Šiųmetė vasara kol kas nederlinga grybais. Prisiekę grybautojai jau nuo liepos vidurio šukuoja miškus, tačiau didesnio grybų derliaus iš miškų tikisi tik dabar, prasidėjus mėnulio jaunačiai.

Kėdainių turgavietėse ant prekystalių karaliauja tik atvežtinės voveraitės.

Reikia laukti jauno mėnulio fazės – tuomet grybai auga geriau, jei tik užtenka drėgmės ir šilumos, – patirtimi dalinosi kėdainietė Elytė. – Pati grybauti labai mėgstu, bet per darbus neatsimenu, kada paskutinį kartą buvau miške. Tačiau sesers vyras šią vasarą grybauti bandė jau du kartus: vieną kartą užtiko neblogą baravykų šeimyną, o kitą kartą parėjo beveik tuščiomis…“

Sekmadienį Gedimino gatvės turguje buvo gausu tik atvežtinių voveraičių, kaip sakė prekybininkai, iš Varėnos miškų. Už litrą voveraičių prašyta 2,5 euro, o vienoje vietoje – net 3 eurų. Pirkėjai prie šių grybų nesibūriavo, o kaip tarstelėjo viena kėdainietė – baisu net kainos klausti, nes ir miško uogos, ir grybai labai brangūs.

O baravykų, raudonikių ir kitų apylinkėse rinktų grybų turguje – nė su žiburiu nerasi. Prekiautojai pasakojo, kad dieną prieš tai, šeštadienį, centriniame turguje nedidelį kibirėlį raudonikių už 7 eurus siūlė vienintelis prekeivis, tačiau už tokią kainą pirkti grybų kėdainiečiai neskubėjo.

Grybų mėgėjai sako, kad šiais metais miško gėrybių rasti pasiseka tik tiems, kas žino grybingas vietas. „Prieš savaitę radau tik kelias voveraites, bet ir tos pačios sukirmiję, teko palikti. Girdėjau, kad tie, kas verčiasi grybų pardavimu, surenka ir po kibirėlį baravykų, bet šiemet jų daug sukirmijusių“, – pasakojo lančiūnavietis Vidas.

Iš grybų ir uogų rinkimo vasarą besiverčianti Erika teigė, kad į Panemunės miškus išvažiuoja apie 4 valandą ryto, vos prašvitus. „Šiemet grybų nedaug, tad jei nesuspėju pirma ateiti į žinomas vietas, jos būna jau nurinktos. Tikrai tenka pavargti, ir tai ne kaskart su pilnu krepšiu namo grįžtu“, – pasakojo moteris.