Penktadienis, 11 spalio, 2024
13.3 C
Kėdainiai
PradžiaVerslas PLIUSVeiksmingų finansinių sprendimų sąrašas

Veiksmingų finansinių sprendimų sąrašas

-

Labai dažnai žmonės būna nusistatę metų pradžioje pradėti naują gyvenimo etapą ir užsibrėžti naujus tikslus. Tačiau kartais pokyčių imtis gali būti pakankamai sudėtinga – ypač kai jie yra susiję su finansais. Skolų grąžinimas ir taupymas ateičiai gali atrodyti kaip neįveikiamos užduotys, o biudžeto sudarymas skambėti labai nuobodžiai.

Tad kaip galima sutvarkyti savo finansus? Mažais ir lengvai valdomais žingsneliais. Pateikiame jums ne vieną veiksmingą finansinį patarimą, kuriuo galite pasinaudoti. Išbandykite kasdien bent po vieną, ir jau neilgai trukus pastebėsite labai akivaizdžius teigiamus savo finansinės padėties pokyčius.

Automatizuokite taupymą

Manote, kad negalite sau leisti taupyti? Štai vienas triukas, kurį galite išbandyti – tai yra automatizuotas taupymas. Nesvarbu, kokią sumą norėtumėte sutaupyti, jums tereikia nustatyti mėnesinį tiesioginį automatinį atskaitymą nuo jūsų banko sąskaitos. Tokiu būdu jums nebereikės patiems sukti galvos dėl taupymo, kadangi už jus visa tai padarys elektroninis bankas.

Sudarykite skolų sąrašą

Skolų grąžinimas taip pat neretai būna vienas pagrindinių tikslų, kuriuos žmonės yra linkę nusistatyti, planuodami pakeisti savo finansinę padėtį. Tokiu atveju pirmiausia vertėtų sudaryti visų turimų skolų sąrašą, kuriame reikėtų nurodyti kiekvieną turimą skolą, tikslų jos dydį ir esamą palūkanų normą. Sudarę tokį sąrašą, galite sudėlioti ir planą, kaip per artimiausius 12 mėnesių grąžinti skolas arba jas sumažinti.

Kredito korteles denkite didesne nei minimalia suma

Neleiskite, kad terminas „minimali grąžinimo įmoka“ jus suklaidintų. Kai reikia mokėti už kredito kortelę, apsiribodami minimalia įmoka tampate palūkanų vergais. Todėl kiekvieną mėnesį padenkite daugiau nei minimalią paskolos grąžinimo įmokos sumą – net jei tai būtų vos penkiais eurais didesnė suma.

Apskaičiuokite dienos palūkanas

Jei turite paskolą studijoms, galite ją vertinti kaip „gerą“ skolą – juk pinigai yra skirti išsilavinimui įgyti. Tačiau, kai suskaičiuosite, kiek palūkanų susikaupia kiekvieną dieną, galite pradėti galvoti kitaip. Taigi, finance43.com/lt/paskolos-internetu pataria naudoti šią formulę, kad apskaičiuotumėte savo kasdienes palūkanas: (palūkanų norma) x (dabartinis paskolos likutis) ÷ (dienų skaičius metuose) = dienos palūkanos.

Atlikite kasmetinę peržiūrą

Žmonės turėtų bent kartą per metus pasitikrinti savo finansus. Tai nebūtinai reiškia, kad kiekvienais metais reikia nuodugniai peržiūrėti savo finansus, tačiau žvelgdami į savo asmeninius finansinius duomenis jūs galite atlikti reguliarius mažyčius pakeitimus, kurie ilgainiui gali atsipirkti.

Per kasmetinę peržiūrą patariama peržiūrėti savo pensijų santaupas ir investicinį portfelį, taip pat įvertinti savo biudžetą ir nustatyti naujus finansinius tikslus. Jei patyrėte didelių pokyčių, metinei peržiūrai taip pat galite pasitelkti šios srities ekspertus. Keičiantis gyvenimui, gali prireikti keisti ir savo finansus taip, kaip galbūt iki tol dar niekuomet nesvarstėte.

Užsirašykite savo tikslus

Ar žinojote, kad paprasčiausiai užrašę savo tikslus, turite didesnę tikimybę juos pasiekti? Nesvarbu, ar tai būtų namas, nauja suknelė, bėgimo bateliai, automobilis, ar atostogos – tikslų užrašymas padeda pažvelgti į kasdienius pirkinius iš visiškai kitos perspektyvos. 8 eurų vertės marškinėliai drabužių parduotuvėje nebeatrodo tokie patrauklūs, kai žinote, kad taupote kažkam kur kas geresniam.

Turėkite „pinigų neleidimo“ dieną

Kartais išlaidavimas gali tapti beprasmišku įpročiu. Kuo dažniau tai darote, tuo lengviau tai daryti.Bent vieną dieną per mėnesį įsipareigokite neišlaidauti. Priklausomai nuo to, kiek paprastai išleidžiate, galite sutaupyti nuo kelių iki keliasdešimties ar net kelių šimtų eurų. Tai yra labai geras būdas stabtelėti ir iš naujo įvertinti savo išlaidavimo įpročius.

