Saulės elektrinės yra puiki galimybė gyventi ne tik ekologiškiau, tačiau ir ekonomiškiau. Elektros kainos kyla, tad visiškai normalu, kad žmonės ieško galimybių – kaip sutaupyti. 

Atsinaujinančios energijos ištekliai, kurie gali būti naudojami elektros gavybai – geriausias pasirinkimas. Vanduo, vėjas – gali gaminti elektrą, tačiau nuosavam būstui geriausiai pasiteisina saulė.

Saulės moduliai yra įperkami, o pasinaudojus APVA teikiama parama – galima atgauti net iki 50 procentų investicijų, kurios buvo skirtos įrangos pirkimui.

Renkantis įrangą reikia detaliai įvertinti kiekvieno komponento techninius parametrus. Juos geriausia yra aptarti su specialistais, kurie įvertinę Jūsų būstą bei suvartojamos energijos kiekius – nurodys ir tinkamo galingumo elektrinę.

Renkantis tinkamo našumo įrangą greta galingumo taip pat reikia įvertinti ir modulių matmenis bei svorį.

Saulės elektrinės galia yra apskaičiuojama įvertinus kelis aspektus. Juos pateiksime žemiau.

  • Metinis elektros suvartojimas: (kWh).
  • Stogo kampas.
  • Stogo kryptis.
  • Geografinė zona.

Specialistas gali klausti ir daugiau klausimų, kurie turėtų padėti parinkti tinkamo galingumo elektrinę. Kuo daugiau pačių įvairiausių parametrų yra žinoma – tuo didesnė tikimybė, kad įgyta elektrinė tobulai atitiks Jūsų namų ūkio poreikius. O dar geriau, kai yra išlaikomas bent jau minimalus rezervas.

Saulės elektrinės galia dar gali būti vadinama efektyvumu. Tai yra įrangos gebėjimas paimtą saulės šviesą konvertuoti į elektrą. Tiesa, dažniausiai kalbant apie elektrinę – dažnas galvoja tik apie modulius. Tai nėra visiškai tikslu. Norint, kad įranga veiktų tinkamai – svarbu įgyti puikiai tarpusavyje derančias sistemas. Nepamirškite pasidomėti ir priedais. Jie tikrai nebūtini visada, tačiau gali užtikrinti našumą arba sklandesnį elektros panaudojimą.

Net ir gavę tiek pat saulės šviesos – skirtingi moduliai geba sugerti labai įvairų jos kiekį, tad nuo to kinta ir pagaminamos elektros “skaičius”. Dėl to visada apsimoka investuoti daugiau į aukštos kokybės įrangą, tačiau būti ramiu, kad iš jos bus gaunamas maksimalus kiekis naudos.

Pradėjus ieškoti modulių prie techninių parametrų pamatysite, kad jie yra vertinami skaičiais. Jie parodo, kiek vienas kvadratinis metras gali “paimti” saulės šviesos. Dažniausiai perkamų modulių efektyvumas siekia apie 20 procentų. Galima rasti ir galingesnių, kurie dirba našiau, tačiau kaip jau minėjome – jų kaina yra didesnė. Tikrai ne visada apsimoka daug investuoti, kadangi kartais namų ūkio poreikius gali puikiai patenkinti ir ne tokie galingi moduliai.

Taip pat reikia įvertinti, kad modulio efektyvumo lygis labai dažnai parodo ir jo kokybę. Juk daugiau saulės energijos sugeria tie moduliai, kurie yra pagaminti iš sertifikuotų medžiagų. Taip pat nepamirškite skirti dėmesio inovacijoms, kurios, vėlgi, gali kainuoti brangiau, tačiau atsiperka savo funkcionalumu bei galimybėmis.

Nusprendus namuose įdiegti saulės elektrines – iškart siūlome pagalvoti ir apie kitas būsto modernizavimo opcijas. Pavyzdžiui, jeigu namus šildote kietu kuru – įsigijus elektrinę yra pats geriausias laikas pagalvoti apie šilumos siurblius, kurie veikia elektros pagalba. 

Šilumos siurbliai oras-oras ne tik šildo, tačiau ir vėsina patalpas. O oras-vanduo gamina karštą vandenį. Tiek vienos, tiek kitos įrangos atveju – šildymas/vėsinimas arba karštas vanduo Jums bus praktiškai nemokamas, kadangi elektra – taip pat nekainuos. Minimalų mokestį reikia mokėti ESO, kuri saugos Jūsų pagamintą perteklinę energiją. Arba visada galima įsigyti baterijas, kuriose bus kaupiama elektra, kurios tuo metu nereikia. Opcijų yra daug, tad suderinti inovatyvias komfortą gerinančias ir ekologiją propaguojančias įrangas – paprasta ir patogu.

Užs. Nr. 286.

Panašios naujienos