Jau kitą savaitgalį, birželio 9 dieną Kėdainių arenoje vyks įspūdingas renginys, kuriame dalyvaus net 87 rajono mėgėjų meno kolektyvai bei 1360 dalyvių. Renginys, sutrauksiantis tokį įspūdingą kiekį žmonių – neeilinis. Tai XXXVI-oji Kėdainių rajono dainų ir šokių šventė „Kokia nuostabi, Lietuva esi“.

Šiųmetė dainų šventė bus išskirtinė – ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Be to, mūsų rajonas gali pagrįstai didžiuotis, iki šiol išlaikęs Dainų ir šokių šventės tradiciją, ko kai kuriuose kituose šalies rajonuose jau nėra. Pirmoji Kėdainiuose dainų šventė vyko dar 1950-aisiais metais.

Šiųmetė šventė – Kėdainių arenoje

„Kokybiškų, rajone vykstančių renginių kartelė keliama vis aukščiau, – pažymėjo Julius Lukoševičius, organizacinės darbo grupės, rengusios Dainų šventę, vadovas. – Šventei pradėta ruoštis jau nuo lapkričio mėnesio. Tiesa, iki šiol ši šventė vykdavo Miesto parke, bet dėl ten vykdomų tvarkymo darbų, šventę nuspręsta perkelti į kitą erdvę – Kėdainių areną.“

Šiųmetė dainų šventė bus išskirtinė – ji skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečiui paminėti. Be to, mūsų rajonas gali pagrįstai didžiuotis, iki šiol išlaikęs Dainų ir šokių šventės tradiciją, ko kai kuriuose kituose šalies rajonuose jau nėra.

Šventės pradžia – 17 valandą, tačiau nuo 16 val., nuo miesto savivaldybės startuos dalyvių šventinė eisena, kuri, pasipuošusi trispalve atributika, žingsniuos link arenos. Šventinę nuotaiką eisenoje palaikys Panevėžio rajono Šilagalio kultūros centro varinių pučiamųjų instrumentų orkestras „Sklepučini“. Šiųmetė šventė, anot Kęstučio Stadalnyko, rajono administracijos Švietimo ir kultūros skyriaus vedėjo pavaduotojo, yra pati didžiausia dalyvių skaičiumi per visą Nepriklausomybės istoriją. Renginyje jau ruošiasi dalyvauti beveik visų rajono švietimo įstaigų, visų šešių kultūros centrų meno kolektyvai. Net 21 kolektyvas (250 dalyvių) atstovaus Kėdainių kultūros centrą.

Planuojama, kad koncertas vyks apie 3 valandas, tačiau po jo, apie 20 val. žiūrovų lauks specialus „Kėdbuso“ autobusas, kuris parveš žiūrovus į miegamuosius kvartalus.

Šioje šventėje bus galima visu ilgumu išvysti ir pasigrožėti kėdainiečių bei miesto svečių išaustą 100 metrų vytinę, trispalvę juostą, kuri Arnetų namuose buvo audžiama pastaruosius pusę metų.

Dainų šventė – tai reiškinys

„Lietuvoje Dainų švenčių tradicija yra labai sena. Pirmoji įvyko 1924-aisiais metais, joje dalyvavo ir chorai iš Kėdainių miesto bei rajono. Patys svarbiausi šiai šventei metai buvo 2003-ieji, kuomet UNESCO paskelbė Estijos, Latvijos ir Lietuvos Dainų švenčių tradiciją žmonijos žodinio ir nematerialaus kultūros paveldo šedevru“, – pažymėjo K. Stadalnykas ir pridūrė: „Dainų šventė – tai reiškinys, tai bendravimas tarp atlikėjo ir žiūrovo, tai buvimas kartu. Tai nėra tik pasyvus stebėjimas – tai ir patrepsėjimas su šokėjais, ir padainavimas kartu su chorais, palingavimas, skambant kapelų muzikai… Tai buvimas kartu ir dalyvavimas kartu, todėl raginame visus aktyviai įsitraukti į renginius.“

„Pastebiu, kad į Dainų šventes ateina buvusių Dainų švenčių dalyvių vaikai, netgi – anūkai, – kalbėjo Kėdainių kultūros centro direktorė Ona Mikalauskienė. – Yra tokių kūrinių, kurie buvo dainuoti ir ankstesniose Dainų šventėse, tad tėveliai moka jas ir gali kartu su savo vaikais tuos kūrinius drąsiai atlikti. Kėdainių kultūros centro šokių kolektyvas „Lankesa“ (neseniai atšventęs savo 50 metų jubiliejų) nuo pat savo susikūrimo pradžios dalyvavo visose rajoninėse ir respublikinėse Dainų šventėse.“

Šioje šventėje dalyvaus įvairaus amžiaus atlikėjai – patys jauniausieji yra ikimokyklinio amžiaus vaikai, o vyriausiai atlikėjai yra net 90 metų. Ji – ansamblio „Seklyčia“ dainininkė.

Aprangos atnaujinimui skirta apie 20 tūkstančių eurų

Dainų šventė – puiki proga kolektyvams atsinaujinti savo sceninius drabužius.

„Į tai labai geranoriškai pasižiūrėjo AB „Lifosa“, skyrusi 12 tūkst. eurų paramą, dar 7,5 tūkst. eurų skirta iš savivaldybės biudžeto, iš Lietuvos nacionalinio kultūros centro skirta 1,3 tūkst. eurų. Šie pinigai skirti penkiolikai kolektyvų. Iš viso vien šiais metais buvo skirta 20 tūkst. eurų. Tiesa, iš savivaldybės biudžeto aprangos atnaujinimui buvo skiriama lėšų ir ankstesniais metais“, – pažymėjo J. Lukoševičius.

Kėdainių rajone Dainų šventės vyksta kas dvejus metus: yra bendra visų rajono mėgėjų meno kolektyvų Dainų šventė, vykstanti kas ketverius metus. Kas ketverius metus vyksta ir moksleivių Dainų šventė. Taigi, Dainų ir šokių šventės mūsų rajone yra organizuojamos kas dvejus metus.

Finalinę dainą dainuos visa arena

„Tai, ką mes turime gražiausio, geriausio dovanosime antrajam Lietuvos šimtmečiui. Visa tai darysime iš širdies ir su didžiule meile. “, – pažymėjo Genovaitė Šaučiūnienė, Kėdainių kultūros centro direktorės pavaduotoja ir šventės režisierė. Šventę ves „Polėkio“ studijos nariai: Emilė Stadalnykaitė ir Valdas Kupčinskas.

Renginyje bus galima išvysti jungtinę jaunučių chorų programą, jungtinę mišraus choro programą, bendrą folkloro programą (apjungusi vaikus, jaunučius ir suaugusiuosius), bus ir šokėjų pasirodymai. Koncertą vainikuos finalinė daina „Kokia nuostabi, Lietuva esi“, kurią kartu dainuoti bus kviečiami visi susirinkusieji – ir žiūrovai, ir dalyviai.