Diena po dienos artėjame prie laukiamiausios metų šventės – šv. Kalėdų. Apie pasiruošimą joms byloja ir mieste pastebimos šventinės dekoracijos, kurių kasdien vis daugėja. Tiesa, miesto centrinė gatvė dar gana blanki, labiausiai pasipuošęs senamiestis.

Pirmieji dekoruoti savo pastatus suskubo Didžiojoje gatvėje įsikūrę verslininkai. Susivieniję jie sukūrė ir bendrą šventę miestelėnams, kuri įvyko dar lapkričio 25 dieną, iki Kalėdų likus mėnesiui. Tądien pagrindinėje senamiesčio gatvėje šurmuliavo šimtai žmonių, skambėjo muzika ir netrūko malonių staigmenų. Kūrybiškai papuoštos kavinių, viešbučių, parduotuvių ir kitų įstaigų vitrinos, stilingos fasadų dekoracijos traukia praeivių dėmesį.

Šių metų naujiena – eglučių parkas

Dar vienu žmonių traukos objektu Kėdainiuose tapo šiemet pirmą kartą Knypavos Rinkos aikštėje įrengtas kalėdinių eglučių parkelis. Jame – net 24 žaliaskarės, kurias savo rankomis puošė įvairūs Kėdainių kolektyvai: mokyklos, darželiai, neįgaliųjų organizacijos, verslo įmonės, įstaigų bendruomenės.

„Mylime savo miestą, mylime meną, norime, kad šventės būtų smagios ir džiugintų visus miestelėnus, todėl ir puošiame eglutę. Puošimui pasirinkome saldainius. Idėja tokia, kad mokslo šaknys karčios, o vaisiai saldūs, kaip tie saldainiai. Taip puošiame ir savo mokyklos fojė bei išorę, šį motyvą atkartojome ir čia.

Papuošimus pagamino moksleiviai, tik emblemos buvo užsakytos, daugiau viską kūrėme patys, o dabar ir eglutę puošiame savo rankomis“, – kalbėjo kartu su moksleivių grupele eglutę dabinanti „Ryto“ progimnazijos dailės mokytoja Audronė Rudienė.

„Kėdainių pagalbos šeimai centras yra didelė įstaiga, kaip gi mūsų? Mūsų komanda labai kūrybiška. Pasitarėme, kaip puošime eglutę ir, štai, rezultatas. Į tuos žaisliukus, kuriuos pagamino viena mūsų darbuotoja, sudėjome namų šilumą, nes mūsų tikslas, kad vaikas augtų šeimoje – norėjome, kad papuošimai atspindėtų temą, kad būtų jauku, kaui namuose.

Apskritai, tas eglučių parkas – labai gražus sumanymas. Girdėjome, kad yra susidomėjimas, tai kitąmet galėtų būti dar didesnis tas parkas ir mes būtinai prisidėtume, nes tai labai vienija, yra gražu.

Gali kai kas sakyti, kad kažkur kitaip jau taip darė, bet nustokime gyventi su pykčiu, pamatykime grožį ir mokėkime tuo pasidžiaugti.

Čia įsijungia ir su neįgaliaisiais dirbančios organizacijos, ir įstaigos, verslininkai. Visi esame bendruomenės nariai, vieni be kitų negalime, tai ir sutarkime, vieni kitus papildykime, jei kas negerai, pasakykime, patarkime, bet neliekime to pykčio“, – šventes sutikti taikiai ragina Kėdainių pagalbos šeimai centro direktorė Sandra Sagatienė.

Kokie gyventojų atsiliepimai?

„Labai gerai, kad padarė tokį eglučių parką. Apžiūrėjome jį ir vakare, ir dieną. Kiekviena eglutė savita, įstaigos tikrai parodė savo išmonę. Vieni puošė eglutes perlais, kiti – obuoliukais, saldainiais, kavos puodeliais. Mačiau, kaip žmonės čia ateina su savo vaikais, apžiūrinėja, fotografuojasi“, – kalėdinių eglučių parke pamatytais vaizdais džiaugiasi Staselė su anūkėle.

„Jau jaučiasi šventinės nuotaikos, miestas gražiai puošiasi. Patiko Josvainių g. ir čia, Knypavos Rinkos aikštėje esančios dekoracijos.

Smagu, kad Kėdainiuose atsiranda naujų išpuoštų erdvių, tai teikia gyvybės miestui. O dėl šio eglučių parko nereikėtų lygintis su kitais. Kiekvienas miestas turi kažką savito ir puošiasi taip, kaip nori. Nereikia, kad visi būtų vienodi“, – tikina Martyna, su dukrele Adrija apžiūrinėjusi naująjį kalėdinių eglučių parką.

„Einu ir grožiuosi Muzikos mokyklos papuošimais. Visada laukiu, kada jie pasirodys. Dekoracijos kasmet atrodo tikrai labai kūrybingos ir originalios. Tai yra pavyzdys, kaip reikia puoštis Kalėdoms.

Ir kitur mieste gražiai puošiasi, bet man labiausiai įstringa būtent Muzikos mokyklos papuošimai, jie visada saviti“, – sako senamiestyje sutikta Ramunė.

„Taip norėtųsi, kad ir individualių, ir daugiabučių namų gyventojai labiau puoštųsi šventėms, kol kas tik vienetai tai daro. Man patiko J. Basanavičiaus g. 112 namo papuošta aplinka. Galėtų ir kiti daugiabučiai pasekti jų pavyzdžiu. Žybsinčios lemputės išsklaido tamsą ir būna smagiau laukti švenčių“, – tikina Veronika, kuri jau apžiūrėjo ir Rotušės kiemelyje įrengtą prakartėlę ir išskirtinai papuoštą Šviesiąją gimnaziją.

„Aš pati dar nespėjau apžiūrėti, kaip atrodo miestas, tačiau dukra sakė, kad labai gražu senamiestyje. Dabar ji labai laukia eglės įžiebimo, sakė, kad būtinai eis.

Tik pačiame miesto centre dar labai mažai papuošimų, jų tikrai trūksta. Norėtųsi, kad jau būtų papuošta, nes tai pagrindinė miesto gatvė (J. Basanavičiaus – aut. past.), nebūtų taip niūru“, – teigia Virginija.

Eglę įžiebs jau rytoj

Didžiosios Rinkos aikštėje jau puošiama pagrindinė miesto eglė. Ji, kaip ir ankstesniais metais, bus karkasinė. Įžiebimo šventė vyks gruodžio 9 d., penktadienį.

Didžiojoje Rinkoje statoma pagrindinė miesto eglė.

Nuo 13 val. aikštėje šurmuliuos kalėdinė mugė, kurioje kiekvienas ras kuo pradžiuginti save ir artimuosius. Bus proga paragauti jau tradicija tapusios maltiečių sriubos ir paaukoti lėšų vienišų senelių globai, maistui, būtiniausioms jų reikmėms.

17 val. visų šventės dalyvių laukia teatralizuotas Kalėdų Senelio sutikimas bei Kalėdų eglės įžiebimas, kuriame išvysime Aistę Bugaitę, vaikų popchorą „Perliukai“, šokių studiją „XLITE“, atlikėją Justiną Lapatinską.

Tądien mieste įsižiebs ir dar daugiau kalėdinių dekoracijų. Šventiniu laikotarpiu mažieji galės apsilankyti Kalėdų senelio rezidencijoje, pasivažinėti kalėdiniu traukinuku, pasisupti karuselėse.

Panašios naujienos