Įkvepiančius pasaulio skonius, maisto inovacijas ir tendencijas vėl įmanoma suburti po vienu stogu. Laikantis ypatingo saugumo pandemijos sąlygomis, maisto pramonės atstovų traukos centru spalio pradžioje vėl tapo tarptautinė paroda „Anuga 2021“ Kelno mieste Vokietijoje.

Galimybės pristatyti savo produkciją parodoje nepraleido ir mūsų šalies įmonės, tarp kurių – pagardų ir padažų gamintojas „Daumantai LT“, skonių įvairove ir šiuolaikiškais sprendimais besilygiuojantis tarp inovacijų lyderių.

Svarbus renginys maisto eksportuotojams

Viena didžiausių pasaulyje žemės ūkio, maisto produktų ir gėrimų paroda „Anuga“ laikoma strategiškai svarbia mūsų šalies maisto ir gėrimų gamintojams, siekiantiems užmegzti kontaktus su užsienio partneriais ir išplėsti prekybinius ryšius.

(Iš kairės) UAB „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovas Domas Grinkevičius, įmonės direktorius Saulius Grinkevičius bei eksporto pardavimų vadovas Saulius Šeštakauskas parodoje ne tik pristatė „Daumantų“ produkciją, bet ir domėjosi naujausiomis pasaulinėmis maisto pramonės tendencijomis.

Kas dveji metai vykstanti pa­roda šiemet spalio 9–13 dienomis pritraukė daugiau kaip 100 tūkst. lankytojų iš viso pasaulio. Joje savo produkciją pristatė daugiau kaip puspenkto tūkstančio dalyvių iš beveik šimto šalių, tarp jų kelios dešimtys Lietuvos gamintojų.

„Paroda dėl pandemijos iš tiesų buvo kitokia. Visų pirma, į ją patekti galėjo tik vakcinuoti dalyviai ir lankytojai. Dėl mažesnių vakcinacijos mastų nedaug buvo lankytojų iš Afrikos, Azijos šalių. Tačiau tie, kurie atvyko, buvo motyvuoti, turintys tikslą ir profesionalūs. Griežta kontrolė atsijojo lankytojus. Jeigu iki pandemijos gamintojų stendai sulaukdavo daug tiesiog vaikštinėjančių, besidairančių, besišnekučiuojančių lankytojų, tai šį kartą atvyko turintys konkrečių tikslų, žinantys, ko ieško, maisto pramonės atstovai“, – apsilankęs parodoje pastebėjo UAB „Daumantai LT“ direktorius Saulius Grinkevičius.

Dėmesys – sveikatai palankesniems produktams

Pasak UAB „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovo Domo Grinkevičiaus, dalyvavimas tokio masto parodoje – puiki galimybė pristatyti kokybiškus, inovatyvius ir konkurencingus įmonės gaminamus produktus: kečupus, majonezą, įvairius padažus ir pagardus. „Įmonės asortimentą sudaro apie 250 produktų, žinoma, tokios gausos į parodą negabenome, atrinkome kiek daugiau nei pusšimtį, – šyptelėjo pašnekovas. – Pandemijos laikotarpis mums suteikė laiko pasiruošti parodai, tad joje pristatėme pagrindines produktų kategorijas ir pagrindinius produktus, kurie, tikime, patiktų mūsų klientams.“

Inovatyvūs sprendimai, kurių dar prieš keletą metų ėmėsi pagardų ir padažų gamintojas „Daumantai LT“, atsispindėjo įmonės stende, sudominusiame parodos „Anuga 2021“ lankytojus.

Pašnekovo teigimu, maisto produktų rinkoje vis svarbesnę dalį užima sveikatai palankesni produktai. „Taigi, nors parodoje pristatėme visapusišką „Daumantų“ asortimentą, didelį dėmesį skyrėme ekologiškiems, veganiškiems ir sveikesniems produktams, tokiems kaip kečupas ir pomidorų padažas be cukraus, pomidorų padažai su pridėtiniais mineralais. Jie sulaukė didžiausio dėmesio“, – maisto pramonės tendencijas įvardija D. Grinkevičius.

