Scenoje – Jono Stankevičiaus (antras į dešinės) vadovaujama Muzikinių improvizacijų studija, sukūrusi linksmą nuotaiką.

Kėdainiuose įvyko pirmasis dainuojamosios poezijos festivalis „Ant Nevėžio kranto“. Savaitgalį senamiestis ūžė nuo žmonių gausos, o tiek kėdainiečiai, tiek ir miesto svečiai (net iš kitų miestų specialiai atvykę į koncertus) džiaugėsi išskirtine galimybe pasiklausyti visoje Lietuvoje puikiai žinomų ir mylimų atlikėjų.

Tikiu, kad šis dainuojamosios poezijos festivalis turės tęsinį ir kitais metais“, – šypsojosi festivalio organizatorė bei puikiai visiems kėdainiečiams pažįstama dainų atlikėja Laima Žilytė. Ji prisipažino, kad dainuojamosios poezijos festivalis Kėdainiuose buvo sena svajonė ir ji šeštadienį išsipildė!

Tądien Kėdainiuose koncertavo ne tik būrys perspektyvių jaunų atlikėjų, svečių iš kitų miestų, bet ir dainuojamosios poezijos grandai: Domantas Razauskas bei Saulius Petreikis, Vytautas V. Landsbergis, Neda Malūnavičiūtė bei Olegas Ditkovskis.

Patikėjo mero idėja

Bardų koncerto pasiklausyti atvyko ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius (centre) su žmona Aldona bei savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Viačeslavas Čerenkovas.

Puikios progos pasidžiaugti senamiesčiu bei pasiklausyti dainuojamosios poezijos atlikėjų nepraleido ir Kėdainių rajono meras Saulius Grinkevičius su žmona Aldona. „Labai džiaugiuosi, jog kai kurie kėdainiečiai patikėjo mano idėja organizuoti kuo daugiau renginių būtent senamiestyje. Esu labai dėkingas L. Žilytei, supratusiai, kad be žmonių, be renginių mūsų senamiestis nebus gyvas. Tikiu, kad bardų festivalis „Ant Nevėžio kranto“ taps vienas tradicinių renginių, vykstančių Kėdainių senamiestyje. Be to, kitais metais esame numatę surengti kamerinių chorų festivalį, klasikinės muzikos festivalį, kurie, tikimės, sutrauks ne tik kėdainiečius, bet ir kitų miestų gyventojus. Tad ir šūkis tarsi savaime išplaukia: kiekvieną savaitgalį – Kėdainiuose linksmai!“ – sakė meras bei šio festivalio globėjas S. Grinkevičius.

Kėdainių rajono savivaldybė buvo viena pagrindinių šio pirmojo dainuojamosios poezijos festivalio rėmėjų, skyrusi paramą festivalio projektui įgyvendinti.

Pagerbė V. Kernagio atminimą

Labai malonu, kad kėdainiečiai rinkosi švęsti šią gražią, saulėtą dieną, dalintis širdžių šiluma, džiaugtis mūsų senamiesčiu, mūsų Nevėžiu. Esu labai dėkinga merui S. Grinkevičiui, kuris aktyviai palaiko idėją, kad mūsų senamiestis būtų gyvas, kad savaitgaliai būtų nuostabūs. Ačiū savivaldybei, parėmusiai šį pirmąjį Kėdainiuose dainuojamosios poezijos renginį“, – padėkos žodžius sakė ir L. Žilytė.

Koncertuoja vienas dainuojamosios poezijos grandų – Vytautas V. Landsbergis.

Ji pridūrė besitikinti, kad „Ant Nevėžio kranto“ tik dar labiau išpopuliarins dainuojamosios poezijos žanrą mūsų krašte. „Šiuo metu mano gitaros ir vokalo būrelius lanko apie 130 vaikų. Yra ir jau suaugusių muzikantų. Tikiu, kad ir daugiau yra muzikuojančių, dainuojančių kraštiečių, tad būtų puiku, jei jie prisijungtų prie naujai steigiamo Kėdainių bardų klubo“, – netolimos ateities planus atskleidė L. Žilytė.

Koncertų metu ne kartą skambėjo maestro Vytauto Kernagio – dainuojamosios poezijos pradininko Lietuvoje – kūriniai, nemažai ir asmeninės pačių atlikėjų kūrybos. Savo dainas žiūrovams dovanojo ne tik kėdainiečiai, bet ir svečiai iš Jonavos, Vilniaus, Šakių, Jurbarko.

Organizuojant renginį talkininkavo apie 20 savanorių.

Remia inovatyvias iniciatyvas

Vienas šio išskirtinio renginio rėmėjų – padažų ir pagardų gamintoja „Daumantai LT“. Įmonės prioritetai – vietos bendruomenių iniciatyvų finansavimas, tad, pasak „Daumantai LT“ reklamos ir ryšių su visuomene specialistės Jorūnės Liutkienės, ypač remiami tokie projektai, kurie vyksta pirmą kartą.

Rinkdamiesi, kokias iniciatyvas remti, žiūrime, ar renginys yra naujas, inovatyvus. Žinome, kad startuojant, organizuojant pirmąjį renginį gana sudėtinga rinkti lėšas, tad norėdami palengvinti tą naštą ir suteikiame finansinę paramą. Bardų festivalis – vienas tokių, inovatyvių prasmingų renginių su įspūdinga bei solidžia programa“, – pabrėžė J. Liutkienė.

Panašios naujienos

One Response

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.