Spalio 10-oji – Pasaulinė psichinės sveikatos diena; Vietos savivaldos diena; Pasaulinė košės diena.

Spalio dešimtoji, antradienis – 283-ioji metų diena (antroji 41-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 82 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Butautė, Danas, Danielė, Danielius, Danius, Danys, Gilvyda, Gilvydas, Gilvydė;

rytoj: Germanas, Kvirinas, Rimbutas, Rimdauga, Rimdaugas, Rimdaugė, Valius, Zina, Zinaida;

poryt: Deimantė, Ganta, Gantas, Gantė, Radolfas, Radulfas, Ralfas, Rudolfa, Rudolfas, Salvina, Salvinas, Serafina, Serafinas, Serapina, Serapinas, Vilfreda.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 7.35, leidžiasi 18.36. Dienos ilgumas – 11.01. Šiandien – ketvirtoji Mėnulio delčios diena. Saulė Svarstyklių ženkle.

**************

Protingos mintys: „Puikybė yra sunkiausiai pagydoma ir pavojingiausia žmogaus yda. Ne veltui yra sakoma, kad puikybė miršta valanda vėliau, nei pats žmogus“ (Arkivyskupas S. Tamkevičius).

**************

Astrologinė prognozė spalio 10-ajai, antradieniui

AVINAS. Nors būsite veiklūs, fiziškai aktyvūs, jūsų iniciatyva gali kitus erzinti ar likti neįvertinta kaip pozityvi. Venkite seksualinių avantiūrų bei su sveikata, grožiu susijusių eksperimentų. Saugokite darbo priemones nuo sugadinimo.

JAUTIS. Regis, neišvengsite pasekmių, jeigu pritrūks valios atsispirti netikusiai pagundai ir pasiduosite silpnybei ar kt. Saugokite nuo paklydimų, pavojų vaikus, artimuosius.

DVYNIAI. Rytas gali būti darbingas, tačiau nuotaiką gadins nedarnūs santykiai. Artėjant vakarui gali prisikaupti daug nuoskaudų. Kita vertus, galbūt jas išliesite ne jūs, o šeimos narys. Regis, suteiksite jam paskatą netinkamai elgtis, kerštauti.

VĖŽYS. Rytinį laiką išnaudokite kuo produktyviau, jeigu turite materialinės, praktinės veiklos. Popiet labai apdairiai elkitės su informacija, kad nieko neapšmeižtumėte ir neišprovokuotumėte kerštui.

LIŪTAS. Nuo pat ryto suksitės visu vikrumu. Galite įveikti nemažai smulkių reikalų. Kitas klausimas, ar jus tenkins atlygis už pastangas. Veikiausiai, ne. Galbūt piktinsitės užsisakyto, įsigyto daikto kokybe, netinkamai įvykdyta paslauga ar kt.

MERGELĖ. Akivaizdu, kad šiandien jus kažkas piktins, liūdins, neramins. Jeigu nesiklosto santykiai, popiet kils apmaudas. Atsilyginę piktuoju, santykių nepagerinsite. Venkite streso, nepasiduokite žalingiems įpročiams, savidestrukcijai.

SVARSTYKLĖS. Visus reikalus, kuriems reikia daugiau energijos, komunikavimo, stenkitės atlikti pirmoje dienos pusėje, nes popiet nebe taip gerai jausitės. Jei ne fiziškai, tai psichologiškai pasijusite nesaugūs, neįvertinti. Branginkite savo ir kitų sveikatą.

SKORPIONAS. Ši diena iš jūsų pareikalaus nemažai valios ir savitvardos. Įveikite norą kitus kritikuoti, gelti į skaudžiausią vietą. Juk nenorite nuvilti draugo arba atsisakyti draugystės dėl to asmens vieno neapgalvoto poelgio.

ŠAULYS. Intelektinei veiklai, tolimesnėms išvykoms iš dalies tai neblogas metas iki vidurdienio. Vėliau bet kokioje veiklos srityje būsite linkę daug ką daryti atmestinai.

OŽIARAGIS. Skaičiuoti, vertinti, atlikti su draudimu, mokesčiais susijusius reikalus žymiai geriau seksis iš ryto. Popiet stokosite pragmatiškumo, stabilumo. Iš pusiausvyros gali išvesti įvykis užsienyje arba susijęs su studijomis, teise, publikacijomis.

VANDENIS. Tarpininkavimui, deryboms, įstatymų klausimams skirkite rytinį metą iki vidurdienio, jei tik tai įmanoma. Visą dieną, ypač vakare, prireiks ypatingo atidumo, sąžiningumo atliekant finansines operacijas ir pan. Nesivelkite į aferas, intrigas.

ŽUVYS. Nė vieno svarbaus darbo neatidėkite popietei, jei tik tai priklauso nuo jūsų galimybių. Trikdžių, konkurencijos bus visą dieną, tačiau vakarop gali prasiveržti neigiami jausmai.

Lietuva spalio 10-ąją

1794 m. mūšyje ties Majecovicais sužeistas ir paimtas į Rusijos kariuomenės nelaisvę Abiejų Tautų Respublikos sukilimo vadas Tadas Kosciuška.

1922 m. spalio 10–11 dienomis vykusiuose rinkimuose išrinktas I Lietuvos Seimas.

1939 m. sovietų vyriausybės spaudimu Maskvoje pasirašyta Lietuvos ir Sovietų Sąjungos savitarpio pagalbos sutartis, pagal kurią dalis Pietryčių Lietuvos su Vilniumi grąžinta Lietuvai. Numatyta Lietuvoje steigti sovietines karines bazes.

1991 m. atkurta Lietuvos narystė Tarptautinėje pašto sąjungoje.

2001 m. Kaune, prie Zoologijos sodo vartų, atidengtas paminklas gamtininkui, profesoriui, akademikui Tadui Ivanauskui, kuris 1938 metais ir įkūrė Kauno zoologijos sodą.

2003 m. Lietuvoje vyko dvišalės Prancūzijos ir Lietuvos civilinės saugos branduolinių avarijų likvidavimo pratybos, kuriose buvo imituojama avarija Ignalinos atominėje elektrinėje.

2006 m. Lietuvoje su oficialiu vizitu lankėsi Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos Tarptautinių reikalų komiteto delegacija, vadovaujama komiteto pirmininko Konstantino Kosačiovo.

2011 m. Kaune, prie V. Mykolaičio-Putino gatvėje esančio namo, atidengta memorialinė lenta filosofui, Kauno ir Vilniaus universitetų profesoriui Vosyliui Sezemanui (1884–1963), už savo pažiūras ir veiklą 1950-1958 metais kalintam lageriuose.

2012 m. mirė Kovo 11-osios Akto signataras Jonas Mačys.

2014 m. minint rašytojo Icchoko Mero (1934-2014) 80-ąsias gimimo metines, Kauno technologijos universiteto Pirmuosiuose rūmuose iškilmingai atidengta jam skirta atminimo lenta.

2018 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su oficialiu vizitu Lietuvoje besilankančiais Jungtinės Karalystės princu, Vesekso grafu Edvardu ir Vesekso grafiene Sofija.

Kai kuriuos įvairių metų spalio 10 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!