Paaiškėjo rajoninio konkurso ,,Metų ūkis 2021“ rezultatai. Pirmąją vietą laimėjo Vilmanto Galinio ir jo sūnaus Valentino ūkis, užimantis 750 ha iš Vilainių seniūnijos, antrąją vietą pelnė Jūratės ir Pauliaus Bieliauskų ūkis, užimantis 500 ha iš Pelėdnagių seniūnijos, o trečiąją – nedidelis 37 ha Arnesto Stačkūno ūkis iš Krakių seniūnijos.

,,Kiekvienais metais vis sunkiau tampa išskirti konkurse „Metų ūkis“ dalyvaujančius ūkius pagal vietas. Kadangi yra ryškūs skirtumai ir galimybės tarp nedidelių šeimos ūkių bei vidutinių ir stambių ūkių, manome, kad visi trys nugalėtojai yra laimėtojai tarp savo kategorijos ūkių. Tačiau konkurso nuostatuose yra pažymėta, kad privalome išskirti ūkius pagal vietas, todėl tai privalome padaryti“, – teigė vertinimo komisijos pirmininkas, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Dainius Sabulis.

Komisija lankėsi augalininkystės ūkiuose ir vertino juos pagal kriterijus: amžių, ūkininkavimo metus, išsilavinimą, narystę žemdirbiškose organizacijose, kooperatyvuose, kredito unijoje ir kt. Susumavus balus, paaiškėjo, jog Galinių ūkis surinko 65, Bieliauskų ūkis – 55, Stačkūno ūkis – 54 balus.

Vertinimo komisiją sudarė vertinimo komisijos pirmininkas, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos pirmininkas Dainius Sabulis bei nariai: Kėdainių Krašto Kredito Unijos vadovas Egidijus Žaltauskas, Kėdainių rajono savivaldybės Žemės ūkio ir aplinkosaugos skyriaus vedėja Ieva Lukošienė, LŽŪKT Kėdainių biuro vadovė Irena Navickienė, Kėdainių krašto ūkininkų sąjungos administratorė Jūratė Jodeikienė.

Plačiau apie ūkius nugalėtojus, kituose ,,Kėdainių mugės“ puslapiuose.

„Kėdainių mugės“ inf.

KKŪS nuotraukos

Panašios naujienos