Nešiodami garsių prekių ženklų papuošalus dažnai net nesusimąstome, kas buvo tie žmonės, pradėję šias imperijas. O veltui – už žinomiausių pavadinimų stovi asmenys, kurių gyvenimo istorijos žavi ir stulbina. Garsiausi juvelyrai aukštumas pasiekė dėl sunkaus darbo ir įgimtų gabumų. Dėl jų darbo rezultatų dabar pirkėjus džiugina neįtikėtinos kokybės auskarai, vėriniai, žiedai ir kiti papuošalai.

Prabangos namai – „Tiffany & Co.“

Vien iš specifinio mėlyno atspalvio galima atpažinti „Tiffany & Co.“ pakuotę. 1837 m. Niujorke Charles Lewis Tiffany įkurtas papuošalų prekinis ženklas dabar yra vienas iš garsiausių pasaulyje. Didžiausio pripažinimo kompanija sulaukė Art Nouveau ir Art Deco epochose, kai pradėjo prekiauti deimantiniais ir platininiais sužadėtuvių žiedais. Kitas su „Tiffany & Co.“ siejamas simbolis yra spynelė ir raktas. Šį motyvą galima pastebėti ant apyrankių, auskarų, pakabukų ir segių.

„Tiffany & Co.“ yra žinomi dėl klasikinių deimantinių papuošalų. Šių juvelyrikos namų pasisekimą liudija net kiti meno kūriniai – žymusis filmas „Pusryčiai pas Tifanį“, pastatytas pagal Truman Capote novelę, kur jis „Tiffany & Co.“ apibūdina kaip geriausią vietą Žemėje.

Cartier“ – papuošalai karaliams

1847 m. Louis-Francois Cartier Paryžiuje įkūrė juvelyrikos ir rankinių laikrodžių kompaniją „Cartier“. Šios kompanijos gaminiai greitai sulaukė pripažinimo – klasikiniai dizainai ir brangieji akmenys pavergė žmonių širdis. 1914 m. „Cartier“ pristatė į istoriją įeisiančią panteros segę, puoštą brangiaisiais akmenimis. Pantera tapo amžinu „Cartier“ simboliu.

L. F. Cartier drąsiai gali vadintis karalių juvelyru – „Cartier“ karūnomis papuošė tiek karalių Edvardą VII, tiek Kate Middleton. „Cartier“ gaminius yra nešioję karališkųjų šeimų nariai iš 10 skirtingų šalių – tiek kilmingi europiečiai, tiek maharadžos. Nenuostabu, kad dabar „Cartier“ turi parduotuves visuose didžiausiuose pasaulio miestuose: Londone, Paryžiuje, Niujorke ir Tokijuje.

Šveicarų pasididžiavimas – „Piaget“

Šį prekinį ženklą šveicaras Georges Piaget įkūrė 1874 m. Jo darbai iškart susilaukė daug dėmesio – žmonės negalėjo atsispirti prabangiems laikrodžiams, inkrustuotiems brangakmeniais. XX a. „Piaget“ praplėtė asortimentą ir pradėjo gaminti papuošalus, nepamiršdami savo meilės deimantams. Jų dizainas remiasi tiek senojo Holivudo stiliumi, tiek natūraliomis formomis. Tai vienas iš prestižiškiausių juvelyrikos ženklų pasaulyje. Nenuostabu, kad „Piaget“ gaminius dažnai renkasi įžymybės įvairioms premjeroms ar raudonajam kilimui.

Sotirios Voulgaris – graikas, tapęs italų juvelyru

Vienas garsiausių italų juvelyrų Sotirios Voulgaris iš tiesų gyvenimą pradėjo Graikijoje, Epyro regione. Ateities juvelyras gimė 1857 m. Jis vienintelis išgyvenęs vaikas šeimoje – kiti 10 brolių ir seserų mirė. Sotirios tėvas išmokė jį sidabrakalystės amato ir taip jis pradėjo gaminti įvairius smulkius daiktus: diržų sagtis, auskarus ir panašiai. Dėl gaisro, per kurį sudegė Voulgarių parduotuvė, šeima nusprendė palikti Graikiją. Keliaudamas į Italiją Sotirios susipažino su Demetrios Kremos – būsimu verslo partneriu.

Atvykę į Neapolį 1880 m. jiedu įkūrė savo pirmąją parduotuvę. Deja, greitai ji buvo apiplėšta, tad jaunieji verslininkai patraukė į Romą. Ten vietinės parduotuvės savininkas sutiko padėti jų darbus į vitriną. Ilgainiui verslas pradėjo augti, tačiau Sotirios ir Demetrios draugystė iro ir galiausiai jie patraukė skirtingais keliais. 1884 m. buvo įkurta „Bulgari“. Parduotuvė greitai tapo itin populiari tarp turtingų turistų dėl nepaprastai kokybiškų ir stilingų prekių. „Bulgari“ produkcija pasižymėjo kūrybiškai panaudotais spalvotaisiais akmenimis, drąsiais aukso motyvais ir architektūriniais stiliais.

