Penktadienis, 6 gruodžio, 2024
-1.4 C
Kėdainiai
PradžiaSirenosVidurnaktį – išgąstis Babėnuose dėl užsidegusių suodžių

Vidurnaktį – išgąstis Babėnuose dėl užsidegusių suodžių

-

Šiąnakt Babėnų gyventojams teko šauktis į pagalbą ugniagesius, nes užsidegus suodžiams kamine, baimintasi, kad gaisras neišplistų.

Apie tai, kad Draugystės g. dega namo kaminas, pranešta prieš pat vidurnaktį, 23.49 val. Atvykus paaiškėjo, kad dviejų aukštų mūrinio namo kamine užsidegė susikaupę suodžiai. Laimei, gaisras pastebėtas laiku, liepsnos nepersimetė į stogo konstrukcijas. Ugniagesiai kilusią grėsmę pašalino.

„Gaisras galimai kilo dėl Krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų“, – teigia ugniagesių atstovė spaudai Džiuginta Vaitkevičienė, akcentuodama, kad name nebuvo dūmų detektoriaus, kas yra privaloma.

Būtina laikytis reikalavimų

Ugniagesiai įspėja, kad kūrenimo sezono metu dūmtraukius reikia valyti reguliariai kas tris mėnesius (jei yra poreikis – ir dar dažniau), o ne kartą per kelerius metus. Prastai deganti ugnis, sumažėjusi trauka – tai ženklas, kad reikia nedelsiant valyti susikaupusius suodžius. Beje, neužtenka išvalyti tik kamino ertmę prie krosnies, reikia iššveisti kaminą iki pat viršaus.

Taip pat kasmet reikia nubalinti išorines kamino sieneles, tai padės greičiau pastebėti kamine atsiradusius įtrūkimus, per kuriuos gali išplisti ugnis.

Be to, turi būti kūrenama kuo sausesniu kuru. Jei šildymo įrenginys skirtas kūrenti tik anglis ar briketus, tokį kurą ir reikia naudoti.

Būtina patikrinti, ar nuo krosnies krašto ir dūmtraukio iki degių pastato konstrukcijų yra reikiamas atstumas. Neretai būna taip, kad dūmtraukių ir krosnių sienelės liečiasi prie degių sienų ar lubų. Reikia žinoti, kad namo perdangoje nuo vidinės kamino sienelės iki degių konstrukcijų turi būti ne mažesnis kaip 40 cm nedegios medžiagos tarpas, o tarp kamino išorinės sienelės ir namo stogo degių konstrukcijų privalo būti ne mažesnis kaip 25 cm nedegantis intarpas.

„Jei užsidegė suodžiai (apie tai byloja ūžesys kamine, iš kamino besiveržiančios kibirkštys ar net liepsnos), kuo skubiau užgesinkite ugnį kūrykloje, sandariai uždarykite krosnies ir peleninės dureles, kad nebūtų traukos ir ugnis negautų šviežio oro, ir kvieskite ugniagesius.

Jei buvo užsidegę suodžiai, labai gerai apžiūrėkite, ar kamine neatsirado įtrūkimų, per kuriuos gali veržtis žiežirbos ir uždegti apšiltinimo medžiagą“, – įspėja ugniagesiai.

Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Viršelio nuotr.: Taip kamino anga atrodo prieš valymą (nuotr. apačioje) ir po jo (viršuje). („K. m.” archyvo nuotr.)

Taip pat skaitykite