Kasmetiniame Lietuvos pramoninkų konfederacijos konkurse „Lietuvos metų gaminys” šiemet triumfavo „Lifosa” ir jos gaminamas kristalinis karbamido fosfatas. Novatoriškoms, vandenyje visiškai tirpioms ir aplinką tausoti padedančioms trąšoms skirtas aukso medalis chemijos pramonės kategorijoje.

Pelnytas apdovanojimas – tai kryptingų įmonės siekių stiprinti pozicijas pasaulinėje trąšų rinkoje, inovatyvumo, kokybės ir tvarios veiklos pripažinimas. Didžiuojamės, kad mūsų gaminius vertina ir viso pasaulio ūkininkai, ir Lietuvos ekspertai, o garbingas apdovanojimas yra visos „Lifosos” komandos nuopelnas”, – teigia Jonas Dastikas, AB „Lifosa” generalinis direktorius.

Lietuvos pramoninkų konfederacijos apdovanojimą pelnęs karbamido fosfatas naudojamas žemės ūkyje įvairiems dirvožemiams ir lauko, daržo bei sodo kultūroms tręšti.

Per kapiliarines laistymo sistemas tręšiant augalus šia trąša augalai yra aprūpinami jiems reikiamu azotu ir fosforu, o laistymo sistemų kapiliarai išvalomi ir apsaugomi nuo įvairių druskų ir nuosėdų. Taip ilginamas laistymo sistemų eksploatavimo laikas.

Karbamido fosfatą bendrovė pradėjo gaminti 2018 m. atidarytame ceche. Į jo statybas „Lifosa” investavo per 14 mln. eurų. J. Dastikas pabrėžia, kad cecho statybos buvo dalis investicijų į tvarią bendrovės plėtrą: padalinyje įdiegtos pažangiausios technologijos, dėl kurių cechas itin draugiškas aplinkai. Bendrovė nuolat kelia sau tikslą tausoti aplinką, kuo racionaliau naudoti gamtos išteklius ir energiją, ir nuosekliai šio tikslo siekia dauguma „Lifosos” investicinių projektų.

Lietuvos pramonininkų konfederacijos konkurse „Metų gaminys” „Lifosos” produkcija aukso medaliu apdovanojama ne pirmą kartą. Šį apdovanojimą yra pelnęs ir bendrovėje gaminamas diamonio fosfatas bei monokalcio fosfatas.

Panašios naujienos