Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) teigia, kad Lietuvos sporto universiteto Kėdainių „Aušros“ progimnazijos valgykloje paimtuose mėginiuose taršos salmonelėmis ar koliforminėmis bakterijomis nenustatyta. Tačiau dar laukiama epidemiologų išvadų.

VMVT Spaudos tarnyba šį pirmadienį, gegužės 17 d., informavo, kad atliekant neplaninį patikrinimą šios mokymo įstaigos maisto ruošimo patalpose, inspektoriai paėmė ištirti geriamojo vandens, kiaušinių, šaldytos kiaulienos ir vištienos, taip pat su maistu besiliečiančių aplinkos daiktų paviršių, darbuotojų aprangos bei mėginius nuo rankų, siekiant kuo skubiau įvertinti galimą mikrobiologinę taršą.

Mėginiai buvo perduoti ištirti į Nacionalinį maisto ir veterinarijos rizikos vertinimo institutą.

„Remiantis gautais tyrimų rezultatais, nei viename tirtame mėginyje taršos salmonelėmis ar koliforminėmis bakterijomis nenustatyta. Tačiau, tęsiant protrūkio tyrimą, dar laukiama epidemiologų išvadų“, – rašoma VMVT Spaudos tarnybos pateiktoje informacijoje.

VMVT patikrinimą atliko gegužės 7 d., gavusi informaciją iš progimnazijos. VMVT turimais gegužės 7 d. duomenimis, blogai pasijuto 12 vaikų, kurie maitinosi minėtos mokyklos valgykloje. Keletas iš jų buvo gydomi ligoninėje. Inspektoriams buvo pranešta, kad keletą dienų blogai jautėsi ir šios progimnazijos virtuvės darbuotoja.

Mokinių maitinimą organizuojančiai įmonei buvo nurodyta pašalinti patikrinimo metu nustatytus trūkumus. VŠĮ ,,Bruneros“ maisto tvarkymo skyriaus veikla nuo 2021-05-10 buvo sustabdyta.

Remiantis Nacionalinio visuomenės sveikatos centro rekomendacija ir Kėdainių rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu, progimnazijoje mokinių ugdymas iki gegužės 22 dienos vyksta tik nuotoliniu būdu. Kontaktinio ugdymo veiklos sustabdymas aiškinamas koronaviruso infekcijos išplitimo pavojumi. Nacionalinis visuomenės sveikatos centras informavo, kad šioje progimnazijoje nuo gegužės 5 iki 10 dienos COVID-19 susirgo 4 mokiniai ir 1 pedagogas. 

Papildyta: Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Kauno departamento Jonavos skyriaus vedėja Jurgita Arbočienė informavo, kad „vadovaujantis per maistą plintančių užkrečiamųjų ligų protrūkių, kilusių dėl maisto tvarkymo subjektų veiklos, epidemiologinės diagnostikos tvarkos aprašo nuostatomis, atliekama protrūkio epidemiologinė diagnostika. Atkreipiame dėmesį, kad ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo protrūkio pabaigos NVSC privalo parengti motyvuotas išvadas dėl protrūkio priežasčių, pagrįstas turimais aprašomaisiais, laboratoriniais ir (ar) analitiniais epidemiologiniais tyrimo metodais gautų maisto, aplinkos bei ligonių, asmenų, turėjusių sąlytį, asmenų, įtariamų, kad serga, tyrimo rezultatais  ir pateikti ULAC ir VMVT. Šio protrūkio išvada turi būti pateikta ne vėliau kaip iki 2021-06-01.“

(Algimanto Barzdžiaus nuotr.)

Panašios naujienos

Your email address will not be published.

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.