Ugniagesiams gelbėtojams kiekviena para vis kitokia. O kad iškvietimų būna įvairių, rodo ir vakarykštė diena. Skubėta į pagalbą ir dėl kibirkščiuojančių elektros laidų, ir dėl užsidegusių suodžių bei išsiliejusių teršalų.

„Šeštadienį, tuoj po vidurnakčio pranešta, kad Šėtos g., bute kibirkščiuoja elektros laidai. Kibirkščiavo elektros laidas, einantis nuo orkaitės. Laidas izoliuotas“, – informavo Kauno priešgaisrinės gelbėjimo valdybos vyresnioji specialistė Džiuginta Vaitkevičienė.

Pasak specialistų, kibirkščiavimas atsiranda, jei laidas pažeistas, jis nusidėvėjęs arba per laisvai ar per stipriai užspaustas, todėl yra blogas kontaktas. Patariama nejungti daug prietaisų vienu metu, nes dėl didelio krūvio pradeda kaisti laidai, todėl gali užsidegti jų izoliacija. Taip pat svarbu nuolat prižiūrėti visą elektros instaliaciją, jei ji įrengta seniai, būtina atnaujinti.

Užsidegė suodžiai

Šeštadienio rytą Bendruoju pagalbos telefonu 112 pranešta, kad Pelėdnagių sen., Nociūnų k., Pirmūnų g. dega kaminas.         

„Atvykus ugniagesiams užgesinti kamine aplink įdėklą degę suodžiai, išvėdintos patalpos. Namas karkasinis, apmūrytas, su mansarda, 10×10 m, perdanga gelžbetoninė, stogas dengtas skarda. Dūmų detektorius buvo. Įvykis tiriamas“, – teigia ugniagesių atstovė.

Ugniagesiai primena, jei išgirstate ūžesį kamine arba pamatote iš kamino besiveržiančias kibirkštis arba liepsną, patariama nedelsiant užgesinti ugnį, išsemti žarijas iš pakuros, sandariai uždaryti krosnies dureles ir kviesti ugniagesius, nes nuo įkaitusio kamino gali užsidegti stogo konstrukcijos. Išplitus gaisrui, galite netekti namų ar net gyvybės.

Jei suodžiai kamine dar nevalyti, suskubkite tai padaryti, kol neįvyko nelaimė.

Išsiliejo dyzelinas

Vakare, apie pusę septynių, gautas pranešimas, kad Surviliškio sen., Kalnaberžės k., Beržų g. iš automobilio BMW ant kelio išbėgo dyzelino. Į vietą nuvykę ugniagesiai 2 m² plote išsiliejusius teršalus surinko.

„Kėdainių mugės“ ir Kauno PGV inf.

Asociatyvi nuotr.

Panašios naujienos