Nustatykite pranešimus

Stebėkite savo finansus ir užsisakykite įspėjimus SMS žinute arba el. paštu apie kredito korteles, turimas paskolas ir kitas finansines sąskaitas. Jie gali priminti apie mokėjimus ir kitas didesnes jūsų laukiančias išlaidas. Paskyrę tam penkias minutes dabar, galite išvengti praleistų mokėjimų ir kitų brangiai kainuojančių klaidų.

Sukurkite atskirą mokesčių failą

Mokesčių sezonas ateina labai greitai, tad apie jį visuomet vertėtų pagalvoti kaip įmanoma anksčiau. Vertėtų sudaryti failą, kuriame kauptumėte visą informaciją apie mokesčius, kad, atėjus metui juos mokėti, būtumėte tinkamai pasiruošę.

Kai kuriems mokėjimams atlikti naudokite grynuosius pinigus

Visi turime išlaidų, kurių niekaip negalime atsisakyti. Todėl tam, kad būtų lengviau apriboti savo išlaidas, galite pradėti tam tikrus mokėjimus atlikti grynaisiais pinigais. Pavyzdžiui, tai galėtų būti kasdieniai pietūs ir kava. Kiekvienos savaitės pradžioje į savo piniginę įsidėkite 20 eurų grynaisiais ir minėtiems mokėjimams atlikti naudokite tik juos. Kai jų nebeliks, tai reikš, kad daugiau tą savaitę tokių išlaidų sau patirti nebeleisite.

Nepamirškite prašyti nuolaidų

Vienas iš geriausių ir paprasčiausių finansų patarimų – tai nuolaidų prašymas bei skirtingų kreditorių pasiūlymų palyginimas. Dauguma iš mūsų reguliariai naudojasi pačiomis įvairiausiomis paslaugomis. Tačiau laikui bėgant mes esame linkę apsiprasti su mums taikoma kainodara, todėl visiškai pamirštame, kiek mokame, ir kad vis dėlto galėtume mokėti mažiau. Todėl vertėtų prisiminti, jog kartas nuo karto galima susisiekti su klientų aptarnavimo skyriumi ir pasiteirauti, kokias nuolaidas jie galėtų pasiūlyti lojaliam klientui. Tokiu būdu jums galėtų pavykti sutaupyti kur kas daugiau lėšų.

Patikrinkite savo kredito ataskaitą

Kredito ataskaita gali padėti nustatyti jūsų kredito reitingą, todėl labai svarbu įsitikinti, kad joje nebūtų klaidų. Skirkite šiek tiek laiko savo kredito ataskaitai patikrinti, kad visuomet žinotumėte, jog ji yra tvarkinga ir joje nėra jokių klaidų, galinčių neigiamai paveikti jūsų asmeninį kredito reitingą.

Patikrinkite savo kredito reitingą

Dėl tų pačių priežasčių, kurios jau buvo paminėtos, turėtumėte reguliariai tikrinti savo kredito reitingą. Jūsų kredito reitingas – tai skaitmeninė jūsų kredito išraiška, kuri informuoja kreditorius apie tai, koks jūs esate skolininkas. Jei pastebėsite, kad jūsų kredito reitingas sumažėjo, galėsite atrasti ir priežastis, kurios tai nulėmė. Tada, pašalinę priežastis, galėsite vėl padidinti savo kredito reitingą. Aukštesnis kredito reitingas suteikia galimybę lengviau kreiptis dėl paskolos ir sulaukti palankesnio pasiūlymo.

Naudokitės skaitmeniniais sprendimais

Ar atsisiuntę mobiliąją banko programėlę galėtumėte atidžiau stebėti savo išlaidas? Nors iš pirmo žvilgsnio tai gali nuskambėti pakankamai neįprastai, vis dėlto tai gali būti labai veiksmingas pasirinkimas. Jei naudositės tokiomis programėlėmis, galėsite vos kelių mygtukų paspaudimu bet kuriuo metu sužinoti, koks pinigų likutis yra jūsų banko sąskaitoje ir kokia jūsų patiriamų išlaidų situacija. Be to, tai jums padės sumažinti ir įvairių sukčiavimo atvejų riziką.

Žinokite savo valandinį uždarbį

Pradėję dirbti naujame darbe galite būti maloniai nustebinti savo atlyginimu arba priešingai – labai nusivilti. Nepriklausomai nuo situacijos, jūsų tikrasis valandinis įkainis skiriasi nuo atlyginimo ir turėtų būti bet kokio biudžeto ar išlaidų plano pagrindas. Pažvelkite į savo mėnesinį darbo užmokestį atskaičius mokesčius, o tuomet šią sumą padalykite iš dirbtų valandų ir sužinokite tikrąjį valandinį uždarbį.

