Savaitgalį Kėdainiai ir apylinkės buvo neįprastai gyvos – riaumojo lenktyniniai automobiliai, būriai žmonių stebėjo juos greičio ruožuose, o miesto širdyje – senamiestyje buvo įsikūrusi visa lenktynių stovyklavietė. Vaizdas ir jausmas džiugino kėdainiečių širdis – miestas gyvas!

Po ilgos pertraukos į Kėdainius sugrįžo autosportas. Šeštadienį čia nugriaudėjo Lietuvos mini ralio čempionato I etapas – „Daumantų Rally Kėdainiai 2024“, į kurį susirinko keli šimtai dalyvių iš visos Lietuvos.

(Skaitytojo video)

Dar penktadienio vakarą kėdainiečiai traukė į Didžiąją Rinką, kur kūrėsi lenktynių štabas. O šeštadienį, jau nuo 6 val. ryto, visos prieigos prie aikštės ne ralio dalyviams buvo užvertos. Visose senamiesčio erdvėse rikiavosi sportiniai automobiliai ir aptarnaujantis personalas.

(Skaitytojo video)

Žiūrovai turėjo galimybę stebėti dalyvius aštuoniuose greičio ruožuose arba stebėti tiesioginę transliaciją iš jų ekrane Didžiosios Rinkos aikštėje. Taip pat išbandė savo jėgas simuliatoriaus lenktynėse ir laimėti Auto Moto parko įsteigtą prizą bei apžiūrėti senovinių automobilių parodą senamiestyje. Vakare aikštėje įvyko čempionato dalyvių apdovanojimai.

Du kėdainiečių ekipažai

Lietuvos mini ralio čempionato I etape – „Daumantų Rally Kėdainiai 2024“ startavo 92 ekipažai, tarp kurių – du kėdainiečių.

Ralyje debiutavo Rimvydas Pagirskas su Eivydu Sitavičiumi. Jie iš galo startavę rodė beveik geriausius laikus savo klasėje ir finišavo 4-ti iš 18 klasės dalyvių. „Tai labai didelis pasiekimas”, – kėdainiečių pasiekimą įvertino varžybų organizatoriai.

Kitas kėdainiečių ekipažas – Lukas Lazauskas su Tomu Valevičiumi – po antro greičio ruožo pasitraukė iš lenktynių dėl variklio gedimo.

Ralis grįžo su rėmėjais

Renginys Kėdainiuose įvyko ir dėl gausių vietinių rėmėjų. Pagrindinis Lietuvos mini ralio čempionato I etapo rėmėjas buvo pagardų gamintojas „Daumantai LT” (direktorius Saulius Grinkevičius).

Kėdainių įmonės remiama komanda „„Daumantų-Hoptrans-Toverasport” dalyvaudavo ir didžiausiose Baltijos šalyse automobilių ilgų nuotolių lenktynėse „1000 km lenktynės“ Palangoje bei kitose varžybose.

Ne vienerius metus „Daumantai LT” rėmė lenktynininko kėdainiečio Edvino Pagirsko dalyvavimą šalies ir tarptautiniuose ralio čempionatuose.

(Asmeninio archyvo nuotr.)

Prieš dešimtmetį aktyviai rėmę autosportą, pastaruoju metu „Daumantai LT” su automobilistais sąsajų neturėjo. Tačiau šiemet „Daumantai LT” – vėl rėmėjai.

Kaip sako įmonės atstovai, „Daumantų Rally Kėdainiai 2024“ generaliniu rėmėju „Daumantai LT” sutiko tapti atsižvelgdami į tai, kad šis renginys – vienas iš būdų reprezentuoti Kėdainių kraštą, suteikiantis progą atvykusiems šimtams dalyvių pamatyti mūsų miestą.

„Labai fainas žmogus tas Saulius Grinkevičius, – apie pagrindinį varžybų rėmėją „Kėdainių mugei“ sakė vienas iš „Daumantų Rally Kėdainiai 2024“ organizatorių lenktynininkas Lukas Lazauskas. – Kai atėjau pas jį dėl rėmimo, per 10 minučių jis nusprendė: gerai, darom!“

Organizatoriai – kėdainiečiai

Lietuvos mini ralio čempionato I etapo Kėdainiuose organizatoriai – kėdainiečiai, automobilių sporto entuziastai L. Lazauskas, Tomas Valevičius, Edvinas Pagirskas ir kiti.

L.Lazauskas.

Jiems panorus surengti vieną iš čempionato etapų Kėdainiuose ir pateikus paraišką Lietuvos automobilių sporto federacijai (LASF), iš 12 pretendentų buvo atrinkti 6, tarp kurių – Kėdainiai.

Renginio organizacinę ir sportinę dalį vertina nepriklausomi stebėtojai.

„Viskas labai gerai, visiems – ir žiūrovams, ir LASF – viskas labai patiko ir tikimės, kad kitais metais Kėdainiuose ralio čempionato etapas vėl įvyks Kėdainiuose“, – sakė L. Lazauskas.

Svarbiausia – saugumas

Tiesa, renginio organizatorius pažymėjo vieną problemą, į kurią turėsią atkreipti dėmesį organizuojant renginį kitais metais – tai žiūrovų saugumas.

„Daugelis Kėdainiuose ralį bematę prieš 30 metų, – pastebėjo L. Lazauskas. – Tarp žiūrovų buvo ir daug vaikų. Saugumas ralyje yra svarbiausia“.

Ralio organizatoriai pasidžiaugė, kad nelaimių išvengta ir dėl to, jog tarp žiūrovų buvo patyrusių ralio entuziastų, kurie drausmino neatsargius smalsuolius.

„Stengsimės viską padaryti, kad ir kitais metais ralis Kėdainiuose įvyktų, – sako L. Lazauskas. – Norėtume, kad būtų ilgesni greičio ruožai ir matome, jog galime padaryti dar geriau.“

(Žiūrovų video)

(Viršelio nuotr.Rally Kėdainiai feisbuko)