Kėdainių rajono savivaldybės vadovams bei tarybos nariams įteiktas prašymas apsvarstyti miesto ir rajono gatvių pavadinimus, taip pat dėl paminklo sovietinės armijos kariui Šėtoje. Kreipimąsi perdavė Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai.

„Kreipiamės į Jus, paskatinti pastarojo meto įvykių. Agresorės Rusijos Federacijos karas Ukrainoje sulaukė ypatingo atgarsio Lietuvoje bei Kėdainiuose. Stebėdama Rusijos kariuomenės žiaurumus Ukrainoje, visuomenė reaguoja plačiai diskutuodama ir apie Lietuvoje vis dar likusius okupacinių režimų, o ypač – sovietų armijos – simbolius ir ženklus (paminklus, užrašus, gatvių pavadinimus ir kt.). Tokių ženklų esama ir Kėdainių rajone. Kai kurie mūsų bendrapiliečiai savo nepasitenkinimą tokia padėtimi jau ne pirmą kartą išreiškė apipildami dažais Šėtos miestelio kapinėse esantį paminklą sovietiniams kariams“, – rašoma kreipimesi.

Teigiama, kad dabar yra tinkamas laikas iš esmės peržiūrėti Kėdainių rajone esančius okupacinių režimų paliktus paminklus.

Rašte teigiama, kad dabar yra tinkamas laikas iš esmės peržiūrėti Kėdainių rajone esančius okupacinių režimų paliktus paminklus, o esant reikalui kreiptis į Kultūros paveldo departamentą dėl išbraukimo iš saugotinų objektų sąrašo, juos nukelti bei dar kartą grįžti prie visų rajono gyvenviečių gatvių pavadinimų inventorizacijos ir kai kurių pavadinimų pakeitimo: „Diskusijos dėl gatvių pavadinimų Kėdainiuose periodiškai vyksta. Apie tai buvo kalbama 2015 ir 2018 metais, tačiau tuomet, mūsų manymu, pritrūko konstruktyvių diskusijų, konsultacijų su istorikais ir visuomene bei politinės valios ir ryžto atsikratyti okupacinio sovietinio paveldo ir suteikti gyvenviečių gatvėms prasmingus pavadinimus.

Sunkiai suprantama, kodėl Kėdainiuose vis dar yra V. Montvilos gatvė, o Mantviliškyje K. Macevičiaus gatvės pavadinimas, nepaisant asmens biografijos, nepakeistas iki šiol, nors klausimas dėl šio pavadinimo rajono viešojoje erdvėje buvo keltas dar 2015 metais.

Yra ir daugiau gatvių tiek mieste, tiek kitose rajono gyvenvietėse, pavadintų sovietų okupantams uoliai tarnavusių asmenų pavardėmis. Reikalinga rimta diskusija ir šį klausimą reiktų išspręsti kartą ir visiems laikams.

Suprantame, kad minimose gatvėse gyvenantiems mūsų rajono gyventojams gali kilti nuogąstavimų dėl galimų finansinių išlaidų, susijusių su gatvių pavadinimų keitimu ir manome, kad Kėdainių rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į sudėtingą ekonominę situaciją, turėtų imtis veiksmų, kad gatvių pavadinimų pakeitimas netaptų papildoma finansine našta rajono gyventojams.“