Naujų mokslo metų pradžią skelbia ne tik bendrojo lavinimo mokyklos, bet ir Kėdainių profesinio rengimo centras, kuriame galima ne tik baigti 12 klasių, bet ir įgyti norimą specialybę, pvz., kirpėjo, virėjo, apdailininko, suvirintojo, automobilių mechaniko, padavėjo ir barmeno, maisto pramonės darbuotojo ir kt., arba persikvalifikuoti.

Į Rugsėjo 1-osios šventę pakiliai nusiteikę susirinko ne tik pirmakursiai, bet ir šiame centre jau besimokantys moksleiviai. Juos pasitikusiems mokytojams įteikta gėlių. Susirinkusiuosius pasveikinęs Profesinio rengimo centro direktorius Dangiras Kačinskas, kaip ir kiti dalyvavę svečiai, socialiniai partneriai, linkėjo įstaigos bendruomenei sėkmingų metų, noro mokytis ir įgyti specialybę, kuri taps gyvenimo pagrindu.

„Naujus mokslo metus sutinkame dvejopomis nuotaikomis. Smagu, kad mūsų įstaiga baigė įgyvendinti keletą projektų, pasigražinome ir atnaujinome turimą bazę, susitvarkėme bendrabutį, jis dabar jau užpildytas. Džiaugiamės ir sėkmingu priėmimu. Įstojo 230 naujų moksleivių. Į profesijas buvo konkursas, tad, deja, negalėjome priimti visų norinčiųjų. Šie rezultatai rodo, kad rajone vis dar esame labai populiarūs.

Iš kitos pusės – tos reformos, kurias centrinė valdžia sugalvojo, truputį neramina. Matau, kad ir mūsų pedagogai kažkiek įsitempę, yra nežinioje, nes trūksta tam tikrų mokymo priemonių. Tačiau, manau, kad susitvarkysime su tais iššūkiais, esame pasiruošę dirbti.

Visai švietimo bendruomenei palinkėčiau tam tikro santūrumo, ištvermės ir susitelkimo, įgyvendinant galbūt ne visai paruoštas reformas“, – kalbėjo Kėdainių PRC direktorius Dangiras Kačinskas.

Stengiasi kažką palikti vaikuose

„Naujiems mokslo metams intensyviai ruošėmės jau gerą savaitę. Daug atėjo naujų moksleivių, stengiamės su jais užmegzti ryšį. Tie, kurie atėjo pas mus po 9 klasių, gal kažkiek dar nedrąsūs, o metais vyresni, jau yra labiau apsisprendę, kuo nori būti, kokią specialybę įgyti. Šiuolaikinio jaunimo yra visokio, norisi, kad jie turėtų motyvacijos mokytis. Aišku, pradžioje gal reikia laiko apsiprasti su esama tvarka, bet po to viskas klostosi gerai.

Labai dažnai mus aplanko ir buvę moksleiviai, pavyzdžiui, ir šiandien jie atėjo pasveikinti savo mokytojų su Rugsėjo 1-ąja, tai reiškia, kad jų širdyse kažką palikome“, – šypsosi muzikos mokytoja, neformaliojo švietimo organizatorė Lina Karpienė.

Naujokai – su šviesiomis viltimis

„Kėdainių profesinio rengimo centrą pasirinkau, nes yra arti namų. Noriu įgyti maisto pramonės darbuotojo specialybę. Būsiu pirmakursis, esu nusiteikęs mokytis“, – tikino Alfredas.

„Ateityje norėčiau būti kirpėja arba visažiste, todėl ir atėjau čia mokytis. Manau, kad ne vien universitetuose galima išmokti kažką naudingo.

Tikiuosi, kad nebus sunku mokytis, kad mokytojai bus geranoriški ir padės“, – savo lūkesčiais nedrąsiai dalijasi Kamilė.

„Mokytojai čia labai geri. Jie ne tik paruošia tam tikrai specialybei, bet ir suteikia daug gyvenimiškų pamokų, nes nori, kad mes kažko pasiektume ir lengviau įsitvirtintume gyvenime. Mokykloje vyksta daug įdomių renginių, važiuojame į konkursus. Mokytis motyvuoja ir galimybė išvykti atlikti praktiką užsienyje“, – teigė Vaida.

Profesinio rengimo centro moksleiviai savo įgytas žinias ir įgūdžius gali pasitikrinti ne tik įvairiose verslo įmonėse, bet ir atlikdami praktiką užsienio šalyse: Turkijoje, Ispanijoje, Vokietijoje ir kt.

„Pastaruosius 3–4 metus į užsienį išvyksta apie 70 mūsų moksleivių ir apie 20 mokytojų. Šiemet planuojame, kad galimybę atlikti praktiką ir pasistažuoti turės dar daugiau moksleivių – apie 90 ar 100.

Noriu paminėti, kad į užsienį gali išvykti ir kitų gimnazijų moksleiviai, kurie pas mus mokosi pagal tam tikrų specialybių modulius“, – sako Kėdainių profesinio rengimo centro vadovas D. Kačinskas.