Rugsėjo 22 d., penktadienį, Kaune startuose tradicinis automobilių ralis „Aplink Lietuvą” Lietuvos Respublikos Prezidento taurei laimėti.

Kaip skelbia Kėdainių r. savivaldybė, penktadienį nuo 11:30 val. ralio dalyviai varžysis Kėdainiuose, buvusio karinio aerodromo prieigose – Varkolių ir Elevatoriaus gatvėse Daukšių kaime dėl rajono mero taurės.

Per 3 dienas lenktynių trasa nusitęs 1150 km per 24 šalies miestus.

45 iki rugsėjo 15 d. užsiregistravę ralio dalyvių ekipažai varžysis ne tik vakarietiškais automobiliais. Ralio trasoje bus galima išvysti VAZ, Volga GAZ, MOSKVICH, ZAZ ir net „Pobeda” markės automobilius.

Ralio organizatoriai skelbia, kad prestižiškiausio automobilių ralio ištakos siekia 1931 metus, kai liepos 24 dieną 14 automobilių ir 12 motociklų kolona pradėjo nelengvą maratoną aplink Lietuvą. Šią datą Lietuvos automobilių sporto federacija laiko oficialia automobilių sporto šalyje pradžia.

Pirmojo tokio maratoninio ralio nugalėtojų laukė įspūdingas, šalies Prezidento Antano Smetonos įsteigtas specialusis prizas – puiki sidabrinė taurė, kurią pagal specialų užsakymą pagamino Vokietijos juvelyrai. Nors planuota šiuos ralius organizuoti kasmet, tačiau prieškaryje įvyko tik keturi raliai -1931, 1932, 1937 ir 1938 metais.

Ketvirtąjį ralį „Aplink Lietuvą” LAK surengė 1996 metais, prabėgus lygiai 65-eriems nuo starto, 1931 m. duoto pirmajam tokiam autoraliui. Jo dalyviai, kaip ir prieškario Lietuvoje, varžėsi dėl garbingiausio apdovanojimo – Lietuvos Respublikos Prezidento taurės.

1996 m. pirmą kartą kartu su sportininkais profesionalais bei mėgėjais ralyje jėgas išbandė ir sportininkai su negalia. Tai buvo neregėtas ir kitų šalių praktikoje negirdėtas įvykis, kurį labai palankiai įvertino FIA ir tuometis jos prezidentas. Nuo 1996-ųjų šie raliai vyksta kasmet.

Šaltinis ir nuotr.: Lietuvos automobilių klubas