Kūno plastika, lankstumas, ekspresyvumas, stiprybė – visa tai atsiskleidžia fotografo Algimanto Barzdžiaus nuotraukose, kuriose užfiksuoti jauno parkūrininiko Tito Valionio atliekami triukai. 32 įspūdingos nuotraukos yra eksponuojamos Kėdainių šviesiojoje gimnazijoje – mokykloje, kurioje mokosi pats nuotraukų herojus Titas.

„Be kliūčių“ – taip vadinasi ši, jau trečioji Kėdainiuose, A. Barzdžiaus fotografijų paroda. Tiesa, įspūdingos nuotraukos ne visiems pasirodė tikros – vienas, parodą apžiūrėjęs senjoras tikino, kad visos nuotraukos yra sumontuotos, nes: „žmogus, o juolab mokinys, triukų, matomų nuotraukose, tiesiog fiziškai nesugebėtų padaryti!“

Nuotraukoje įamžinta ir fotografo dukra Ieva-Emilija Barzdžiūtė.

„Labai džiaugiuosi, galėdamas kabinti Šviesiojoje gimnazijoje pa­rodą, kurią, manau, reiktų įvardinti ne tik mano, bet ir Tito paroda. Tai – mūsų bendras projektas, – pirmąją parodos dieną kalbėjo fotografas A. Barzdžius. – Šį vaikiną pirmą kartą pamačiau čia pat, Šviesiojoje gimnazijoje, darant salto bei įvairius kitus triukus. Ir man atėjo mintis, kad reikia sustabdyti parkūrą fotografijose. Pasaulyje parkūras dažniausiai yra filmuojamas, atliekami triukai įamžinami video klipuose, bet nuotraukų daroma žymiai mažiau. Kartu su Titu bei jo drauge Auguste Dumčiūte darbavomės 9 mėnesius ir pagaliau gimė paroda. Ją norisi parodyti visuomenei – tiek mokyklos bendruomenei, tiek ir miestiečiams bei miesto svečiams“, – kalbėjo A. Barzdžius.

Atskleidė ir senamiesčio grožį

A. Barzdžius yra kaunietis, Lietuvos žurnalistų ir Lietuvos fotomenininkų sąjungų bei Lietuvos spaudos fotografų klubo narys. Tad ne veltui parodos autoriui labiausiai patinka fotografuoti žmones.

„Taip pat jau daug metų fotografuoju kyokushin karate sportininkus. Esu dirbęs Europos, pasaulio karate čempionatuose. Parkūras, kaip ir karate, turi to pačio individualumo. Žmogus dirba su savo kūnu, siekia jį tobulinti ir abiejose sporto šakose neatleidžiama nė viena klaida“, – pasakojo fotomenininkas. Jis taip pat atskleidė, kad norint „pagauti“ tą geriausią momentą, kadrų reikėję išties nemažai.  Be to, didžioji dalis nuotraukų buvo darytos Kėdainių senamiestyje.

„Tuo pačiu pasitelkdami parkūrą norėjome parodyti ir Kėdainių senamiesčio grožį, jo išskirtinumą“, – pridūrė parodos autorius.

Be kliūčių!

Titas – Šviesiosios gimnazijos trečios klasės mokinys.

Nuotraukų herojus Titas, parkūru užsiiminėjantis jau penkerius pastaruosius metus pasakojo, kad parodos nuotraukos, jas pirmą kartą pamačius gimnazijos kiemelyje, maloniai nustebino. „Fotografas padarytas nuotraukas parodydavo per tą mažą fotoaparato ekraniuką, bet kai pamačiau didelio formato nuotraukas, skirtas parodai, pats nustebau. Taip, buvo keletas mane ypač nustebinusių nuotraukų. O dėl aplinkinių reakcijos… Buvo, kas sustoja, pasižiūri, kai kurie paerzina, kad esu žvaigždė. Man pačiam šią parodą norėjosi matyti kitoje aplinkoje, nes gali pasirodyti, kad norėjau pasipuikuoti prieš bendramokslius. Bet parodą surengti Šviesiojoje gimnazijoje buvo fotografo sumanymas. Labai smagu pamatyti tokią gausią ir gražią parodą. O triukai tikri – fotografas pagavo tai, ką galiu ir sugebu padaryti“, – šypsojosi trečioje gimnazijos klasėje besimokantis Titas.

Parodos pavadinimą „Be kliūčių“ galima suvokti tik kaip fizinių kliūčių įveikimą. Tačiau Titas tvirtina – visos didžiausios kliūtys yra mūsų galvose.
„Kliūtys – tai baimė, nepasitikėjimas savo jėgomis, nežinojimas, kas gali atsitikti kai darysiu triuką… Todėl svarbu tas kliūtis, psichologinius barjerus įveikti“, – užtikrintai kalbėjo gimnazistas.

Treniruojasi mieste

Vaikinas pasakojo, kad visada treniruojasi individualiai, aktyviai dalyvauja parkūro varžybose bei jau yra pasiekęs puikių laimėjimų – Pabaltijo šalyse yra užėmęs antrąją vietą, daug prizinių vietų pelnęs įvairiose kitose varžybose.

„Varžybose mes nelabai dėl tų vietų ir kovojame, labiau vienas kitą palaikome“, – pasakojo Titas. Beje, vaikinas į šią sporto šaką įtraukė ir savo draugę Augustę – mergina taip pat jau dalyvauja parkūro varžybose, yra laimėjusi ir prizinę, pirmąją vietą.

Titą galite išvysti besitreniruojantį įvairiose miesto erdvėse – prie savivaldybės laiptų, teismo pastato, teritorijoje prie gaisrinės. Na, o norintieji pasigrožėti įspūdingomis nuotraukomis, gali tą padaryti užsukę į Šviesiąją gimnaziją kiekvieną darbo dieną bei šeštadieniais iki 13.30 val.

Paroda „Be kliūčių“ eksponuojama Šviesiosios gimnazijos vidiniame kiemelyje.

Mokiniams – apie fotografijos subtilybes

Parodai neliko abejinga ir gimnazijos bendruomenė. Mokyklos direktorė Violeta Liutkienė sakė, kad ši pa­roda sulaukė didelio susidomėjimo gimnazijos bendruomenės tarpe bei gausybės teigiamų įvertinimų. Šviesiosios gimnazijos vadovė taip pat pabrėžė tikinti, kad šis bendras fotografo A. Barzdžiaus ir T. Valionio projektas sulauks ir didžiulio gimnazijos svečių dėmesio. Mat jau rytoj šioje gimnazijoje lankysis švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauskienė.

„Tai išties smagi, įdomi pa­roda, kurioje užfiksuotas mūsų mokinys – Titas. Nuotraukos tikrai pagyvino gimnazijos erdvę. Pastebime, kad mokiniams fotografija tapo žymiai įdomesnė, todėl su fotografu A. Barzdžiumi sutarėme, kad jis mokiniams surengs edukacinę valandėlę, kurioje plačiau papasakos apie meninę fotografiją bei savo kuriamą judesio fotografiją“, – kalbėjo Šviesiosios gimnazijos direktorė V. Liutkienė.

 

Algimanto Barzdžiaus nuotr.

Panašios naujienos