Pasinaudokite automatinių paskolos grąžinimo įmokų galimybe

Praleidę mokėjimą galite pakenkti savo kredito reitingui ir susidurti su būtinybe mokėti delspinigius. Todėl labai naudinga pasinaudoti automatinių paskolos grąžinimo įmokų galimybe, kurią gali pasiūlyti kiekvienas bankas. Žinoma, idealu kiekvieną mėnesį visiškai padengti visą išeikvotą kredito kortelės sumą, tačiau realybėje viskas dažniausiai būna kitaip, todėl įsitikinkite, kad į kiekvieną jūsų turimą kredito kortelę nustatytą mėnesio dieną bus automatiškai pervedama bent minimali paskolos grąžinimo įmoka.

Atidarykite daugiau nei vieną taupomąją sąskaitą

Pagerinkite savo asmeninę finansinę situaciją atidarydami daugiau nei vieną taupomąją sąskaitą. Kai visos santaupos yra sukauptos vienoje banko sąskaitoje, gali būti sunku aiškiai apibrėžti savo tikslus.

Sekite išlaidas

Vienas iš paprastų būdų suprasti, kur iš tikrųjų nukeliauja jūsų pinigai, yra reguliariai sekti išlaidas. Šiandien yra labai daug įvairių pagalbinių programų, kurių dėka galite lengviau fiksuoti savo patiriamas išlaidas ir jas peržiūrėti. Tai leidžia suprasti, kam sumokate daugiausiai ir kokių išlaidų jūs vis dėlto galėtumėte atsisakyti.

Atsisakykite reklaminių naujienlaiškių

Pagunda išlaidauti yra visur, bet karščiausia vieta yra jūsų el. pašto dėžutė! Daugelis žmonių užsiprenumeruoja begalę skirtingų naujienlaiškių, kurie į jų el. pašto dėžutę atkeliauja iš pačių įvairiausių parduotuvių. Neretai, gavus tokius naujienlaiškius, būna sunku susilaikyti nuo galimybės pasinaudoti siūloma patrauklia nuolaida. Tačiau visa tai gali labai reikšmingai padidinti jūsų patiriamas išlaidas. Todėl pasvarstykite, kaip atsisakyti reklaminių naujienlaiškių.

Atostogoms ir šventėms pradėkite taupyti jau dabar

Iškart po švenčių ar atostogų turėtumėte pradėti taupyti kitiems metams. Jei sunkiai susitvarkėte su išlaidomis praėjusį šventinį sezoną ar atostogų metu, gal jau spėjote pagalvoti apie tai, kaip galima tokį klausimą lengviau išspręsti. Tačiau svarbiausia imtis veiksmų jau dabar. Jei kiekvieną mėnesį į tokį „fondą“ pervesite po 50 eurų, galiausiai jums turėtų būti kur kas lengviau pasitikti šventes ar vykti atostogų.

Ieškokite investavimo galimybių

Jei norite padidinti santaupas ir sustiprinti finansinį pagrindą, visuomet naudinga pagalvoti apie jums prieinamas investavimo galimybes. Žinoma, labai dažnai žmonės mano, kad tokių galimybių nėra, nes neturi pakankamai lėšų investavimui. Tačiau, laimei, tokių lėšų galima atrasti pakankamai nesunkiai.

Pavyzdžiui, galbūt jūs kiekvieną mėnesį lankote sporto klubą ir už jį mokate 100 eurų mokestį? Jei mokate kiekvieną mėnesį, tikėtina, kad jums nebuvo pasiūlyta papildoma nuolaida. O jei jūs sumokėtumėte už visus ateinančius metus iš karto? Tokiu atveju, tikėtina, sporto klubas jums pasiūlytų ir pakankamai reikšmingą nuolaidą. Tokiu būdu sutaupytas lėšas jūs galėtumėte atidėti investavimui.

Kai turėsite sukaupę atskirą biudžetą, skirtą investavimui, galite pradėti dairytis įvairių investavimo galimybių. Kadangi skirtingų investicinių instrumentų šiuolaikinėje rinkoje yra daugybė, pasirinkti palankiausią neturėtų būti labai sudėtinga. Žinoma, labai svarbu, kad investicinę sritį pasirinktumėte atsižvelgdami į tai, kas jus iš tikrųjų labiausiai domina.

Parduokite nereikalingus daiktus

Labai dažnai savo namuose turime daugybę daiktų, kurių jau ne vienerius metus visiškai nenaudojome. Todėl vertėtų pasirūpinti, jog nebenaudojami daiktai iš jūsų namų iškeliautų. Tačiau nepamirškite, kad jų išmesti tikrai nereikėtų. Galite juos parduoti, tokiu būdu gausite papildomų įplaukų į savo biudžetą. Gautas papildomas lėšas galėsite panaudoti turimų paskolų grąžinimui.

reklama

Daumantų. Kam rinktis kažką kito, kai yra Daumantų karališkas majonezas!

Taip pat skaitykite

Šeimos gydytojai bus skatinami atlikti daugiau tyrimų

Nuo spalio 1 d. plečiamas Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis papildomai apmokamų pirminės...