojami daugelį metų ir perduodami kitiems vaikams.

Prisiminkite saugumą. Kiek įmanoma, rinkitės ne plastikinius žaislus, pagamintus iš tvarių medžiagų, be BPA, ftalatų, PVC ar toksiškų cheminių medžiagų ir dažiklių.

Jei abejojate, nupirkite knygą. Tai taisyklė, prie kurios grįžtame vėl ir vėl. Knygos užima labai mažai vietos, turi neribotą galiojimo laiką ir gali būti perduodamos.

Prekės ir dovanos vaikams

Tinka amžiui – kiekvienas žaislas gaminamas atsižvelgiant į konkrečią amžiaus grupę. Kai kuriuose yra smulkių dalių, kurias galima praryti, kai kurie žaislai yra ypač paprasti, tad vyresnio amžiaus vaikams gali būti nuobodu. Pasikartosime, tačiau vadovaukitės pagrindine taisykle: ieškokite žaislų, kurie atitiktų vaiko, kuriam perkate dovaną, amžių.

Lavinantis – vien todėl, kad žaislas yra lavinantis, nereiškia, kad jis nuobodus! Turėdami tiek daug mokomųjų žaidimų, ieškokite tokių, kurie būtų tvirti, patrauklūs ir prieinami, pavyzdžiui, dėlionės, domino ar atmintį lavinantys žaidimai. Dėlionės vaikams – tai puikus pasirinkimas norintiems sužavėti mažylius. Išrinkus tokią, kurioje bus pavaizduoti mėgstamiausi veikėjai, mažylis tikrai apsidžiaugs. Beje, dėliones mėgsta net ir suaugusieji.

Papildyti vaiko plastikinių žaislų kolekciją vien dėl to, kad reikia ką nors padovanoti, yra gana beprasmiška. Tuo tarpu dovanoti jiems naudingą dovaną pravartu. Kai kurios iš geriausių dovanų, kurias gauna vaikai, yra daiktai, kuriuos jie gali naudoti dažnai, pvz., lentos, aprangos rinkiniai arba valgymo vaikų stalo įrankių ir lėkščių rinkiniai, kuprinės, skėčiai, mokykliniai reikmenys.

Pomėgiai – vyresni vaikai labiau linkę turėti konkrečių jiems patinkančių pomėgių, pavyzdžiui, sportuoti ar piešti. Keletas kruopščiai atrinktų daiktų, pagal vaiko pomėgį, visada yra populiarūs. Pavyzdžiui, aviacija besidominčiam berniukui tiktų saulės energija varomas lėktuvas, o siūti mėgstanti mergina mielai pasigamintų savo meškiuką. Be jokios abejonės, mergaitės liktų sužavėtos aksesuarais, o berniukai, pavyzdžiui, stilingais akiniais.

Dovanų idėjos gali būti pačios įvairiausios. Nepamirškime ir reikmenų namams. Galbūt mažyliui patinka puošti savo kambarį, tad jam praverstų graži stalinė lempa ar žaislų dėžė. O galbūt mažylio kambaryje dar nėra jam pritaikytų baldų? Šventės gali tapti puikia proga padovanoti vaikišką staliuką, kėdutę, veidrodėlį ir kt.

Užs. Nr. 10