Sausio septintoji, sekmadienis, (septintoji 1-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 358 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Jaugeda, Jaugedas, Jaugėla, Jaugėlė, Julius, Liucidas, Liucijus, Liucilė, Liucina, Liucius, Raudvilė, Rūtenis;

rytoj: Apolinaras, Eivada, Eivadas, Eivarda, Eivardas, Gintė, Medvaišas, Teofilis, Vilinta, Vilintas;

poryt: Algis, Bazilė, Gabija, Julijonas, Marcijona, Vaigalis.

**************

Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.40, leidžiasi 16.09. Dienos ilgumas – 7.29. Šiandien – penktoji Mėnulio delčios diena. Saulė Ožiaragio ženkle.

**************

Protingos mintys: „Kovokite ne dėl savo sėkmės, o dėl savo vertės“ (A. Einšteinas)

**************

Astrologinė prognozė sausio 7-ajai, sekmadieniui

AVINAS. Gali būti, kad mintys suksis apie globalius įvykius, keliones ar užsienyje gyvenančius artimuosius. Jeigu ruošiatės kokiai naujovei, nebus lengva įtikinti aplinkinius, kad tai rimta ir svarbu.

JAUTIS. Nors ir savaitgalis, įtampos neišvengsite. Regis, ramybę drums tvarkos, darnos stoka namuose. Jūsų akiratyje gali pasirodyti žmonės, kurie atgaivins nekokius prisiminimus.

DVYNIAI. Šiandien jums norėsis pradėti gyventi sveikiau, atsinaujinti, keisti gyvenimo būdą, asmeninį stilių. Galite sulaukti pasiūlymų, patarimų. Visgi lengva apsigauti, netinkamai pasirinkti.

VĖŽYS. Diena turėtų būti šauni. Laisvalaikį norėsis leisti smagiai, sportiškai, kartu įtraukiant į tai vaikus ar gyvenimo partnerį. Visgi per didelis azartas gali sukelti problemų. Svarbu tausoti savo ir kitų sveikatą.

LIŪTAS. Šiandien tikriausiai neįprasto dėmesio sulauks jūsų artimieji arba jūsų namai taps judresne vieta nei paprastai. Negalėsite juose užsidaryti ir pasislėpti nuo šurmulio. Daugiau galvosite apie vaikus ir jų perspektyvas.

MERGELĖ. Gana aktyviai seksite žiniasklaidos teikiamą informaciją, bendrausite. Tikriausiai jus aplankys giminaitis ar senas gerbėjas. Regis, jusite vidinę įtampą dėl vieno neišspręsto klausimo, kuris gali daug ką lemti.

SVARSTYKLĖS. Šiandien namai teiks palaimą ir ramybę, jeigu pasistengsite išvengti barnių dėl pinigų, išlaidų. Jausitės lyg saugiame uoste, jeigu galėsite pasilepinti, ramiai atsipalaiduoti.

SKORPIONAS. Diena bus nebloga, jei praleisite ją ramiai, be intensyvaus skubėjimo, pareigų. Darykite tai, kas jums patiems malonu, o ne tai, ką primeta kiti. Darna su savimi šiandien svarbesnė už bet kokius kieno nors planus.

ŠAULYS. Šiandien nepakenktų atsiriboti nuo svetimos įtakos bei reikalų. Nederėtų ieškoti nuotykių, kur nors toli vykti, o juo labiau – aiškintis santykius, ginčytis.

OŽIARAGIS. Šiandien nusimato nemažai kontaktų, reikalų su šeimos nariais, draugais, kaimynais ar giminaičiais. Galite leistis į trumpą kelionę.  

VANDENIS. Nusimato daugiau nei paprastai savaitgalio dieną darbinių ar ūkinių reikalų, kontaktų su solidžiais veikėjais, politikavimo. Galbūt ruošite kokius projektus, planus rytdienos pristatymui.

ŽUVYS. Regis, nerimausite ir dėl savų, ir dėl globalinių problemų. Domins politinės aktualijos, ir šia prasme veikiausiai turite asmeninių interesų. Kelionėje, jeigu į ją leisitės, tikėtini keblumai.

Lietuva sausio 7-ąją

1923 m. Javaravo valsčiuje Marijampolės apskrityje gimė mokytojas, vaikų rašytojas, daugelio premijų laureatas Anzelmas Matutis (Matulevičius). Mirė 1985 m.

1989 m. Vilniuje atkurta Ateitininkų federacija, kurios veikla buvo sustabdyta 1940 metais Kaune.

1991 m. dėl politinės įtampos atsistatydino atkurtos Lietuvos valstybės pirmoji ministrė pirmininkė Kazimira Prunskienė.

1992 m. Baltijos valstybių Taryba Jūrmaloje (Latvija) priėmė kreipimąsi į Nepriklausomų Valstybių Sandraugą dėl buvusios Tarybų Sąjungos ginkluotųjų pajėgų visiško išvedimo iš Estijos, Latvijos ir Lietuvos.

1998 m. poetui Justinui Marcinkevičiui paskirta prestižinė Johano Herderio premija, įsteigta 1963 metais Vienoje ir kasmet skiriama Rytų ir Pietryčių Europos šalių menininkams bei mokslininkams.

2004 m. į Europos Sąjungos policijos misiją Bosnijoje ir Hercegovinoje išlydėti Lietuvos policijos pareigūnai.

2008 m. iš pareigų atsistatydino aplinkos ministras Arūnas Kundrotas.

2017 m. po sunkios ligos Vengrijoje mirė 68-erių metų fotografas, keliautojas Paulius Normantas.

2018 m. eidamas 79-uosius metus mirė žinomas žurnalistas, buvęs Eltos korespondentas klaipėdietis Alfonsas Pipiras.

2019 m. eidamas 89-uosius metus mirė VI–VIII Seimo narys, buvęs žemės ūkio ministras, agronomas, ambasadorius Vytautas Einoris.

Kai kuriuos įvairių metų sausio 7 dienos įvykius priminė ELTA.

Geros dienos!