Netekę savo išrinkto Seimo nario Arvydo Nekrošiaus, Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardos rinkėjai šių metų rugsėjo 3 d. galės išsirinkti naują atstovą į parlamentą.

Seimo sprendimu,  rugsėjo 3 d. šioje vienmandatėje apygardoje vyks rinkimai į laisvą Seimo nario vietą.

Už tokį nutarimą antradienį balsavo 129 Seimo nariai, niekas nebuvo prieš, 1 parlamentaras susilaikė. Jau rugsėjo pabaigoje parlamentarų gretas gali papildyti naujas Seimo narys.

Raseinių-Kėdainių rinkimų apygarda apima Kėdainių rajono Angirių, Ažytėnų, Josvainių, Krakių, Kunionių, Langakių, Meironiškio, Paaluonio, Pajieslio, Pašušvio, Pelutavos, Pernaravos, Skaistgirių, Vainikų rinkimų apylinkes ir Raseinių rajono rinkimų apylinkes.

Pirmalaikiai Seimo nario rinkimai, kai nutrūksta Seimo nario, išrinkto vienmandatėje rinkimų apygardoje, įgaliojimai, turi būti surengti ne vėliau kaip per 6 mėnesius.

Rinkimų kodeksas numato, kad išrinktu Seimo nariu laikomas daugiausia rinkėjų balsų gavęs kandidatas, bet ne mažiau kaip 1/5 visų į tos apygardos rinkėjų sąrašus įrašytų rinkėjų balsų.Jeigu rinkimuose dalyvauja daugiau kaip du kandidatai ir Seimo narys neišrenkamas, po dviejų savaičių rengiamas pakartotinis balsavimas, kuriame dalyvauja du kandidatai, gavę daugiausia balsų.

Per pakartotinį balsavimą išrinktu laikomas kandidatas, gavęs daugiau balsų, neatsižvelgiant į rinkimuose dalyvavusių rinkėjų skaičių. Raseinių-Kėdainių rinkimų apygardos rinkėjai neteko savo išrinkto Seimo nario Arvydo Nekrošiaus, kuris tapo Raseinių rajono meru.

Jau yra žinomas vienas kandidatas. Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) jau nutarė šiuose rinkimuose kelti Mato Skamarako kandidatūrą. Apie tai Eltai patvirtino LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

ELTA ir „Kėdainių mugės” inf.

(„K. m.” archyvo nuotr. / fotografas Rolanas Valionis)