Po Sotirios mirties jo sūnūs pakeitė logotipą į BVLGARI. XX a. II-oje pusėje „Bulgari“ atidarė parduotuves Niujorke ir Paryžiuje bei susilaukė įžymybių dėmesio. „Bulgari“ gaminiais puošėsi Audrey Hepburn, Sophia Loren ir Elizabeth Taylor. Dabar šis prekinis ženklas yra žinomas dėl prabangių papuošalų, laikrodžių, aksesuarų, kvepalų, nepaprastų spalvotųjų brangakmenių ir odos gaminių. „Bulgari“ pasaulį nustebino ir išskirtiniu laikrodžio „Serpenti“ dizainu. Laikrodis iš šios kolekcijos atrodo tarsi ranką apsivijusi gyvatė.

Neįtikėtinai talentingas Harry Winston

Juvelyrikos kompanijos „Harry Winston“ šlovę užtarnavo vienas žmogus. Harry Winston žinomas kaip vienas talentingiausių kada nors gyvenusių papuošalų dizainerių. Jo gyvenimą nuo pat mažens supo papuošalai – Harry tėvas turėjo nedidelę juvelyrikos parduotuvę, kurioje sūnus pradėjo dirbti nuo 15 metų. Tačiau jau prieš tai pasireiškė Harry gabumai. Yra pasklidusi legenda apie jo įgimtą instinktą brangakmeniams. Pasakojama, kad būdamas vos 12 metų Harry atpažino netikru laikomą 2 karatų smaragdą, įsigijo jį už 25 centus ir vėliau pardavė už 800 dolerių.

Perėmęs šeimos verslą Harry greitai išgarsėjo, įsigijęs garsią, bet pasenusią juvelyrikos kolekciją ir ją perkūręs. Toliau jo žinomumas tik augo. Žmonės žavėjosi Harry brangakmenių kolekcija – jam priklausė Vilties deimantas, kurį jis vėliau paaukojo Smitsono institutui. Jo kolekcijoje, vertoje 10 mln. dolerių, taip pat puikavosi tokie brangakmeniai kaip „Jonker“ ir Jekaterinos Didžiosios safyras. Ne veltui Harry dabar prisimenamas kaip deimantų karalius. „Harry Winston“ papuošalai pasižymi aukšta deimantų kokybe ir dažnomis kriaušės ar markizės akmenų formomis.

Deimantų fanatikas Graff

Anglas Laurence Graff būdamas vos 15 metų pradėjo mokytis pas profesionalų juvelyrą. Po kelerių metų jis įkūrė bendrovę „Graff Diamonds“. Po poros metų Graff jau turėjo keletą parduotuvių Londone. Šis juvelyras – tikras deimantų fanatikas. Graff darbai yra žinomi dėl įmantrių deimantinių papuošalų dizainų. Pats juvelyras užsiima retų deimantų kolekcionavimu ir jų atkūrimu. Sakoma, kad jis yra Harry Winston įpėdinis – naujasis deimantų karalius.

Perlų meistras Mikimoto

„Mikimoto“ prekinį ženklą įsteigė Mikimoto Kokichi. Jo gyvenimo pradžia nebuvo lengva. Būdamas 11 metų jis paliko mokyklą ir išėjo prekiauti daržovėmis gatvėje, kad padėtų šeimai pragyventi. Tačiau sunkios patirtys neužgožė jo meilės grožiui ir Mikimoto atkakliai pradėjo domėtis perlais. Jis – juvelyras, sukūręs pirmą išaugintą perlą. Jo pirmoji parduotuvė buvo atidaryta 1899 m. Tokijuje ir netrukus išsiplėtė kituose miestuose: Niujorke, Paryžiuje, Londone, Mumbajuje ir kitur. „Mikimoto“ – pirmieji japonų juvelyrikos namai, pelnę tarptautinį pripažinimą. Mikimoto darbai yra žinomi dėl elegantiško dizaino ir nepriekaištingų perlų.

Žento ir uošvio įkurta „Van Cleef & Arpels

Alfred van Cleef kartu su savo uošviu Samuel Arpels įkūrė „Van Cleef & Arpels” Paryžiuje Art Deco epochos laikais. Dabar ši juvelyrikos kompanija yra žinoma dėl neįtikėtinai apdirbtų brangakmenių ir išskirtinių dizainų. Būtent brangakmenių briaunavimas yra šios kompanijos stiprioji pusė. Vienas jų kūrinių, „Mystery Setting“, buvo užpatentuotas 1933 m. Tai taip kruopščiai padarytas gaminys, kad net negalima įžiūrėti, kaip deimantai laikosi vienas šalia kito. Tad nenuostabu, kad pagaminti vieną tokį papuošalą užtrunka maždaug 300 valandų, ir tik keletas tokių yra pagaminama per metus. „Van Cleef & Arpels” produkcija puošėsi tokios garsenybės kaip Grace Kelly, Elizabeth Taylor ir princesė Soraya Bakhtiari.

Neįtikėtina, kokios istorijos slypi už garsių pavadinimų. Nepasidomėjus sunku net įsivaizduoti, kiek pastangų įdėjo šių bendrovių įkūrėjai, siekdami savo tikslų. Žmonės, įkūrę šias milijonų vertas kompanijas, neabejotinai įėjo į istoriją kaip vieni geriausių visų laikų juvelyrų.

Panašios naujienos