Numatė ir ėmėsi sprendimų

Pasaulinė maisto pramonė išgyvena didelius pokyčius, tad parodoje atsispindėjo tvarumo, kovos su klimato kaita, ekologijos tendencijos. Į tai dėmesį atkreipęs UAB „Daumantai LT“ direktorius S. Grinkevičius pastebėjo, kad vyrauja sveikatai palankesnių maisto produktų gamybos kryptis. „Pasaulinė maisto rinka orientuojasi į sveikatai palankesnius, ekologiškus produktus, gamyboje mažinamas druskos, cukraus kiekis. Džiugu, kad „Daumantai LT“ žengia tarp šios srities lyderių, mes jau prieš keletą metų įžvelgėme šias tendencijas ir, numatydami tokių produktų paklausą, ėmėmės inovatyvių sprendimų maisto pagardų sudėtyje ir pakuotėse“, – teigė įmonės vadovas.

Pasiūlė išeitį

Didelio parodos lankytojų susidomėjimo sulaukė ne tik „Daumantų“ prekės ženklo pagardų skoniai, sudėties subtilybės, bet ir vartotojams patogi pakuotė. Pandemija paskatino gamintojus ieškoti naujų pakuotės sprendimų, ypatingą dėmesį skiriant saugumui. „Šiuo atžvilgiu mūsų pasiūlytas sprendimas viešojo maitinimo įmonėms – vienkartiniai padažų maišeliai, kuriuose padažai dozuojami nedideliais kiekiais nuo 5 iki 70 gramų, sulaukė didesnio susidomėjimo nei įprastai“, – pasakojo vienos moderniausių ir didžiausių Baltijos šalyje pagardų gamybos įmonių atstovas D. Grinkevičius.

Susidomėjimas – ir iš vakariečių, ir iš Rytų

Dalyvavimas tarptautinėse parodose pagardų ir padažų gamintojams padeda plėsti prekybinius ryšius. „Siekiame pritraukti naujų potencialių klientų, kuriems galėtume tiekti savo produkciją ir, žinoma, norėjome gyvai susitikti su esamais klientais. Ne virtualaus, o gyvo kontakto buvome labai pasiilgę. Tad parodos metu turėjome intensyvią darbotvarkę, daug verslo susitikimų“, – kalbėjo D. Grinkevičius.

Dalyvavimas tarptautinėse parodose padeda plėsti prekybinius ryšius, užmegzti kokybiškus verslo kontaktus. (UAB „Daumantai LT“ nuotraukos)

Daugiau kaip 10 metų parodoje „Anuga“ dalyvaujantys pagardų ir padažų gamintojai iš Kėdainių sako pastebėję išaugusį Vokietijos, Austrijos, Prancūzijos, Ispanijos, Italijos atstovų susidomėjimą. Daug sulaukta potencialių klientų iš Artimųjų Rytų: Saudo Arabijos, Kuveito, Jungtinių Arabų Emyrato didžiausio miesto Dubajaus.

„Perspektyvių kontaktų užmezgėme su JAV, Izraelio rinkomis. Taip pat mūsų produkcijos stende nemažai buvo lankytojų iš Ukrainos, kas šiek tiek maloniai nustebino. Tačiau jie taip pat ieško naujovių, vakarietiškų skonių, pakuočių. Įvertinus tai, kad ši paroda buvo pirmoji, kurioje dalyvavome fiziškai po pandeminės pertraukos, galima teigti, jog ji labai sėkminga. Džiaugiamės konkrečiai išsakytais verslo part­nerių pageidavimais ir kokybiškais kontaktais“, – apibendrino įmonės „Daumantai LT“ produktų plėtros vadovas.

Parodos rezultatus įmonė tikisi matyti jau kitų metų pradžioje. Per šiuos kelis mėnesius bus konkretizuojami klientų poreikiai, pritaikoma ir pradedama gamyba.

Panašios naujienos