Karantinas įnešė pokyčių į daugelį mūsų gyvenimo sričių, ne išimtis ir santuokos. Štai Kėdainių rajone nuo kovo 16 dienos – per pirmąjį karantino mėnesį, susituokė tik keturios poros. Dvi žiedus sumainė kovą, kitos dvi – balandį.


Šio mėnesio pabaigoje, balandžio 30-ąją, Kėdainiuose susituoks dar viena pora. Kiti jaunavedžiai, kurie buvo suplanavę tuoktis šiuo laikotarpiu prašymus nusikėlė vėlesniam laikui. Beje, ir santuokos dabar vyksta kitaip, nes iškilmingoje ceremonijoje gali dalyvauti tik keturi asmenys – jaunavedžiai ir liudininkai.

Kėdainių rotušėje jaunųjų poroms skamba Mendelsono maršas, nes santuokų ir juose dalyvaujančių žmonių nėra daug, taip nors šia įsimintina akimirka leidžiama pasidžiaugti ilgiau.

Kadangi kovas ir balandis nėra tie mėnesiai, kai itin pageidauja tuoktis jaunavedžiai, todėl ir įregistruojamų santuokų skaičiai nėra dideli. Štai 2019 metais kovą susituokė septynios poros, balandį – šešios, gegužę – aštuoniolika. Tuo tarpu vasaros mėnesiais pernai buvo registruota žymiai daugiau santuokų. Birželį – 32, liepą – 44, rugpjūtį – 51.

Kol kas gegužę vis dar planuoja tuoktis devynios poros, tačiau ir jos dar gali pakeisti savo sprendimą, kaip daugelis kitų jaunavedžių, kurie santuokos datą perkėlė į vėlesnį laiką, todėl savo vestuves planuoja atšokti vasaros pabaigoje.

Kėdainių rotušėje birželį ketina tuoktis vienuolika porų, liepą – 23, rugpjūtį – 18.

Šiais vasaros mėnesiais būdavo gerokai daugiau prašymų tuoktis, tačiau esant tokiai neaiškiai ir sudėtingai situacijai, prašymų labai sumažėjo. Žmonės laukia geresnių laikų, kai kartu švęsti galės artimųjų ir draugų būryje.

Panašios naujienos