Sausio 22-oji – Pasaulinė sniego diena.

Sausio dvidešimt antroji, pirmadienis, (pirmoji 4-osios metų savaitės diena), iki Naujųjų metų lieka 343 dienos.

Savo vardadienius šiandien švenčia Anastazas, Anastazija, Asta, Aušrius, Nastas, Nastazija, Nastė, Nastys, Vincas, Vincenta, Vincentas, Vincentina, Vincė;

rytoj: Algimantas, Galigedas, Galigedė, Galimantas, Galimantė, Galimina, Galiminas, Gundas, Gundė, Ildefonsas, Raimundas, Ramojus;

poryt: Artūras, Felicija, Bukanta, Bukantas, Galvilas, Galvilė, Guntilda, Mažvydas, Šarūnas, Vilgaudas.


Dangaus kūnai: Saulė šiandien teka 8.27, leidžiasi 16.35. Dienos ilgumas – 8.08. Šiandien – penktoji Mėnulio priešpilnio diena. Saulė Vandenio ženkle.


Protingos mintys: „Nulipdyti gražią statulą ir įkvėpti jai gyvybę – kilnu, bet dar kilniau išugdyti jauną protą, suformuoti jauną sielą ir įkvėpti jai tiesos jausmą“ (V. Hugo).


Astrologinė prognozė sausio 22-ajai, pirmadieniui

AVINAS. Rytas gana produktyvus. Galite susitarti dėl bendradarbiavimo, informacijos. Tikriausiai turėsite reikalų, susijusių su transportavimu, technikos pirkimu-pardavimu ar remontu, reklama, žiniasklaida. Popiet saugokitės apgaulių.

JAUTIS. Šiandien daug galvosite apie nuosavybės, gyvenamosios vietos, materialinius, piniginius klausimus. Galbūt imsite kreditą, paskolą, pirksite techninę prekę ar ką nors pateiksite taisyti, parduoti.

DVYNIAI. Jeigu šiandien visiems gadinsite nuotaiką, vadinasi, jus slegia nesusipratimai bendraujant, per tuščia piniginė ar nerealizuoti materialiniai norai. Saugokitės sukčių bei patys nesukčiaukite.

VĖŽYS. Regis, jums bus svarbu susitarti dėl tolesnio dalykinių ar asmeninių santykių pobūdžio, finansinių reikalų. Visgi vargu ar pavyks būti suprastiems, įvertintiems. Galimas slaptos provokacijos, klaidinimai.

LIŪTAS. Iš ryto nemažai nuveiksite, jeigu pasitelksite kolektyvą, bendraminčius. Popiet labiau tykos nesusipratima,. Problemų gali sukelti finansinės operacijos, viešai išsakytos mintys, atskleisti slapti duomenys ar kt.

MERGELĖ. Diena bus darbinga ir pralėks beveik nepastebimai. Visgi nebūtinai pavyks viską padaryti taip, kaip norite ir tikitės. Daug kas priklausys nuo aplinkybių. Galite būti suklaidinti, įvelti į nesusipratimus, apgauti.

SVARSTYKLĖS. Rytas palankus mokytis, skaityti paskaitas, publikuoti, tyrinėti, įrodinėti savo teisybę, siekti objektyvumo. Galbūt kontaktuosite su užsieniečiais ar įtakingais veikėjais. Visgi nepervertinkite galimybių, ypač popiet.

SKORPIONAS. Šiandieną gali kiek nustebinti šeimos narių, vaikų pareiškimai apie rankpinigių padidinimo būtinybę, nepatenkintus poreikius. Jei turite meilės ryšį už namų sienų, tai ir tas asmuo gali pateikti naujų reikalavimų.

ŠAULYS. Šiandien labai svarbūs bus ryšiai su kitais žmonėmis. Pažįstami asmenys gali pateikti svarbių pasiūlymų arba pasitarnauti kaip tarpininkai. Būkite apdairūs, viską tikrinkite, nieko aklai nepasirašinėkite.

OŽIARAGIS. Turėkite omenyje, kad melo kojos yra trumpos ir be sąžiningo požiūrio bei atvirumo toli nenukeliausite. Atvirumas taip pat turėtų būti taktiškas. Nesišaipykite iš kitų žmonių trūkumų. Pagalvokite, ką jų vietoje jaustumėte jūs.

VANDENIS. Šiandien aktualūs bus su meile, kūryba, vaikais susiję reikalai. Kažkokie santykiai ar pasiūlymai vers rinktis. Sunku bus atsisakyti rizikingos avantiūros, nors ir baugins galimi nuostoliai.

ŽUVYS. Šiandien teks mėginti suderinti asmeninius ir profesinius interesus. Stigs veiklumo, iniciatyvos, nesinorės stengtis. Nuotaiką gali sugadinti kas nors iš aplinkinių. Nesielkite aplaidžiai ir nerizikuokite gatvėje.

Lietuva sausio 22-ąją

1921 m. Kaune įsteigtas Vytauto Didžiojo karo muziejus.

1928 m. Berlyne įvyko Lietuvos komunistų partijos organizuotas Lietuvos politinių emigrantų suvažiavimas.

1992 m. Vilniuje atidarytas Šiaurės kraštų informacijos biuras.

2002 m. Seimas ratifikavo tarptautinį susitarimą, apsaugantį kelto „Estonia“ žūties Baltijos jūroje vietą. Keltas, plaukęs iš Talino į Stokholmą, nuskendo 1994 metų rugsėjo 28-osios naktį. Iš 1051 keleivio išsigelbėjo 139 žmonės, iš keturių plaukusių lietuvių žuvo trys.

2003 m. Lietuvos ir Baltarusijos pasienyje atidaryta Valstybės sienos apsaugos tarnybos Dubičių užkarda.

2009 m. už Lietuvos vardo garsinimą Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklu „Lietuvos tūkstantmečio žvaigždė“ apdovanotas olimpinis čempionas ir Jungtinių Tautų Švietimo, mokslo ir kultūros organizacijos (UNESCO) sporto čempionas disko metikas Virgilijus Alekna.

2010 m. prezidentė Dalia Grybauskaitė priėmė Lietuvoje su labdaringa misija besilankantį garsų britų aktorių, UNICEF geros valios ambasadorių serą Rogerį Moore’ą ir jo žmoną Kristiną. Legendiniu Džeimso Bondo vaidmeniu išgarsėjusio aktoriaus vizito tikslas Lietuvoje buvo labdaros akcija „Švietimas Afganistano Goro provincijoje“, kurios metu surinktos aukos skiriamos mokyklų statybai Afganistano Goro provincijoje.

2014 m. eidamas 89-uosius metus mirė garsus vitražininkas Kazys Morkūnas.

2018 m. po sunkios ligos mirė Lietuvos rašytojų sąjungos narys prozininkas, literatūros kritikas Alfonsas Bieliauskas. Jam buvo 94-eri.

2020 m. disidentas, aktyvus Lietuvos laisvės lygos narys, žurnalo „Laisvės Šauklys“ bendraautoris, žurnalistas, rašytojas, vienas iš pasaulyje didelio atgarsio sulaukusio laisvės dokumento „45 pabaltijiečių memorandumas“ iniciatorių ir rengėjų vilnietis kunigas Julius Sasnauskas tapo Vilniaus miesto garbės piliečiu.

ELTA