Kėdainių rajono savivaldybės Etikos komisijai pastaruoju metu teko du kartus rinktis dėl Kėdainių verslininkės I. Vargalytės skundų. Veiklą Kėdainių miesto parke vykdančiai I. Vargalytei pasirodė, kad politikas Saulius Grinkevičius galėjo sumaišyti interesus ar nesilaikyti politiko etikos.

Abu kartus etikos sargai – nei vietiniai, nei Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos (VTEK) Vilniuje – pagrindo reaguoti į skundus nerado.

Kėdainietės, MB „Radvilų sodas“ savininkės I. Vargalytės skundai savivaldybės Etikos komisijai ir VTEK‘ui pateikti netrukus po to, kai savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas pradėjo tyrimą dėl 2021 metais įvykusio patalpų Kėdainių miesto parke nuomos konkurso.

Dar kovo mėnesį Kontrolės komitetas, reaguodamas į Kėdainių verslininkų signalus, atliko Kėdainių miesto seniūnijai priklausančių patalpų nuomos sutarčių patikrinimą.

Kontrolės komitetą pasiekusi informacija, kad miesto parko pergolėje vykdoma ne tokia veikla, kokia buvo numatyta patalpų nuomos konkurso sąlygose, atkreipė komisijos dėmesį. Kilus abejonėms, kad faktai gali ir pasitvirtinti, pradėtas nuodugnus tyrimas. Komitetas paprašė patalpų nuomotojo – Kėdainių miesto seniūnijos – paaiškinimo.

Pergolės patalpos miesto parke I. Vargalytei trejiems metams buvo išnuomotos praėjusių metų balandį, laimėjus konkursą bei pasiūlius 11 kartų didesnę kainą nei buvo pradinė.

Nuomos sąlygose buvo nurodyta, kad nuomojamų patalpų naudojimo pagrindinė paskirtis – maisto, gėrimų, suvenyrų, meno dirbinių ir kita mažmeninė prekyba, išskyrus nuolatinę prekybą alkoholiniais gėrimais ir tabako gaminiais. Taip pat papildomai galima sporto ir poilsio reikmenų nuoma.

Kodėl „Radvilų sodas“ pasiūlė net 11 kartų didesnę kainą – tą kartą nustebino ir kitus konkurse dalyvavusius verslininkus, kurie savo pasiūlymus teikė atsižvelgdami į nuomos sąlygas bei įvertinę, kad be viešojo maitinimo paslaugų didesnės nuomos kainos mokėti negalės. Dabar miesto parko pergolėje teikiama viešojo maitinimo paslauga.

Kontrolės komiteto pirmininkas S. Grinkevičius neslėpė, kad jei būtų patvirtinta, jog pergolėje vykdoma sutartyje nenumatyta veikla, miesto seniūnijai tektų nuomos sutartį su I. Vargalyte nutraukti ir skelbti naują nuomos konkursą.

„Manau, kad turėtų būti skelbiamas naujas konkursas, kurio sąlygose būtų numatytas ir viešasis maitinimas. Nieko blogo dėl kavinės pergolėje nebūtų, jei nebūtų suveltos patalpų nuomos konkurso sąlygos, – sakė S. Grinkevičius. – Reikia išsiaiškinti“.

Kėdainių rajono savivaldybės tarybos Kontrolės komitetas tęsia tyrimą dėl miesto parko pergolėje vykdomos veiklos atitikimo nuomos sutarties sąlygoms. Komitete be pirmininko S. Grinkevičiaus dar dirba tarybos narės Adelė Štelmokienė, Nijolė Naujokienė ir Indrė Fiodorova.