Artėja Konstitucijos egzaminas, kuris mūsų šalyje rengiamas jau 16-ąjį kartą. Šiemet jis skirtas šventiniams Valstybės Konstitucijos metams paminėti, nes minime pirmosios modernios, nuolatinės, demokratinio turinio Konstitucijos 100-metį ir dabartinės Konstitucijos 30-metį.

Konstitucija yra pagrindinis šalies įstatymas, ne tik nustatantis valdžios šakų tarpusavio santykius ir ryšius, bet ir įtvirtinantis piliečių laisves ir teises, kuriuo turi vadovautis ne vien valdžios institucijos, bet ir kiekvienas šalies pilietis.

Siekiant paskatinti gyventojus labiau pasidomėti, kas yra rašoma šalies Konstitucijoje ir geriau žinoti, kaip dera elgtis vienu ar kitu atveju, kasmet rengiamas Konstitucijos egzaminas, kuriame galima ne tik pasitikrinti savo teisines žinias, bet ir laimėti prizų. Pavyzdžiui, šiemet geriausiai egzaminą išsprendę dalyviai sulauks išskirtinių dovanų: 50 eurų nominalo kolekcinių aukso monetų, skirtų Valstybės Konstitucijos 100-mečiui, planšetinių kompiuterių, elektroninių knygų skaityklių, belaidžių ausinių, išmaniųjų laikrodžių.

Bus apdovanoti geriausiai Konstituciją išmanantis: asmuo; moksleivis (pagal klases); vyriausias dalyvis; pasaulio lietuvis; studijuojantis teisę ar teisinį išsilavinimą turintis asmuo bei aktyviausia mokykla.

Šiemet Konstitucijos egzaminas vyks spalio 25 d. nuo 8 iki 15 val. virtualioje erdvėje www.konstitucijosegzaminas.lt. Šioje interneto svetainėje taip pat galima užsiregistruoti į egzaminą ir net pasitreniruoti prieš didįjį žinių patikrinimą, nes yra sudarytas specialus treniruoklis.

Konstitucijos egzaminą sudarys 20 uždarų testo ir vienas atviras klausimas. Užduočių atlikimui bus skirtos 45 minutės. Tam, kad pradėtų egzaminą, dalyviai turės užsiregistruoti svetainėje ir pasirinkti savo pogrupį bei užpildyti reikalingus laukelius. Egzaminas vyks vienu etapu.

Dėl išsamesnės informacijos galite kreiptis el. paštu info@konstitucijosegzaminas.lt

Per penkiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias jau pasitikrino apie 420 tūkst. žmonių – maždaug kas 7 Lietuvos pilietis.

Parengta pagal Teisingumo ministerijos inf.