Ant vandens telkinių susiformavus ledui, vis daugiau žmonių susigundo mėgautis žiemos malonumais. Tačiau iš pirmo žvilgsnio smagiomis atrodančios pramogos gali tapti pražūtingos. Todėl Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai visą šią savaitę praktikuojasi, kaip gelbėti į vandenį įlūžusius nelaimėlius.

Tačiau nepaisant gero pasirengimo gelbėjimo darbams, tarnybos atstovai ragina gyventojus patiems pasirūpinti savo saugumu pramogaujant ant ledo. Be to, nesilaikantiems saugaus elgesio ant ledo taisyklių gali grėsti ir piniginės baudos.

Pratybos – visą savaitę

Ugniagesių pratybos – žmogaus gelbėjimo darbai ant ledo vyko iki ketvirtadienio nuo 14 val., prie Kėdainių miesto parko esančio tvenkinio.
„Ant ledo miesto parke vyksta praktiniai užsiėmimai, kurių metu ugniagesiai gelbėtojai tobulina savo gelbėjimo įgūdžius, panaudodami turimą įrangą. Užsiėmimai vyks keturias dienas iš eilės, į parką atvyks visos keturios pamainos“, – sakė Erika Dumčienė, Kėdainių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyresnioji inspektorė.

Beje, nors ugniagesiai ir praktikuojasi miesto parke, tačiau komandos buvo visiškai pasiruošusios vykti į galimą iškvietimą.

Vyksta pagal scenarijų

Prieš paskelbiant pratybų pradžią, ugniagesiai pasiskirsto, už ką kiekvienas bus atsakingas, dar kartą pasitikrina bei susitvarko turimas gelbėjimo priemones. II pamainos vadui Gintarui Grunskui paskelbus, kad prasideda pratybos, prasideda komandinis darbas. Scenarijus paprastas – ant užšalusio vandens telkinio buvęs žvejys įlūžo į vandenį. Žvejys jau užšliaužęs ant ledo, tačiau guli be sąmonės. Ugniagesių tikslas – nelaimėlį rogėmis atitempti iki kranto bei perduoti jį medikams. Gelbėjimo darbams yra naudojama Kėdainių ugniagesių turima įranga – specialios rogės bei virvės.
„Prieš tai turėjome teorinius mokymus, kurių metu aptarėme įvykio situaciją. Žinoma, būtų geriausia, kad tokių nelaimių ant ledo būtų kuo mažiau, tačiau, bet kokiu atveju, ugniagesiai įvairioms situacijoms turi būti visapusiškai pasiruošę. Svarbiausia, kad žmogus ant ledo liptų tik visiškai įsitikinęs jo tvirtumu“, – teigė G. Grunskis.

Gelbėti dar neteko

Pasak pareigūno, įlūžusio į šaltą vandenį žmogaus organizmas greitai atšąla, nusilpsta, prie visko prisideda ir žmogų apimanti panika. Taigi, žmogus laiko turi išties nedaug, tačiau ugniagesiai primena – įlūžusiam žmogui padėti būtina, tačiau privalu saugoti ir save patį.

Iki šios dienos ugniagesiams gelbėti nelaimėlių nuo ledo dar neteko. Tačiau tai dar nereiškia, kad žmonės ant ledo elgiasi atsakingai: šeštadienį, apie 15 val. pranešta, kad Vilainiuose, Lauko gatvėje esančiame tvenkinyje įlūžo dvidešimtmetis M. V. Tačiau jaunas vyras buvo išgelbėtas iki ugniagesių atvykimo, jį iš tvenkinio ištraukė tėvas.

Dažniausiai ugniagesiams tenka gelbėti neatsakingai ant ledo besielgiančius žvejus bei vaikus. Žvejai ne visada turi privalomas saugos priemones – smaigus, gelbėjimosi liemenes, dažnai meškeriotojai, nepaisydami, kad ledas jau yra plonas, ant jo telkšo vanduo, vis tiek lipa ant vandens telkinių ledo.

Pasak E. Dumčienės, nemažą susirūpinimą ugniagesiams kelia ir neatsakingai bei nutrūktgalviškai besielgiantys vaikai. Todėl pareigūnė kiekvienais metais bendrauja su J. Paukštelio progimnazijos pradinukais ir jiems primena saugaus elgesio ant ledo taisykles. Mat šalia mokyklos tekančiu Nevėžiu, jo pakrantėmis mažieji labai mėgsta „pasivaikščioti“.

Panašios naujienos