Parfumerijos žodynas yra specifinis ir labai turtingas. Bendrai žinomus žodžius, tokius kaip kompozicija, akordas ar ekstraktas, papildo labiau specializuoti terminai, pavyzdžiui, ambra ar fougère. Vienas iš tokių žodžių yra nišinis, reiškiantis labai specifinę kvepalų grupę. Jie dar vadinami kvepalų pasaulio brangakmeniais ir yra kokybės reitingų viršūnėje. Kuo šie kvepalai skiriasi nuo kitų ir kokie konkrečiai jie yra?

Kaip atpažinti, kad kvepalai yra nišiniai?

Jei domitės kvepalais, neabejotinai susidūrėte su žodžiu „nišiniai“. Pasak žodyno, juo vadinami produktai ar paslaugos, kurie patinka siaurai žmonių grupei. Taigi nišiniai produktai skiriasi nuo įprastai rinkoje parduodamų ir patinka ne visiems.

Ką tai reiškia kvepalų pasaulyje? Pagal apibrėžimą tai yra unikalūs, maksimaliai prabangūs kvepalai, kurie turėtų būti kuriami tik iš prabangių, retų ir aukštos kokybės ingredientų.

Todėl nišiniai kvepalai – tai prabangūs kvepalai, kuriuos gamina labai gerbiami ir kvalifikuoti parfumeriai. Paprastai šie aromatai yra sunkesni, šiltesni ir sodresni, pasižymintys puikiu intensyvumu ir ilgaamžiškumu. Juos taip pat renkasi tikri kvepalų mėgėjai ir žinovai, norintys unikalaus aromato.

Geriausi nišiniai kvepalai

Jei norėtumėte išbandyti prabangius kvepalus, atkreipkite dėmesį į šiuos, pripažintus, geriausius pasaulyje nišinius kvepalus:

  • „Kilian – Love Don’t By Shy“: rytietiškas saldus, moteriškas aromatas. Dėl gėlių ir muskuso derinio jis sukuria aplink save romantišką atmosferą;
  • Creed Aventus“: stiprūs vyriški, patrauklūs ir provokuojantys kvepalai, skirti sėkmingiems vyrams. Jie įkvėptas Napoleono Bonaparto gyvenimo ir apibūdina vyrą, turintį aiškią viziją;
  • „M.F. Kurkdjian – Baccarat Rouge 540“: puikūs rytietiški kvepalai, pasižymintys nesenstančiu, patraukliu ir harmoningu aromatu. Jie tokie malonūs, kad juos naudodami girdėsite tik pačius gražiausius komplimentus.

Ar galite įsigyti pigių nišinių kvepalų?

Kadangi nišiniai kvepalai gaminami nedideliais kiekiais, be to, jų amatininkiška gamyba dažnai reikalauja daug darbo jėgos, jų vertė yra gerokai didesnė, palyginti su įprastais kvepalais. Apytikriai galima skaičiuoti maždaug nuo kelių šimtų eurų už buteliuką. Ši kaina atspindi ne tik sudedamųjų dalių kokybę, bet ir valandų valandas trunkantį darbą, kurio prireikia kvepalams paruošti.

Užs. Nr. 348.

Panašios naujienos