Prie antrą kartą organizuotos iniciatyvos „Kam to reikia?!“ Nacionalinės karjeros savaitės, kurią globoja LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė, prisijungė aštuonios Kėdainių rajono mokyklos. Jų mokiniai norėjo kuo daugiau sužinoti apie darbą ir ateities kelių pasirinkimo galimybes.

Krakių abiturientai noriai ir susidomėję klausėsi patyrusio verslininko patarimų, kaip ieškoti teisingo gyvenimo pasirinkimo.

Krakių abiturientai noriai ir susidomėję klausėsi patyrusio verslininko patarimų, kaip ieškoti teisingo gyvenimo pasirinkimo.

Kėdainių rajone pokalbiams su mokiniais tos akcijos renginiuose laiko rado vienintelis rajono verslininkas Saulius Grinkevičius, kuris jau keturiolika metų ekonomikos pagrindais dalijasi su Josvainių gimnazijos ekonominės klasės mokiniais.

Jaunimui reikia patarimų apie darbą
Įvairių apklausų duomenimis, tik 25 procentai abiturientų tvirtai žino, kur norėtų studijuoti, o visi likusieji būsimas profesijas renkasi kone atsitiktinai.
Nacionalinę karjeros savaitę organizuojančios iniciatyvos „Kam to reikia?!“ direktorė Živilė Drėgvaitė sakė, kad jaunimui labai trūksta žinių apie darbą: „Bendraudami su vaikais iš įvairių mokyklų pastebime, kad jiems labai trūksta žinių apie šalies darbo rinką. Todėl mokiniai noriai susitinka su inžinieriais, fizikais, telekomunikacijų specialistais, teisininkais, medikais, bankininkais ar kitų profesijų atstovais. Pasirinkti teisingą gyvenimo kelią nėra paprasta, todėl susitikimai su įvairių sričių specialistais, išgirsti pasakojimai apie jų sėkmių bei nesėkmių istorijas leidžia priimti teisingiausius sprendimus jaunimui. Esame dėkingi visiems partneriams, kurie negaili savo brangaus laiko ir aplanko mokyklas bei atvirai pabendrauja su mokiniais, juos padrąsindami ir padėdami pasirinkti teisingiausią kelią.“

Aplankė tris gimnazijas
Bendrovės „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius, tapęs iniciatyvos „Kam to reikia?!“ partneriu, aplankė Šėtos, Krakių Mikalojaus Katkaus ir „Atžalyno“ gimnazijų mokinius. Su jais verslininkas atvirai kalbėjo apie verslą ir savo atėjimą į jį. „Mokykloje nebuvau pirmūnas. Mokiausi gana vidutiniškai, tačiau jau baigdamas vidurinę žinojau, kad noriu būti turtingas. Susitikęs su jaunimu stebiu jų akis, reakciją į pasakojimus ir drąsinu būti smalsiems bei nebijoti ieškojimų. Reikia pripažinti, kad ne visada teisingą kelią galima rasti iš pirmo karto. Tad sykį nepasisekus nevalia nuleisti rankų, reikia vėl tiestis ir ieškoti savęs kitoje veikloje. Kaskart nuvykęs į mokyklas, pasikalbu su jaunimu ir paklausiu apie jų svajones. Džiugina tie jauni žmonės, kurie nesėdi nuleidę galvas, o drąsiai svajoja. Veržlumas yra svarbi gyvenimo paspirtis. Džiugu ir dėl mokyklų, kurios prisijungia prie iniciatyvų, padedančių vaikams atrasti savo pasirinkimus“, – sakė vienos pažangiausių ir inovatyviausių įmonių ne tik Kėdainiuose, bet ir visoje šalyje vadovas S. Grinkevičius.

„Mūsų įmonės kūrėjai patyrė ir šilto, ir šalto. Buvo ir krizių, ir pakilimo metų, tačiau lydimi sėkmės mes puikiai įsitvirtinome rinkoje“, – mokiniams sakė verslininkas S. Grinkevičius.

„Mūsų įmonės kūrėjai patyrė ir šilto, ir šalto. Buvo ir krizių, ir pakilimo metų, tačiau lydimi sėkmės mes puikiai įsitvirtinome rinkoje“, – mokiniams sakė verslininkas S. Grinkevičius.

Perspektyvus tik skaidrus verslas
Susitikimus su jaunimu pagardų gamintojų vadovas neretai pradeda klausimu, ar daugelio mokinių tėvai bei seneliai gerai atsiliepia apie sovietmetį. Išgirdęs atsakymus, kad bent jau trečdalio auditorijos vyresni artimieji sako, kad sovietmečiu gyventi buvo geriau, S. Grinkevičius pabrėžia, jog tokias mintis pateisina vienu argumentu – tada visi buvo bent jau ketvirčiu amžiaus jaunesni, tad su nostalgija gręžiasi atgal. „Jums net sunku įsivaizduoti, kaip gyveno jūsų artimieji. Tada nebuvo nei laisvo žodžio, nei galimybių pamatyti pasaulį ar daryti tai, ką nori. Buvo gyvenama pagal vieną tiesą ir su dideliais suvaržymais. Galbūt todėl, sistemai sugriuvus, daugelis stačia galva nėrė į verslo pasaulį. Vieniems pavyko įsitvirtinti, o kitiems teko gana skaudžiai nusivilti. Mūsų įmonės kūrėjai taip pat patyrė ir šilto, ir šalto. Buvo ir krizių, ir pakilimo metų, tačiau lydimi sėkmės mes puikiai įsitvirtinome rinkoje. Šiuo metu mūsų įmonės produkcija puikiai perkama ne tik Lietuvoje, bet ir gerai žinoma daugelyje Europos šalių. Tam, kad galėtume pasigirti gerais rezultatais, turėjome įdėti daug darbo – teko ir nemažai rizikuoti, ir daug investuoti į reklamą, ir nebijoti naujovių.
Galiu pasakyti, kad sėkmė lydi tik skaidraus verslo atstovus ir tuos, kurie neužmiega ant laurų, o nuolat žengia pirmyn“, – susitikęs su jaunimu kalbėjo verslininkas.

Mokiniai dėkojo už padrąsinimus
Susitikime su S. Grinkevičiumi dalyvavę krakiškiai abiturientai Gabija ir Edvinas sakė savo gyvenimą planuoją susieti su verslu, tad iš patyrusio verslininko išgirdo nemažai naudingų patarimų, kaip reikėtų žengti pirmuosius žingsnius versle. „Toks susitikimas praplėtė akiratį ir dar kartą patvirtino, kad reikia ne laukti, kad kas nors kažką padarys, bet drąsiai imtis veiklos pačiam. Panašių susitikimų galėtų būti ir daugiau. Ačiū verslininkui, kad rado laiko mums perduoti savo patirtį“, – netradicinės pamokos įspūdžiais dalijosi Edvinas.
Nacionalinės karjeros savaitės metu savanoriai iš daugiau nei 130 organizacijų susitiko su moksleiviais iš 300 mokyklų – tai dvigubai daugiau įmonių ir dvigubai daugiau mokyklų nei pernai.

Panašios naujienos