Vakar „Kėdainių mugės“ redakciją pasiekė vieno kėdainiečio užfiksuoti vaizdai, kuriuose matyti, kad Kėdainių miesto parke, greta Dotnuvėlės upelio, ant pėsčiųjų tako nuvirtęs didžiulis medis. Jis visiškai užtvėrė praėjimą, laimei, virsdamas nieko nesužalojo. Gavę tokį pranešimą iškart informavome miesto seniūną Algirdą Krivičių.

Seniūnas ketvirtadienį, darbo dienai besibaigiant, teigė nieko apie išvirtusį medį negirdėjęs ir sakė pavęsias savo darbuotojams nuvykti į vietą, pasižiūrėti, kokius darbus reikia atlikti.

Penktadienį apie 10 val. susisiekus su seniūnu, šis patikino, kad kliūtis nuo tako jau pašalinta. Medis supjaustytas ir patrauktas.

„Ten uosis buvo išvirtęs, nes jo šaknys buvo išpuvusios, dalis šakų nudžiuvę. Tai yra uosių liga, siaučianti ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje.

Kuriuos medžius reikia šalinti, sprendžia savivaldybė. Yra apželdinimo specialistai, speciali komisija išduoda leidimus. Šiemet parke irgi buvo atlikta apžiūra, yra surašytas aktas, ką reikės padaryti parke ir artimiausiu metu ten atliksime darbus“, – tikino seniūnas A. Krivičius.

Pasak aplinkosaugos specialistų, pagal įstatymus, paukščių perėjimo laikotarpiu, nuo kovo 15 iki rugpjūčio 1 dienos negalima nei kirsti medžių, nei jų intensyviai genėti. Leidžiama šalinti tik jau nuvirtusius, nudžiuvusius, pažeistus žaibo ar pavojingai pasvirusius (didesniu nei 45 laipsnių kampu) medžius.

Jei gyventojai pastebi grėsmę keliantį ar jau nuvirtusį medį, turėtų apie tai pranešti seniūnijai.