Vos tik kėdainiečiai sukilo dėl Vytauto parke kertamų medžių, Kėdainių valdantieji suskubo surengti parodomąją akciją. Tarsi teisindamiesi dėl sunaikintų medžių politikai ne tik pasodino 13 medelių, bet ir pasistengė šį savo „žygdarbį“ pareklamuoti juos palaikančiai įmonių grupei priklausančioje žiniasklaidoje. Kokia iš viso to nauda, sunku pasakyti. Specialistai pataria medelius sodinti ankstyvą pavasarį ar vėlyvą rudenį. Tuomet jie turi daugiausia šansų prigyti.


Medinė akcija – tik po gyventojų protestų

Ko nepadarysi vardan pigaus populiarumo? Ypač kai reikia gelbėtis nuo pasipiktinusių gyventojų protestų, negalinčių pro pirštus žiūrėti, kaip Vytauto parke siaučia savivaldybės pasamdyti motopjūklininkai.

Nemažai mandatų per rinkimus savivaldybės taryboje laimėjusio judėjimo „Mūsų krašto sėkmei“ elitas surengė gūdžiu sovietmečiu dvelkiančią akciją. Liepos viduryje ėmė ir Vytauto parke pasodino 13 medelių.

Ankstesnių įvykių, gyventojų protestų kontekste ši valdančiųjų iniciatyva primena desperatišką bandymą teisintis. Kita vertus, įprastai liepos mėnesį medelių niekas nesodina, tai daroma vėlyvą rudenį arba ankstų pavasarį.

Bando įgyvendinti visų kėdainiečių norus

Tačiau ką daryti su savo nuomonę linkusia reikšti ir pro pirštus į negeroves žiūrėti negalinčia visuomenės dalimi? Juk tai žmonės, kurių pilietiškos iniciatyvos ne vienai valdžiai tampa tikru galvos skausmu.

„Mes juos išklausom, bandom įgyvendinti visų kėdainiečių norus“, – vaizdo reportaže minėjo medelius su bendražygiais sodinusi savivaldybės tarybos narė Gitana Kaupienė.

Tiesiog nuostabus šios politikos naujokės pasisakymas. Ir išklauso, ir visus norus stengiasi įgyvendinti… Ar kėdainiečiai galėjo ką nors nuostabesnio į vietos valdžios olimpą išrinkti?Ar kertami medžiai sugriaus valdančiąją koaliciją?

Panašu, jog ši istorija gali tapti pleištu, galinčiu suardyti ir taip jau ne itin tvirtos Kėdainių rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos vienybę. O gal net ją visai sugriauti…

Aišku viena, savivaldybės taryboje tris mandatus laimėję „žalieji valstiečiai“ turi savo nuomonę. O ji nevisiškai sutampa su jų remiamų valdančiųjų veiksmais.

„Myliu medžius, kai jie netrukdo žolės pjovimui, fontanų veiklai, žmonių praėjimui, automobilių vairavimui ir vaikų verkimui“, – štai tokia savo įžvalga, tarsi bandant pateisinti medžių naikinimą, socialiniame tinkle „Facebook“ pasidalino mero patarėja Jorūnė Liutkienė.

Ši rajono mero patarėjos mintis netruko sulaukti atsako.

„Tai, sakai, pjaunam medžius, jeigu jie trukdo žolę pjauti ar spygliai į fontaną byra?“ – jos klausė savivaldybės tarybos narė Karolina Štelmokaitė.

Atsakymo politikei pateikta nebuvo. Neatsakė mero patarėja ir šią jos įžvalgą perskaičiusiai, tačiau nieko nesupratusiai, tad išsamesnio pagrindimo kiekvienam išsakytam žodžiui prašiusiai kėdainietei.

„Svarbiausia, kad šią žinutę „mėgsta“ meras ir administracijos vadovas. Vat ir visa Kėdainių valdžios pozicija kaip ant delno“, – reziumavo savivaldybės tarybos narė, valdančiosios koalicijos atstovė K. Štelmokaitė.

Panašios naujienos