Turbūt, kai planuojame kokius baldus pirkti, visų pirma įsivaizduojame juos vienodos spalvos, kuri tiktų prie interjero. Tačiau tai yra tik vienas iš mitų, kad viskas kambaryje būtinai turi derėti. Anksčiau būdavo vos keli baldų ir jų spalvų pasirinkimai, tačiau dabar gamintojų yra begalė. Skirtingų stilių ir spalvų baldai į kambarį įneša įvairovės, apie kurią iš pradžių ne visi pagalvoja. Štai keli būdai kaip ją galima pasiekti naudojant skirtingus gaminius.

1. Bendri baldų bruožai

Turėkite omenyje, kad baldų dizainų, spalvų ir stilių maišymas gali būti pakankamai sunkus. Be atsargaus planavimo jie gali atrodyti visiškai neturintys bendrų bruožų. Todėl iš pradžių reikėtų išsirinkti bent vieną juos siejančią savybę: nesvarbu, ar tai būtų spalva, stilius, ar net raštas. Tai padės jums nepasimesti, į kokius baldus atkreipti dėmesį, o į kokius ne. Jei pasirenkama maišyti stilius, nepersistenkite. Pažiūrėkite ar jie per daug nesiskiria. Pavyzdžiui, tame pačiame kambaryje esantys tradiciniai ir modernūs baldai atrodys nekaip. Žymų skirtumą tarp jų pastebėsite kiekvieną kartą įeinant į kambarį.

2. Spalvų sluoksniavimas

Jei norite likti prie vienos spalvos, kuri dominuotų visuose balduose, galite pabandyti sluoksniavimą. Pavyzdžiui, išsirinkote baltos spalvos kampą. Po šiuo baldu galite padėti pilką kilimą, o ant paties baldo – pagalvėles, turinčias baltą atspalvį. Dar viena puiki idėja – šalia kampo pastatyti šviesiai rudą spintelę. Taip bus išlaikomas spalvų panašumas, nes visi, pavyzdžiui, „Ashley“ baldai kambaryje turi baltą atspalvį. Taip pat bus išvengta vienodos spalvos kambaryje.

3. Tematikos pasirinkimas

Dar vienas būdas, kaip išvengti pernelyg didelio baldų derėjimo, yra tematikos pasirinkimas. Tai padės jums pasirinkti skirtingas baldų spalvas, stilius. Kaip pavyzdį galima paminėti miško tematiką. Tokiu atveju kambaryje ir jame esančiuose balduose galės vyrauti žali, rudi, juodi atspalviai. Šiuo būdu interjero detalės nebus vienodos, o pasirinkta tematika į erdvę įneš įvairovės. Svarbu paminėti, jog pasirinkta tema turi derėti prie bendro namų įvaizdžio.

Ar derinti visus baldus, ar ne, priklauso nuo kiekvieno žmogaus norų. Svarbu paminėti, kad jų maišymas tikrai nėra lengvas procesas. Jis reikalauja atsargaus planavimo ir dizaino žinių. Kaip bebūtų, tikrai verta apmąstyti galimybę sugriauti stereotipą, kad visi baldai turi būtinai derėti.

Straipsnį parengė Indrė Uselytė

Užs. Nr. 70