Kėdainiuose neseniai atsidariusioje poliklinikoje „Armedika“ dirbanti šeimos gydytoja Paulina Gervytė-Borisienė pirmenybę teikia tiesioginėms konsultacijoms ir negaili laiko pažinčiai su pacientu bei jo sveikatos istorija. Profesionali, konkreti, rūpestinga, šiuolaikiškas informacines technologijas įvaldžiusi jauna šeimos gydytoja netruko sulaukti teigiamų kėdainiečių atsiliepimų.

Mediciną rinkosi atsakingai

 „Esu kaunietė. Lietuvos sveikatos mokslų universitete baigiau medicinos magistro studijas ir įstojau į šeimos medicinos rezidentūrą, kuri trunka trejus metus, bei sėkmingai įgijau šeimos gydytojo specialybę. Rezidentūros metais šeimos medicinos žinių ir patirties sėmiausi iš Kauno klinikose ir kitose gydymo įstaigose dirbančių gydytojų, taip pat gilinau savo žinias dirbdamasu gydytojais specialistais, nes šeimos gydytojas turi išmanyti  visas sritis, laiku diagnozuoti ir priimti  teisingus sprendimus“, – savo žinių bagažą pristatė gydytoja.

Mediciną ji sako pasirinkusi racionaliai – įvertinusi savo charakterio savybes ir dalykus, kurie patiko ir geriausiai sekėsi mokantis mokykloje. „Medicina pasirodė geriausias sprendimas ir jo nei kiek nesigailiu“, – teigė P. Gervytė-Borisienė.

Darbo patirties gydytoja sukaupė studijų ir rezidentūros metu dirbdama LSMU Kauno ligoninės Neurologijos skyriuje, tad pakankamai išmananti ir šią sritį. O prasidėjus koronaviruso pandemijai, P. Gervytė-Borisienė dirbo karštojoje koronaviruso linijoje 1808 kaip gydytoja konsultantė, tad išmoko skubiai reaguoti į įvairias situacijas.

Prisirašius – konsultacijos nemokamos

„Dirbau įvairiose klinikose Kaune kaip šeimos gydytojo asistentė, taigi patirties sukaupiau nemažai ir mielai priėmiau darbo pasiūlymą  Kėdainių „Armedikos“ poliklinikoje. Kol kas dirbu Kėdainiuose tris kartus per savaitę – pirmadieniais, trečiadieniais ir penktadieniais, o kitomis dienomis dirbu  Žaliakalnio poliklinikoje Kaune, bet reikalui esant telefonu konsultuoju ir kėdainiečius pacientus“, – pasakojo gydytoja.

Poliklinikoje, esančioje J. Basanavičiaus g. 27-1, Kėdainiuose, pirmadieniais gydytoja P. Gervytė-Borisienė pacientus priima nuo 12 iki 18 val., trečiadieniais ir penktadieniais nuo 9 iki 15 val. 

Šeimos gydytojo konsultacijos ir į šeimos gydytojo „krepšelį“ įeinantys tyrimai, psichiatro konsultacijos prisirašiusiems pacientams – nemokami. Poliklinikoje taip pat dirba gydytojas echoskopuotojas, suaugusiųjų psichiatras. Po remonto atsidarysiančioje didesnėje „Armedikos“ poliklinikoje (J. Basanavičiaus g. 82 A, Kėdainiai) dirbs dar keli šeimos gydytojai , konsultuos atvykstantys gydytojai specialistai, nuolat  dirbs odontologas, ginekologas.

Visą informaciją apie polikliniką ir kaip tapti pacientu sužinosite paskambinę telefono numeriu 8 600 26 111.

Išklauso, paaiškina, padeda

„Jaučiasi, kad žmonės pasiilgę gyvų konsultacijų, ateina susirūpinę, išeina su šypsena. Noriu, kad žmogus, išėjęs po mano konsultacijos, jaustųsi ramiau, geriau suprastų savo sveikatos problemas, žinotų, kaip jas spręsti ir, kad aš, šeimos gydytoja, visada pasiruošusi padėti. Dar studijų ir rezidentūros metais pastebėjau, kad pacientams trūksta aiškumo. Šeimos daktaras ir yra tas žmogus, kuris padeda pacientui susigaudyti tarp specialistų, konsultacijų, tyrimų. Būtent todėl šeimos gydytojo darbas poliklinikoje man pasirodė įdomesnis nei stacionare, suteikiantis didesnį pasitenkinimą, nes yra nuoseklumas, tęstinumas, galimybė pasikalbėti ir toliau bendrauti su pacientu, kartu spręsti jo sveikatos klausimus, imtis atsakomybės už pacientą. Man tai labai svarbu“, – sakė P. Gervytė-Borisienė.

Būtent todėl gydytoja skiria kiekvienam pacientui pusvalandį, kad susipažintų, išsiaiškintų ir aptartų visas jo sveikatos problemas, paskirtų reikalingus tyrimus, rekomenduotų gydymą. 

Visapusiškas požiūris

Į pacientų sveikatą šeimos gydytoja žvelgia kaip į visumą įvairių dedamųjų: labai svarbu fizinis aktyvumas, mityba, skysčių vartojimas, darbas, dienotvarkė ir miegas. „Stengiuosi papasakoti pacientui daugiau apie pačią gyvenseną, kad žmogus atrastų tinkamus jam būdus, kaip palaikyti gerą sveikatą“, – kalbėjo gydytoja.

Paklausta apie labiausiai dominančias sritis, šeimos gydytoja sakė, jog jos dėmesį patraukusios vaikų raidos ir vaikų ligų sritys, taip pat akušerija ir ginekologija. Į  šeimos gydytojos kompetenciją įeina vaikų ir nėščiųjų priežiūra.

Šiuolaikinis šeimos gydytojo darbas neįsivaizduojamas be kompiuterinių technologijų ir gebėjimo valdyti informaciją. „Technologijos man reiškia pažangą ir yra darbo įrankis. Sutinku, kad šeimos daktaras turi atlikti nemažai biurokratinių dalykų, bet kalbant apie medicinos kompiuterizaciją apskritai, tai yra papildomas įrankis greičiau gauti reikalingą informaciją. Pavyzdžiui, aš tikrinu savo gydymo algoritmus pagal naujausius šaltinius, nes įrodymais pagrįsta medicina yra tai, kas mus veda į priekį“, – teigia pašnekovė.

Nuotraukoje: Poliklinikoje „Armedika“ dirbanti šeimos gydytoja Paulina Gervytė-Borisienė su šypsena ir dėmesiu pasitinka kiekvieną pacientą.

Panašios naujienos