Nuo vakcinacijos pradžios iki šių metų vasario 15-osios Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba yra gavusi virš 700 pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas nuo COVID-19 ligos.

Pasak Tarnybos atstovės spaudai Aistės Tautvydienės, gaunamų pranešimų apie nepageidaujamas reakcijas į vakcinas skaičiaus svyravimai tiesiogiai priklauso nuo  tą savaitę vykdytų vakcinacijų skaičiaus. Kuo daugiau atliekama vakcinacijų, tuo daugiau gaunama ir pranešimų.

„Pagrindiniai nuo COVID-19 ligos paskiepytų žmonių pranešimai, kurių sulaukė Tarnyba, tai – skausmas  injekcijos vietoje, rankos skausmas, šaltkrėtis, galvos skausmas, išbėrimas ir karščiavimas. Dažniausiais šios reakcijos buvo lengvos arba vidutinio sunkumo ir praeidavo po kelių dienų.  Kai kurios iš jų, pavyzdžiui, karščiavimas, dažniau pasitaikė po antros vakcinos dozės (čia kalbama apie „Comirnaty“ ir „COVID-19 Vaccine Moderna“ vakcinas). Kaip rodo klinikinių tyrimų duomenys, vyresnio amžiaus pacientams vakcinos nepageidaujamų reiškinių dažnis buvo šiek tiek mažesnis“, – rašoma Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos atsakyme „Kėdainių mugei“.

Panašios naujienos